UWAGA NA PALIWO Z ORLENU !!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » wt sty 26, 2010 00:27

pelton1985, a co powiesz na sprowadzane do Polski paliwo ( OO ) z Rosji na granicy stawał się cudownie przemieniony w ( ON ) ?


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » wt sty 26, 2010 00:34

Krzyssiek, heh ja nic nie wiem w tym temacie , ja z południa jestem :helm:
no coż, Kaszpirowski a tak poważnie możesz rozwinąć temat



endryou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt sie 07, 2007 13:05
Lokalizacja: Lublin

Potwierdzam, że na Orlenie lipa jest z Vervą

Post autor: endryou » wt sty 26, 2010 00:39

własnie tydzien temu zalałem do pełna ON Verva i zamarzło przy -18st, znajomy na tej samej stacji kupił ON zwykły i nie miał takich problemów



Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » wt sty 26, 2010 00:39

:grin: hmm nie wiem czy to OO ale już kupe czasu tak jeżdże i nie narzekam:-) zrobiłem 100 tys kilosków moim AAZ na ukraińskim paliwie ze stacji Lukoil, a wszystko jak narazie jest ok (odpukać). Próbowałem jeździć na Polskim oleju i kompletnie żadnej różnicy nie widze. Znajomi tankują tam do dużo nowszych aut z pompowtryskami i jeżdżą. Przeciez w końcu na ukrainie tez sa dobre auta :bigok:

[ Dodano: 25 Sty 2010 23:47 ]
A co do paliwa z orlenu to wygląda to tak, że przywiozą na niektóre stacje 20 000 litrów powiedzmy jak sa małe mrozy i myślą, że to paliwo zejdzie zanim pojawią się wieksze mrozy. Niestety czasem im się to nie udaje i w efekcie verva jet do -25 a ekodiesel do -35. Ludzie myślą że verva jest lepsza na zime, tankują ją a ona zamarza :bigok: wiem bo pracuje na orlenie. Po przywiezieniu i zlaniu paliwa z cysterny nic juz nie jest kombinowane (przynajmniej tam gdzie pracuje) a co się dzieje z paliwem zanim przyjedzie na stacje to już nieliczni wiedza...
Także na każdej stacji czy to orlen BP czy Statoil może sie zdarzyć nie zimowe paliwo w zimie :grin: No chyba że tak jak kolego wyzej pisał są stacje gdzie dziennie przelewa sie bardzo duzo paliwa więc często są dostawy a co za tym idzie paliwo jest dostosowane do temperatury( jeżeli oczywiście kierowcy nic nie wykombinuja) takę jak widać temat rzeka :grin:



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » wt sty 26, 2010 00:53

dokładnie temat rzeka
róznie też wpływa to na silniki z VP i silniki PD
ile rąk tyle samo możliwości :chytry:



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » wt sty 26, 2010 10:55

Tylko v-power gtl i kłopot z głowy, po 3 dniach na mrozie 2 obroty silnika i 3 sekundy telepania.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt sty 26, 2010 11:04

BENITO, nie powiedziałbym, mi już raz zamarzł, chodź paliwo dobre, nie powiem, to prawdopodobnie stoi pół roku w zbiorniku.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » wt sty 26, 2010 12:41

3 razy tankowałem vervę dla porównania, i nawet jak nie było mrozów to na shellu lepiej odpalał i mniej nim telepało, jak może co niektórzy zauważyli gtl jest nieco rzadszy niż normalny ON przez co wtryski powinny go lepiej rozpylać w cylindrze.

Ale jak mówisz i v-power nabierze wilgoci z powietrza jak długo postoi w zbiorniku i nie ma na to siły.Ja osobiście tankuję tylko na 1 stacji shella, która nie jest duża więc i zbiorników dużych nie ma.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt sty 26, 2010 18:19

Aby uniknąć zbędnych kłopotów i dyskutowania "która stacja lepsza" - dodajesz depresator i spoko...
Zawsze może być tak że dzisiaj najlepsza a jutro zamarzło...tysiące rąk i każda coś dołoży.... ](*,)


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » wt sty 26, 2010 18:30

nawet GTL'a mogą przerobić, ja leje GTL'a ale i tak w te mrozy dolałem depresatora, przez całą zimę leję i nie mam jakiś jaj :bigok:



rozyk_l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 27, 2009 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: rozyk_l » wt sty 26, 2010 18:57

10 dni temu zalałem w świdnickim (ok. Lublina) Orlenie do baku verve po czym Pan przy kasie łaskawie mnie poinformował, że źle zrobiłem, mogłem zwykłego nalać, bo verva jeszcze przejściowa. Od soboty auto stoi i nie pali.

Swoją drogą, czy podobne sprawy nadają się do zastosowania Ochrony Praw Konsumenta?



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » wt sty 26, 2010 20:47

Juzeks pisze:zrobiłem 100 tys kilosków moim AAZ na ukraińskim paliwie ze stacji Lukoil
Nie wiem jak tam u ciebie w okolicy skąd mają te paliwo ale podejrzewam że jest podobnie jak we Wrocku. Stań sobie kiedyś na swojszycach we Wrocławiu koło rafineriii Orlena i się zdziwisz jakie tam cysterny podjeżdżają - na pewno zobaczysz tam LUKOIL - od razu zmienisz zdanie że to nie Ukraińskie paliwo

[ Dodano: 26 Sty 2010 19:49 ]
Juzeks pisze:Próbowałem jeździć na Polskim oleju i kompletnie żadnej różnicy nie widze
No właśnie - powinieneś sam wysnuć z tego wnioski że to te same paliwo


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » wt sty 26, 2010 20:51

Tzn ja przekraczam granice i na Ukrainie tankuje te paliwo właśnie na stacji co sie nazywa LUKOIL. W Polsce też widziałem kilka stacji które tak się nazywały. Nie wiem skąd się taka stacja wzięła na Ukrainie



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » wt sty 26, 2010 20:55

Juzeks pisze:A co do paliwa z orlenu to wygląda to tak, że przywiozą na niektóre stacje 20 000 litrów powiedzmy jak sa małe mrozy i myślą, że to paliwo zejdzie zanim pojawią się wieksze mrozy. Niestety czasem im się to nie udaje i w efekcie verva jet do -25 a ekodiesel do -35. Ludzie myślą że verva jest lepsza na zime, tankują ją a ona zamarza wiem bo pracuje na orlenie. Po przywiezieniu i zlaniu paliwa z cysterny nic juz nie jest kombinowane (przynajmniej tam gdzie pracuje) a co się dzieje z paliwem zanim przyjedzie na stacje to już nieliczni wiedza...
Także na każdej stacji czy to orlen BP czy Statoil może sie zdarzyć nie zimowe paliwo w zimie No chyba że tak jak kolego wyzej pisał są stacje gdzie dziennie przelewa sie bardzo duzo paliwa więc często są dostawy a co za tym idzie paliwo jest dostosowane do temperatury( jeżeli oczywiście kierowcy nic nie wykombinuja) takę jak widać temat rzeka
Z tym to się zgodzę w 99% ale raczej takie stacje jak Shell czy BP (nie prywatne) to dbają o te paliwo i lepiej dostosowują do temp. otoczenia


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 157 gości