Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » wt sty 26, 2010 21:29

bacia12 pisze:ze swoim tatem i mi powiedział
On też mnie tego nauczył! :grin: Zawsze wożę 5 l. ON. w bańce po plynie do spryskiwaczy :grin: I dwa przewody przygotowane przeźroczyste , aby wszystko można bylo obserwować! czy zaciąga pompa itp W sumie to 10zł tylko dobrze dobrac"" fi!"" przewodu aby nie był za duży itp. . No bo wiesz jak rozwalisz bak [zbiornik paliwa] . lub zamarznie pęknie filtr .. To zawsze wrócisz do domu na kołach a nie na lawecie! :grin:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt sty 26, 2010 21:47

Ja stosuje taki

Obrazek

Zanim go zalałem zostawiłem na balkonie gdzie po nocy było -24st i był płynny jak woda :grin: wiec go dolałem do baku i po korek zatankowałem Schell GTL i dodatkowo naładowałem aku i po następnej nocy rano przy -24st po podgrzaniu raz świec za pierwszym razem autko odpaliło z pół obrotu rozrusznika i od razu silniczek chodził równo bez żadnych wibracji :blush:



Awatar użytkownika
bacia12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 06, 2009 09:54
Lokalizacja: WPR/LTM
Kontakt:

Post autor: bacia12 » śr sty 27, 2010 12:26

Mili koledzy - ZAPALIŁ :grin: - ale nie przez prowizoryczny zbiornik a jednak przez dodanie samostartu firmy K2 wychodzi na to że albo padły świece choć jak odpalił to od razu równo kręcił albo przez bezpiecznik od świec bo na samostarcie odpala sie bez grzania swiac
czeka mnie wizyta u mechanika i sprawdzenie , ale najwazniejsze że jednak zapalił


- Żyj: powiedziała Nadzieja ...
- Bez Ciebie nie potrafię - odparło cicho życie...

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Post autor: Piasek » śr sty 27, 2010 13:55

Ryszardo pisze:Grizli, czy ten środek to SKYDD ?? [url=http://images35.fotosik.pl/45/ba043b33ffd5f2b7med.jpg]Obrazek[/URL]
Nie bardzo wiem co o tym preparacie napisać...
Zostawiliśmy to w ciężarówce na noc (w kabinie), -23 st C na zewnątrz (w środku niewiele mniej), kierowca dolewał sobie przy każdym tankowaniu (na wszelki wypadek) i ...
w butelce zrobił się kisiel...
Chyba ze to dopiero w kontakcie z ON zachowuje się tak jak powinno - czyli "nie żeluje"
???


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » śr sty 27, 2010 14:00

Też mi się wydaje, że dopiero w kontakcie z ON zapobiega wytrącaniu się parafiny. A sam środek może się zżelować, bo nawet na opakowaniu jest napisane:

"Zmiana konsystencji produktu w bardzo niskich temperaturach (zgęstnienie) nie powoduje utraty jego własności. Po przywróceniu płynności produktowi w dodatnich temperaturach, może być z powodzeniem użyty".


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

Post autor: Rogal7 » wt lut 07, 2012 15:59

koledz i koleżanki, w zeszły piątek rónież i mi zamarzł dieselek. Pytanie tylko mam tego typu. Przy pierwszych 2 kręceniach auto po prostu nie odpalało. A przy 3 i 4 próbie już później (nie przy tej samej próbie) auto po 2-3 zakręceniach rozrusznikiem zaświeca wszystkie kontrolki tak jakbym kluczyk przekręcił w pozycję przed zapłonem. Czy to zwiasuje poważniejszą usterkę czy nadal tylko kwestia rozmrożenia auta ??


MK4 ASZ Variant

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

Post autor: Rogal7 » wt lut 07, 2012 19:34

ludzie pomóżcie... czy lanie wrzątkiem może coś dać ? Jeżeli tak to jak lać po całej tej puszce od filtra paliwa mogę czy muszę na coś uważać ?


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
W&M-PITER
niskamiska.pl
niskamiska.pl
Posty: 510
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:04
Lokalizacja: Olsztyn

Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

Post autor: W&M-PITER » wt lut 07, 2012 19:55

wymień filtr paliwa ,dolej świeżej ropki naładuj aku i wtedy próbuj a nie panikujesz jak "baba" polewanie filtra wrzątkiem nic Ci nie da


SPRZEDAM RADIO GAMMA V + ODTWARZACZ CD STAN BDB + kostka na wyjście do wzmacniacza
Sprzedam Tanio : BRA Golf IV Boczki czarne bez elektryki 5d stan idealny
:dzida: :dzida: :dzida: :dzida: :dzida:

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

Post autor: Rogal7 » wt lut 07, 2012 20:07

wymiana filtra to 150zł, więc wolałbym właśnie tego uniknąć...
aku jest całkowicie sprawny, więc nie potrzebuję go ładować
a właśnie z tego co czytałem lanie wrzątkiem daje i to sporo, tylko gdzies widziałem, że trzeba uważać na jakieś kable pod spodem...


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

Post autor: Rafał 21 » śr lut 08, 2012 11:15

Rogal7 pisze:ymiana filtra to 150zł,
Rogal7, skąd Ty z ksieżyca spadłeś ?? :grrr: Nie będę zamieszczal kilku stron cen filtra! bo to nie ma sensu .filtr 50-60 zl wymiana 10 min. . grzej farelą lub suszarką , może ale nie musi pomóc ! Pewnie napiszesz ze nie masz itp..,no to pozostalo Ci czekać do wiosny!


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

Post autor: Haki » śr lut 08, 2012 11:28

Rogal7 pisze:wymiana filtra to 150zł, więc wolałbym właśnie tego uniknąć...
aku jest całkowicie sprawny, więc nie potrzebuję go ładować
a właśnie z tego co czytałem lanie wrzątkiem daje i to sporo, tylko gdzies widziałem, że trzeba uważać na jakieś kable pod spodem...

:panna: jak już się tak uparłeś na ten wrzątek to wymontuj filterek i zanurz go całego w misce - wiaderku z wrzątkiem
PS = dobry i markowy filtr 60zł MANN / KNECHT


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

Post autor: Rogal7 » śr lut 08, 2012 14:55

bardzo chętnie sam bym wymienił sobie filtr, ale nie mam zdolności do tego typu napraw, czytałem kilka poradników, ale trzeba jakieś zaciski mieć, bo potem się może układ zapowietrzyć, trzeba coś tam i coś tam... szczególnie, że nie mam do tego warunków, a jak wracam do domu ok. 17 to jest już trochę ciemno... dobra, przepraszam, że zapytałem. Dzięki.


MK4 ASZ Variant

Awatar użytkownika
W&M-PITER
niskamiska.pl
niskamiska.pl
Posty: 510
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 17:04
Lokalizacja: Olsztyn

Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

Post autor: W&M-PITER » śr lut 08, 2012 17:27

nie masz za co przepraszać jak nie masz chęci i jak to mówisz zdolności to zostaje Ci jedynie mechanik albo jak kolega wcześniej pisał czekaj do wiosny :bigok: bo samym wrzątkiem nic nie załatwisz


SPRZEDAM RADIO GAMMA V + ODTWARZACZ CD STAN BDB + kostka na wyjście do wzmacniacza
Sprzedam Tanio : BRA Golf IV Boczki czarne bez elektryki 5d stan idealny
:dzida: :dzida: :dzida: :dzida: :dzida:

adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: Zamarzł mi DIESEL - co zrobic, jak podgrzac "sprytnie&q

Post autor: adamwwy » czw lut 09, 2012 00:40

Ja kiedyś wrzątkiem z termosu ogrzałem filtr w Punto dieslu i dolałem dobrego ON i odpalił, ale to paliwo zamarzło w trasie. Wrzątek powinien pomóc, ale i tak trzeba długo pokręcić, żeby załapał.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 185 gości