Czujnik Ciśnienia oleju?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maicek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 21:05
Lokalizacja: CZadrów

Czujnik Ciśnienia oleju?

Post autor: maicek » śr sty 13, 2010 19:17

Mam pytanko ponieważ na komputerze wyświetla mi konewke z olejem i pisze olstand pruffen wymieniłęm olej podłaczyłem auto pod kompa zeby skasować błedy(na kompie pokazuje zero błedów) olej wymieniony a to dalej sie pokazuje czy to może być przyczyną zepsutego czujnika ciśnienia oleju??
Pozdrawiam


maicek

rafal13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 13, 2010 20:23
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: rafal13 » śr sty 13, 2010 20:48

Witaj:

To jest tak jak kontrolka miga na czerwono to oznacza niskie ciśnienie oleju to trzeba dolać jak świeci na żółto to znaczy że jest za malo oleju więc też należy dolać a jak miga na żółto to jest uszkodzony czujnik poziomu oleju naj częsciej ten czujnik ma dwie możliwości sprawdza poziom i temp. oleju czyli trzeba go wymienić ,popacz na wskaźnik temp. oleju na desce rozdzielczej, i jak co to pisz

Pozdrawiam Rafał



maicek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob kwie 18, 2009 21:05
Lokalizacja: CZadrów

Post autor: maicek » śr sty 13, 2010 22:39

rafal13 pisze:Witaj:

To jest tak jak kontrolka miga na czerwono to oznacza niskie ciśnienie oleju to trzeba dolać jak świeci na żółto to znaczy że jest za malo oleju więc też należy dolać a jak miga na żółto to jest uszkodzony czujnik poziomu oleju naj częsciej ten czujnik ma dwie możliwości sprawdza poziom i temp. oleju czyli trzeba go wymienić ,popacz na wskaźnik temp. oleju na desce rozdzielczej, i jak co to pisz

Pozdrawiam Rafał
ok Dzieki ten czujnik znajduje sie przy filtrze oleju czy ten przy misce olejowej??
Ja mam tak: Odpalam auto wyswietla mi sie konewka z olejem która pali sie na zółto i pisze tam Oldstand Pruffen poziom oleju jest ok a temperatura oleju gdzie ma sprawdzić? czyba nie ma wskaznika od temperatury oleju?


maicek

rafal13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 13, 2010 20:23
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: rafal13 » sob sty 16, 2010 19:47

Na 100% padł czujnik, bo oleju ma pan dośc.Ten na filtrze jest od ciśnienia a ten pod miska jest od temp. i poziomu oleju. Ma pan golfa II to takiego czujnika nie kupi pan w sklepie, może w Inter Carsie a na pewno bedzie w serwisie VW. Wymiana jest bardzo prosta wystarczy spuścić olej, wykręcić czujnik (3 śruby Torx) proszę paniętać o jego odłączeniu.

Pozdrawiam Rafał.



sajmon12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 22:58
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: sajmon12 » sob sty 16, 2010 20:19

Witam
Przed wymianą czujników proponuję odpiąć wtyczki z tych czujników i tzw. kontakt-sprejem [sprej do styków elektrycznych ] popsikać piny czujników i wtyczek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości