Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Salvatore769
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr sty 06, 2010 08:58
Lokalizacja: Antwerpia

Post autor: Salvatore769 » czw sty 07, 2010 15:05

phanteon pisze:
-Balzak- pisze:są też takie dni że nie chce odpalić jak pare dni postoi 3,4 razy
Może aku Salvatore769,

To jest PDek. Całkiem inny silnik. W sumie dziwne, bo masz nowe auto prawie. Logi statyczne robione?
Phanteon, to ,ze nowe auto nie ma znaczenia, ponoc to przypadlosci wiekszosci BXE nawet od nowosci, z calej stajni VW, dlatego zdecydowalem sie tez u Was napisac.
Na forum skody paru kolegow sie juz "poddalo i pisza, ze TTTM, nic takiego, nie przejmowac sie...Ja jednak bardzo chcialbym rozwiazac ten problem. Ktos napisal, ze skopany soft, wymiana pomoze, wymienilem na aktualny i NIC; ktos inny, ze to wina sterownika, no to pomyslalem, zeby ....wymienic sterownik, mimo to, iz nie wiem co za tym idzie, jaki koszt ?! Co myslicie? Ciekawe jest to, ze narazie nikt nie znalazl przczyny drgawek, DLACZEGO podryguje.
Stawiam butelke porzadnego koniaku temu, kto rozwiaze problem albo wskaze rozwiazanie
problemu podrygow na jalowym !!! Pozdrawiam.
P.S. Phanteon, niby dlaczego aku, malo albo nie rowny prad podaje ?? "A "logi statyczne" to dla mnie za trudne, nie wiem co to, musze troche poszukac, chyba, ze podpowiesz .



Awatar użytkownika
*Tomal*
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: wt cze 23, 2009 14:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: *Tomal* » czw sty 07, 2010 19:28

Powiem tak zatankowałem na full pod korek wlałem STP(SONAX) i dotąd przejechałem 200km po mieście ani razu silnik nie zdrgał.Natomiast jak mam 1/4 lub mniej drgawki występują znacznie częsciej.Obstawiam pompe lub wtryski.


MÓJ MK4
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=254368&postdays=0&postorder=asc&start=0
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d85bb5389b8e7213.html][img]http://images50.fotosik.pl/285/d85bb5389b8e7213m.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Post autor: phanteon » czw sty 07, 2010 22:50

*Tomal* pisze:Powiem tak zatankowałem na full pod korek wlałem STP(SONAX) i dotąd przejechałem 200km po mieście ani razu silnik nie zdrgał.Natomiast jak mam 1/4 lub mniej drgawki występują znacznie częsciej.Obstawiam pompe lub wtryski.
Jamam teraz ponad 3/4baku i mam wrażenie, że trzęsie częściej. Ja z tym nic nie robię - tzn czekam jak będę robił soft. Spróbuję też przy okazji podnieść obroty na jałowym



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pt sty 08, 2010 01:17

*Tomal* pisze:Powiem tak zatankowałem na full pod korek wlałem STP(SONAX) i dotąd przejechałem 200km po mieście ani razu silnik nie zdrgał.Natomiast jak mam 1/4 lub mniej drgawki występują znacznie częsciej.Obstawiam pompe lub wtryski.
a moze ponizej 1/4 baku lapie ,,lewe'' powietrze ze zbiornika i wlasnie dlatego tak masz, sprawdz przewody paliwowe przy full i 1/4 zbiornika jesli jest jak mowie smok w baku do przejzenia



Salvatore769
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr sty 06, 2010 08:58
Lokalizacja: Antwerpia

Post autor: Salvatore769 » pt sty 08, 2010 02:44

phanteon pisze:
*Tomal* pisze:Powiem tak zatankowałem na full pod korek wlałem STP(SONAX) i dotąd przejechałem 200km po mieście ani razu silnik nie zdrgał.Natomiast jak mam 1/4 lub mniej drgawki występują znacznie częsciej.Obstawiam pompe lub wtryski.
Jamam teraz ponad 3/4baku i mam wrażenie, że trzęsie częściej. Ja z tym nic nie robię - tzn czekam jak będę robił soft. Spróbuję też przy okazji podnieść obroty na jałowym
Ale bedziesz wirusowal, czy wbijal na nowo "zwykly" ?? Jak podniesiesz obroty, to napisz koniecznie co to dalo i do ilu podniosles, dzieki z gory. (a moze podniesc dawke paliwa na jalowym??)



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Post autor: phanteon » pt sty 08, 2010 03:10

Będzie program - albo na wtryskach 216tkach albo z ASV plus program. Zobaczymy. Do wiosny czekam



Awatar użytkownika
perty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 16:18
Lokalizacja: sulejówek
Kontakt:

Post autor: perty » pt sty 08, 2010 09:00

ja mam świeżo założone 216tki i jest bez zmian, tez czekam do wiosny na program i zobaczę jak wtedy, powietrza w przewodach właściwie brak, jedynie jak zgaszę to idzie jeden bąbel od strony pompy a wężyki przelewowe nowe. Ktoś na forum niedawno mówił ostatnio, że powodem drgań może być przycinający się pierścień w pompie, ale jak rozmawiałem z Bogdanem z Nadarzyna to powiedział, że jak by się raz przyciął to już by go szlak trafił, sam już nie wiem...



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » sob sty 09, 2010 02:54

Panowie mam o.216 i program. U mnie drgawki ustały po delikatnym zmniejszeniu dawki paliwa VAGiem. Miałem dawkę 2,2mg i zapodałem 3,2 i jest gites. Tylko wskazania MFA musiałem skorygować na 115% bo pokazywały za niskie spalanie. Ile ma mój 2-mas najechane? ciężko powiedzieć w książce serwisowej nie ma wzmianki o jego wymianie więc nie wiem ale 2 lata latam na podkręconym motorze i sprzęgło się klei dobrze. Jak UySy stroił mi auto to max moment poprowadził na moje życzenie przy dopiero 3000 obrotów więc może dlatego sprzęgło jeszcze żyje :) Poprzedni właściciel od którego nabyłem auto to była niemiecka Helga (miała golfa od nowości) a one ponoć zabijają sprzęgła dwumasowe :) Zresztą nie wiem jak mocne macie te drgawki ale widocznie są dokuczliwe skoro swędzi co niektórych 1500pln :grin:


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » sob sty 09, 2010 12:29

Kris-THC pisze:po delikatnym zmniejszeniu dawki paliwa VAGiem. Miałem dawkę 2,2mg i zapodałem 3,2
Kris-THC, Jak to zmniejszyłeś . Bo nie rozumiem . z 2,2 na 3,2. :chytry:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Post autor: phanteon » sob sty 09, 2010 14:31

Rafał 21, dobrze pisze. Z dawką jest tak, że jak zmniejszasz to zwiększasz. Kilka stron wcześniej jest to wyjaśnione z tego co pamiętam.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » sob sty 09, 2010 14:57

phanteon pisze:Rafał 21, dobrze pisze. Z dawką jest tak, że jak zmniejszasz to zwiększasz.
Dziękuje kolphanteon, to mnie zastanawiało. Jestem na etapie poznawania tych zagadnień. Więc wolę sie zapytac!! :grin:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Post autor: sebastian1901 » śr sty 13, 2010 08:54

Panowie zauważyłem że jak auto nie złapie 90st to drgawek nie ma.
Czy to dlatego, że jest zimno i chodzi na "ssaniu" ?


Sebastian

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » śr sty 13, 2010 14:13

To dlatego ze jak jest zimny ma wieksze dawki paliwa.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Post autor: sebastian1901 » śr sty 13, 2010 16:32

a dzisiaj znowu sie telepał od 0st nawet specjalnie zobaczyłem i na dworze ta sama temperatura...


Sebastian

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości