1.9 TDI 110 ASV - rozruch

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

1.9 TDI 110 ASV - rozruch

Post autor: domel86 » śr sty 27, 2010 22:31

Witam,

podczas rozruchu - bez względu na to czy jest to pierwszy, poranny rozruch ( samochód garażowany w nocy ), czy któryś z kolei ( nie wiem tylko jak z ciepłym silnikiem )... W przypadku zimnego silnika, kiedy autko postoi troszkę dłużej na zewnątrz ( obecnie dość mroźne są dni, bo nawet -25C się zdarzyło ) to po przekręceniu kluczyka w stacyjce, w momencie kiedy samochód już odpali to przez dosłownie chwilę ( 1-2sek ) słychać dźwięk - coś jakby "wycio-warczenie" ( silnik jakby chwilkę zgrzytnął ) po czym jego praca się stabilizuje i jest normalna. W trakcie jazdy żadnych dodatkowych "efektów", samochód jeździ normalnie i tak samo pracuje.

PS. Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie, już nie związane z silnikiem TDI. Ostatnimi czasy, odkąd śniegu dużo to z lewej strony słyszę na nierównościach niegłośne, głuche odbijanie. Dodam, że gdy opuszczę szybę, wystawię głowę ( ;-) ) i jadę po tych nierównościach, lub ktoś jedzie, a ja z zewnątrz *#cenzura#* to nic nie słychać... Dźwięk zatem słyszalny tylko wewnątrz auta... Co to może być ? Opony, czy stabilizator ? Lub może zupełnie coś innego.. ? Macie jakiś pomysł... ?

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » śr sty 27, 2010 22:37

Pierwsze to pewnie rozrusznik a stukać może tuleja wahacza, jedź na trzepak to Ci powiedzą.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » śr sty 27, 2010 22:41

Kris-THC pisze:Pierwsze to pewnie rozrusznik a stukać może tuleja wahacza, jedź na trzepak to Ci powiedzą.
Odnośnie pierwszej teorii dotyczącej rozrusznika... To normalne, czy nie ?

Druga sprawa - wahacz. Czy dźwięk nie byłby słyszalny na zewnątrz ? Nic, tutaj "trzepaki" wyjaśnią konkretnie sprawę...



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » śr sty 27, 2010 22:45

No nie bo bo trzeba go zregenerować ale może być tak że jeszcze z rok lub 2 będzie śmigał. Zależy jak mocno Ci to przeszkadza ale lepiej go zrobić, koszta niewielkie.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » śr sty 27, 2010 22:51

Kris-THC pisze:No nie bo bo trzeba go zregenerować ale może być tak że jeszcze z rok lub 2 będzie śmigał. Zależy jak mocno Ci to przeszkadza ale lepiej go zrobić, koszta niewielkie.
Czy przeszkadza... Samochód odpala normalnie, jeździ też... także nie mogę powiedzieć, że mi cokolwiek przeszkadza. Jedynie ten odgłos mnie zaciekawił, bo zanim zaczęły się te duże mrozy ( w garażu średnio po nocy -8/-9C ) to nic takiego nie słyszałem. Jeżeli jest to rozrusznik to dźwięk powinien być także słyszalny na ciepłym silniku, dobrze wnioskuję ? W jaki sposób sprawdzić też, czy to faktycznie jest rozrusznik, czy może coś innego ?



Awatar użytkownika
Hurricane48
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 23:36
Lokalizacja: PRG
Kontakt:

Post autor: Hurricane48 » czw sty 28, 2010 01:23

Wiesz co ogólnie ten stuk sprawa druga: P to może być guma mcpersona ja mam ten stuk tylko w prawym kole identyczny przypadek jak jadę na nierównościach kuzyn mi sprawdzał i na wiosnę wymiana. tuleje wahacza mam wymienioną i w stabilizatorze wszystko też nadal stuka.



domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » czw sty 28, 2010 23:35

Witam.

Odgłos o który mi chodzi, jest słyszalny na poniżej zamieszczonym filmiku między 31-32sek.

Nie wiem też, czy ma to wpływ temperatura zewnętrzna, ale dziś po pracy nie słyszałem już tego dźwięku - dodam, że temperatura wzrosła do -1C.... Do tej pory było -15/-25C.



Awatar użytkownika
leykonrad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 05, 2008 02:19
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: leykonrad » czw sty 28, 2010 23:48

Wrzuć filmik jeszcze raz bo go nie widać, stawiam na bendix w rozruszniku.
Czy to taki dźwięk? http://w57.wrzuta.pl/audio/1zzl6FioFC1/ ... nik_dzwiek
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 23:51 przez leykonrad, łącznie zmieniany 1 raz.



domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » czw sty 28, 2010 23:57

leykonrad pisze:Wrzuć filmik jeszcze raz bo go nie widać, stawiam na bendix w rozruszniku.
Czy to taki dźwięk? http://w57.wrzuta.pl/audio/1zzl6FioFC1/ ... nik_dzwiek

Leon - odgłos - dźwięku też sam nie nagrywałem, znalazłem taki na youtube. Słyszalny między 31-32sek filmiku.

Dodam, że dziś powiedziano mi też że może to być elektromagnes rozrusznika (?) - czy jest to prawdopodobne ? Podobnież jazda z tym jest bezpieczna i w niczym nie przeszkadza. Wolę jednak to skonsultować, niż narażać się na zbędne koszta później.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » czw sty 28, 2010 23:59

Bez paniki. jak Cie swędzi portfel to rozrusznik na warsztat dajesz. Są kumaci ludzie którzy zęby na nich zjedli i dużo nie zapłacisz.


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
leykonrad
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 05, 2008 02:19
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: leykonrad » pt sty 29, 2010 00:13

To na 100% nie odbija bendiks, rozbierz rozrusznik i nasmaruj, a jak nie chcesz się za to brać to oddaj komuś do regeneracji. I bedzie ok.



domel86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: śr mar 04, 2009 16:52
Lokalizacja: Kielce

Post autor: domel86 » sob sty 30, 2010 13:05

Okej, sprawa się wyjaśniła. Dziś mechanik zerknął na to wszystko o czym pisałem i powiedział...

1) Bendiks, tak jak pisaliście lub jakaś "planetarka" - rozbiorą we wtorek rozrusznik i okaże się. Mówią że lepiej zrobić póki wcześniej, zanim się rozsypie. Koszta o wiele mniejsze przynajmniej. Czyli jakie ? ;-) Wiecie może ?

2) Stukanie to tuleje drążka stabilizatora. Koszt to raczej jakieś groszowe sprawy i wymiana zapewne także.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości