UWAGA NA PALIWO Z ORLENU !!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » wt sty 26, 2010 22:02

Juzeks pisze:Tzn ja przekraczam granice i na Ukrainie tankuje te paliwo właśnie na stacji co sie nazywa LUKOIL. W Polsce też widziałem kilka stacji które tak się nazywały. Nie wiem skąd się taka stacja wzięła na Ukrainie
LUKOIL, wielki rosyjski koncern naftowy :) paliwo u wschodnich sąsiadów trochę się różni od naszego , bardziej na +
http://www.lukoil.com/
robertsobol1983 pisze:Shell czy BP (nie prywatne) to dbają o te paliwo i lepiej dostosowują do temp. otoczenia
tylko cieżko z taką stacją, ja mam we WRO na Kamiennej sprawdzonego Shella i od 5 lat tam tylko tankuje wszystkie auta, najlepszy sposób na uniknięcie problemów :helm:



Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » śr sty 27, 2010 00:57

robertsobol1983 pisze:ale raczej takie stacje jak Shell czy BP (nie prywatne) to dbają o te paliwo i lepiej dostosowują do temp. otoczenia
Może i masz racje. Ja w sumie w bieszczadach mam styczność tylko z orlenem, także nie wiem jak to tam jest na innych stacjach. Najlepiej to tak jak kolega pelton1985 pisze mieć jedna sprawdzoną stacje, tylko napewno ciężko o takie

pelton1985 pisze:paliwo u wschodnich sąsiadów trochę się różni od naszego , bardziej na +
a czym to paliwo różni się od naszego?? Z tego co wiem to od czasu jak jesteśmy w UE to w naszym paliwie jest mały procent Bio w każdym bez wyjątków. Ale czymś jeszcze sie różni??



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » śr sty 27, 2010 09:33

Juzeks, przede wszystkim dodatki zimowe które są tam standardem w okresie zimy z uwagi na cięższy klimat. dotyczy to między innymi LUKOIL. kolejna różnica to brak dodatków BIO oraz cena :grin:



Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » śr sty 27, 2010 13:55

Rzeczywiście rosyjskie zimy sa chyba sroższe od naszych. A co do ceny to różnica jest naprawde odczuwalna :bigok:



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » wt kwie 13, 2010 10:15

Najlepsza stacja w Polsce to BEZAPELACYJNIE Statoil. Oto kilka punktów dla których Statoil to najlepsza stacja w Polsce.

1. Paliwa na statoil są najlepsze, zauważyłem, że poprostu auto mniej na nich pali. Jechałem w jedną stronę- zatankowałem na Statoil, auto spaliło o wiele mniej paliwa z baku niż jak wracałem w drugą i miałem zatankowane auto na Orlenie.
Statoil prowadzi politykę jakości, badania robią, certyfikaty itd. Nigdy na żadnej stacji Statoil nie wykryto nieprawidłowości, a np. na Orlenie czy Bliskiej tak. Nigdy nie słyszałem żeby ktoś narzekał na paliwa ze Statoil.

2. Mają, w większośći, bardzo dobre myjnie. Nowoczesne, wymieniają często te szczotki.

3. To najładniejsze i najnowocześniejsze stacje w Polsce, dobrze wyposażone, nowoczesne dystrybutory, ładne budynki i czyste, logiczne rozwiązania, drzewka obok itd. Wszystko zapięte na ostatni guzik. Nigdy nie widziałem bylejakiej stacji Statoil, natomiast wiele stacji Orlenu, BP czy Shell ma stare dystrybutory itd.

4. Obsługa jest bardzo miła i profesjonalna, przynajmniej na większości z nich.

5. To wielka norweska firma z doświadczeniami, nie pozwolą sobie na przekręty. Dbają też o środowisko itd.

Statoil tak trzymać! Ja tankuje samochód (Golf 3) jak tylko mogę na Statoil. Jak nie ma statoil to tankuje na Neste- bo nie trzeba nic mówić tam:), a jak nie to na innych stacjach.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt kwie 13, 2010 11:06

Ja tankuje na aneste mimo ze mam do najblizszego pare km. juz od chyba 8 lat tylko tam tankuje. Nie zawiodlem sie jeszcze ani razu no i podoba mi sie to tankowanie karta.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Kris3314
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 31, 2009 11:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kris3314 » wt kwie 13, 2010 11:08

henio8 pisze: Jak nie ma statoil to tankuje na Neste- bo nie trzeba nic mówić tam:), a jak nie to na innych stacjach.


Neste - i wszystko jasne :D

bo nie trzeba nic mówić tam - na innych stacjach wymagaja od klienta przynajmniej 2 jezykow obcych tak tak alez ta polityka sie zmienila !!!



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » wt kwie 13, 2010 11:10

Kris3314 po co tracić czas na płacenie itd. Mówienie który dystrybutor i inne. Na Neste jest szybko, ale Statoil moim zdaniem jest najlepsza. 1. Statoil 2. Neste.
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 11:11 przez henio8, łącznie zmieniany 2 razy.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
Kris3314
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 31, 2009 11:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kris3314 » wt kwie 13, 2010 11:12

henio8 pisze:Kris3314 nie lubię wchodzić w niepotrzebne kontakty z ludźmi.
spoko :) wybor stacji - dla kazdego co innego :) nie polecam neste, auchan, ani bliskiej !! mam przykre doswiadczenia ! za to statoil jak najbardziej :) ale o co chodzi z tym ze nie trzeba nic mowic??

[ Dodano: 13 Kwi 2010 11:13 ]
AAAA no chyba ze tak, no ok ok ja tankuje na BP ON tylko z premium place drogo ale za to robie wiecej km i mam pewnosc ze nie tankuje syfu



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » wt kwie 13, 2010 11:16

Kris3314 oprócz tego ja osobiście nie lubie wchodzić w bliższy kontakt z obcymi osobami jeśli nie mam na to chęci. Więc Neste jest pod tym względem ok.
Ale Statoil to napewno nr 1, ja się nie zawiodłem na Neste, ale też słyszałem, że ktoś coś tam miał nie tak z paliwem z tej stacji i o innych problemach słyszałem, poza tym to tylko paliwo nie ma tam sklepu, łazienki, myjni itd.
A woogle Neste to firma fińska, stacje tej firmy są tylko w Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie, Polsce i kilka w Rosji.
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 11:19 przez henio8, łącznie zmieniany 3 razy.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
Kris3314
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 31, 2009 11:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kris3314 » wt kwie 13, 2010 11:21

Też czasem jest tak ze ludzie tankuja na orlenie.bp, czy statoil potem potem raz czy dwa zatankuja na takiej neste i im cos siada - a problemem nie jest raczej stacja tylko cala przeszlosc auta bo ja znam stacje np orlen na ktorej jest paliwo kombinowane !!! dlatego polecam tankowac na sprawdzonej stacji !!! Twoj wybor padl na statoil moj na BP i jestesmy happy!!! czyz nie??

[ Dodano: 13 Kwi 2010 11:36 ]
Ludzie tak apropo to orlen, bp, schell czy staotil to jedno i to samo !! roznia sie kwestia cenowa! Wkurza mnie takie gadanie np "zalalem 25 litrow na orlenie i stoje bo nie odpale - czlowieku nie odpalisz bo masz niesprawne auto " i ja sie w tym momencie ciesze ze nie odpalisz bo zagrazasz innym na ulicy ! kupiles trupa sprowadzonego to teraz stoisz i narzekasz na stacje !!! W zyciu nie widzialem jeszcze zeby auto sprawne nie odpalilo na mrozie z powodu paliwa!!!! Mieszkam w okolicy w ktorej duzy mroz to nie obca sprawa!! nigdy mi sie jeszcze nie zdarzylo zeby mi auto nie zapalilo z podowu mrozu i paliwa!! dbam o auto i mam! tak samo szereg moich znajomych dba o auto i odpalaja w zimnie bez klopotu !!!
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 11:22 przez Kris3314, łącznie zmieniany 1 raz.



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » wt kwie 13, 2010 11:55

Kris3314, ale to nie jest to samo paliwo. Nawet jeśli jest brane od tego samego dystrybutora to np. jedna stacja może brać to gorsze paliwo, a inna to lepsze, dzisiaj o tym pisali na onecie. Już na samym początku, u dystrybutorów i producentów paliw są robione różne przekręty, np. niby paliwa są idealnej jakości, a są w rzeczywistości na granicy dopuszczenia- oni omijają te kontrole w najróżniejszy sposób. Tak więc dużo zależy od tego jakie paliwo kupuje stacja.
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 11:59 przez henio8, łącznie zmieniany 1 raz.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Awatar użytkownika
Kris3314
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 31, 2009 11:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kris3314 » wt kwie 13, 2010 12:25

henio8 pisze:Kris3314, ale to nie jest to samo paliwo. Nawet jeśli jest brane od tego samego dystrybutora to np. jedna stacja może brać to gorsze paliwo, a inna to lepsze, dzisiaj o tym pisali na onecie. Już na samym początku, u dystrybutorów i producentów paliw są robione różne przekręty, np. niby paliwa są idealnej jakości, a są w rzeczywistości na granicy dopuszczenia- oni omijają te kontrole w najróżniejszy sposób. Tak więc dużo zależy od tego jakie paliwo kupuje stacja.

bp orlen statoil i te inne stacje maja paliwo z rafineri orlenowskiej i wszystkie stacje maja to samo paliwo kwestia tego co kierowca skombinuje jak wiezie na kokretna stacje i co szef robi z tym paliwem !!! oczywiscie cos wtym jest co mowisz! ale ja tak uwazam ze jak stacja ma renome i duzo klientow jej ufa to wlasciciel nie pozwoli sobie na szarganie opini! a To ze wasze opinie sa rozne ze jedni wola bp drudzy orlena to sie to wszystko bierze tylko i wylacznie z tego ze orlen orlenowi nie rowny i tak samo bp !!! takie mam zdanie poprpstu
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 12:34 przez Kris3314, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » wt kwie 13, 2010 15:58

henio8 pisze:dzisiaj o tym pisali na onecie
Ciekawe co napisali w komentarzach...

Ja zawsze leje na bp lub ew. shellu - nie dlatego że uważam że to paliwo jest lepsze (chociaż leje zawsze ultimate), a dlatego że stacje mające taką renome mają mniejszą szanse na "wpadke" z gorszym paliwem.

Nie wierze też że zmiana paliwa może zauważalnie zmienić spalanie - na spalanie wpływa tyle czynników, że różnica w paliwach podobnej klasy (tzn. nie opał, czy ukrainiec) staje się pomijalnie mała.

Jeżeli ktoś nigdy się nie przejechał na paliwie np. z auchan, to będzie mówił że to paliwo jest dobre - bo może jest, ja nie wiem - a inny będzie wychwalał bp czy wróblen - moim zdaniem, po prostu, dopłacenie tych 20gr do każdego litra to nie majątek (wychodzi mi max 1kkm miesięcznie, wiec nawet przy ciągłej jeździe w korkach nie będzie to więcej niż 15zł) na który nie moge sobie pozwolić, np. omijając jedną paczke fajek i jedno piwo w knajpie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości