Straszne drgania silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » pn sty 25, 2010 02:45

Tzn przy ruszaniu za bardzo tego nie odczuwałem. Jadąc na 3 czy 4 jak puściłem gaz albo dodałem tak dynamicznie to czułem tak jakby się silnik ruszał, poza tym poprosiłem kolegę żeby próbował ruszać na hamulcu do przodu i do tyłu i wtedy widać jeżeli poduszka jest padnięta. W moim przypadku problem się nadal nie rozwiązał, dalej telepie jak cholera :grrr: nikt nie wie o co chodzi.



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Naparstek » pn sty 25, 2010 18:24

Juzeks pisze:Może od początku opisze mój problem. Zaczęło się od tego, że przy ruszaniu rwało mi silnikiem więc pojechałem do mechaniora i jak się okazało miałem padnięte dwie poduszki pod silnikiem, te z tyłu. Kupiłem nowe jedną za 39 drugą za 68 zł mechanior załżył, odpaliłem silnik a tam w środku tak wszystkim trzepało że strach się bać. Przed wymianą było czuc drganie lekkie w środku, dlatego chciałem wymienić poduszki, żeby je zlikwidować, a tu co?? Zamiast się poprawić to jest dużo dużo gorzej (jedynie przestało silnikiem szarpać). Dlatego w związku z tym mam pytanie dlaczego tak się dzieje??
Witam, miałem podobny problem ale w MK3 TDI. Po wymianie prawej poduszki i przedniej na wolnych obrotach tak trzęsło budą że aż te wibracje dawały się odczuć na kierownicy i tapicerce. W okolicach 1000obr/min wszystko ustawało. Wymieniłem jeszcze raz na stare poduszki ale oryginalne ze szrotu w lepszym stanie niż moje i problem zniknął. Te poduszki ze sklepu w dieslach się nie sprawdzają są po prostu za twarde. Stare poduszki oryginalne są mięciutkie a te nowe ze sklepu są twarde i stąd te wibracje.
Sprawdzają się tylko poduszki olejowe mam taką ze sklepu przy skrzyni biegów i jest ok. Wymień na używki w dobrym stanie albo kup w aso i będzie po problemie :bajer:



Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » pn sty 25, 2010 18:53

Właśnie dziś kupiłem 3 nowe-stare poduchy :hmm: na szrocie oczywiście ale podobno w dobrym stanie. Jutro będę zakładał zobaczymy co z tego wyjdzie



Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » wt sty 26, 2010 18:29

Juzeks pisze:zobaczymy co z tego wyjdzie
Nom to napisz koniecznie czy bedzie poprawa.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » wt sty 26, 2010 20:14

I problem rozwiązany :bigok:
Winna była przednia poduszka. Po prostu nowa która kosztowała mnie 74 zł była do niczego za twarda i przenosiła drgania. Na uzywanej całkiem inaczej sie w aucie siedzi, aż mi się ciężko przyzwyczaić :grin:
Dzięki bardzo za pomoc:-)



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Naparstek » wt sty 26, 2010 22:29

Fajnie że już wszystko gra :grin: Tylko szkoda że musimy nasze auta składać na używanych częściach bo nowe nadają się do kosza :grin:



Awatar użytkownika
tomek507
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 10:48
Lokalizacja: Małopolska okl.Gorlic
Kontakt:

Post autor: tomek507 » śr sty 27, 2010 17:24

No to i jak pewnie sie zastanowie nad zmiana przedniej z nowej na starą.


- Co wy właściwie robicie tam u was?
- Grillujemy i pijemy wódke
- A w zimie?
- Nie grillujemy

Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » śr sty 27, 2010 21:42

Możesz spróbować. Dużo roboty przy tym nie. U mnie przyniosło efekty, wiadomo jakieś tam drgania w środku odczuwam, ale wydaje mi sie że to normalne w naszych klekotach;-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 165 gości