Chyba świece żarowe ale czy napewno?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » sob sty 23, 2010 19:07

t0mal pisze:Jeśli padła świeca to silnik przez chwilę po odpalenu będzie się telepał i kulawo chodził, podobnie się robi, kiedy jest zapowietrzony.
u mnie nie telepie jak chyci to juz chodzi ale odpalam z przyśpieszaczem choć jak wcześniej było ok to odpalałem czasami bez to telepło go ze 2-4s i chodził normalnie

[ Dodano: 23 Sty 2010 18:11 ]
a jeśli to świece to jakie byście polecili i jaki to mniej więcej koszt
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 19:09 przez Bartek_R, łącznie zmieniany 1 raz.


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Skowron88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 26, 2009 20:28
Lokalizacja: Kawęczyn
Kontakt:

Post autor: Skowron88 » sob sty 23, 2010 19:19

A własnie...Przypomniało mi sie że jak niechcący ruszyłem jeden przewód paliwowy(ten co jest za przeźroczysta rurką a przed wtryskami) to zaczeło cos cicho syczeć i w tym przewodzie pokazały się bąbelki powietrza.... wiec chyba sie skubaniec zapowietrza....


Nie ważne czym jeździsz ważne jak to robisz!

Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » sob sty 23, 2010 19:23

VireWolf88, beru 55zl, ngk 45zl ,bosch ok 50zł , febi 30zł


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
bacia12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: czw sie 06, 2009 09:54
Lokalizacja: WPR/LTM
Kontakt:

Post autor: bacia12 » sob sty 23, 2010 20:06

ja miałam podobna sytuacje, świece sprawdzone i sa dobre, rozrusznik kreci i nie moze zapalić - wymieniłam filtr paliwa i podziałało to że jest 3/4 baka nie oznacza ze nie mogła sie wytracic parafina lub nie ma smieci w filtrze
a mimo wszystko przy takim mrozie zabieram aku do domu , samochód nie jest garazowany i szkoda mi żeby sie męczył z odpaleniem , na ciepłym aku odpala za pierwszym grzaniem świec


- Żyj: powiedziała Nadzieja ...
- Bez Ciebie nie potrafię - odparło cicho życie...

Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » sob sty 23, 2010 20:59

damian81Z, więc z tych które wypisałeś które najlepiej kupić?
bacia12,
a mimo wszystko przy takim mrozie zabieram aku do domu , samochód nie jest garazowany i szkoda mi żeby sie męczył z odpaleniem , na ciepłym aku odpala za pierwszym grzaniem świec
mój i na zimnym aku odpalał bez problemu przez prawie 3 lata (od kąd go kupiłem) do tego czwartku, a co do wyciągania aku to słyszałem że zamiast całkiem go brać do domu wystarczy odłączyć klemę minusową

[ Dodano: 23 Sty 2010 20:00 ]
i filtry wszystkie nowe mam


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
damian81Z
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 21:54
Lokalizacja: Śląsk/Zabrze

Post autor: damian81Z » sob sty 23, 2010 21:03

VireWolf88, beru podobno najlepsze ,ngk tez dobre a te pozostale to tez nie sa jakies tandety,osobiscie wybrałbym beru
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 21:03 przez damian81Z, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=100][b]swiadomy praw i obowiązkóV Wybrałem VW [/b][/size]
[b]"Ktoś o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu"[/b]

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » sob sty 23, 2010 21:06

Co do akumolatora to mam śmieszny prosty patent - wystarczy obłożyć go z każdej strony styropianem, to powinno ochronić go przed utratą pojemności spowodowaną niską temperaturą.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » ndz sty 24, 2010 16:01

Koledzy wydaje mi się, że to chyba nie będzie wina świeć tylko czegoś innego, a mianowicie poszedłem dziś rano odpalić golfika przez noc standard -20 ale rano jak go odpalałem było już -12 i tak jak zwykle odpalam z przyśpieszaczem ale po 2 obrocie przerwałem bo jakoś ciężko to szło więc próbuje bez przyśp. i odpala już za 4 obrotem ale chodził na bardzo niskich obrotach ale co dziwne zero drgawek a wrażenie miałem jak by tylko na 3 garach, więc wyciagnąłem przyśpieszacz a on zgasł, i z nów odpalam bez pochodził z 10-12s na tych niskich obrotach dodam że obrotek nawet nie drgnął i po tym czasie podniosły sie do normalnych i chodził.
ale dlaszego z przyśpieszaczem występowały takie opory podczas kręcenia i trudniej go było odpalić, przeciez to ma wspomagać rozruch zimnego silnika


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz sty 24, 2010 16:21

Paliwo zbyt wcześnie się zapalało - masz początek wtrysku przestawiony, trzeba odchylić pompę od silnika.

[ Dodano: 24 Sty 2010 15:23 ]
A najlepiej to ustawić na zegar, przy okazjii sprawdź czy rozrząd się zgadza.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » ndz sty 24, 2010 18:36

Ok, ale już nie będę grzebał w ustawieniach przejezdże tak jak jest bo w przyszłym miesiącu będę miał kilka dni wolnego to do autka wskoczy pompa od SB i po ustawiam wszystko tak jak być powinno i pewnie też świece wymienię a na razie to tylko ten rozrząd sprawdzę czy znaki zgrywają
dzięki koledzy punkciki poszły

[ Dodano: 24 Sty 2010 17:49 ]
ale powiedzcie jeszcze czy zły kont wtrysku może mieć jakieś negatywne skutki dla silnika a może być taka sytuacja że ogólnie kąt jest dobry tylko z przyśpieszaczem jest za wczesny


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » ndz sty 24, 2010 19:38

Zbyt wczesny wtrysk paliwa do silnika powoduje większe obciążenie układu korbowo-tłokowego, zwiększone spalanie, dużą turbo-dziurę, szybkie nagrzewanie się silnika (przy pałowaniu może nawet się przegrzewać), obniżenie mocy.

Co do przyspieszacza to można najwyżej tak ustawić, że wogóle nie będzie działał (wtrysk będzie zawsze przyspieszony)



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » ndz sty 24, 2010 19:45

t0mal pisze:Zbyt wczesny wtrysk paliwa do silnika powoduje większe obciążenie układu korbowo-tłokowego,
może miało to wpływ na to że miałem urwaną jedną śrube od podpory wału?
a w połączeniu z przeładowującą k14 urwana także szpilka od głowicy?, oczywiście turbo już sprawnie działa


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Skowron88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 26, 2009 20:28
Lokalizacja: Kawęczyn
Kontakt:

Post autor: Skowron88 » ndz sty 24, 2010 22:52

witam . wiec okazalo się że po wymianie przewodu paliwowego z filtra paliwa (tego przeźroczystego autko odpalilo i ma sie dobrze, układ sie zapowietrzył przez sztukowanie wezyka przez poprzedniego waściciela, dziękuję wam za pomoc i pozdrawiam. golfik ma sie juz git :D


Nie ważne czym jeździsz ważne jak to robisz!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 138 gości