ciezko odpala na mrozie ...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » ndz gru 20, 2009 20:48

Link pisze:
SvR pisze:Myślisz że przez awarię jednej świecy mogą być aż takie problemy z odpalaniem ?
tak :)
SvR pisze:. bo chyba jak wymieniać to wszystkie?
tak wszystkie trzeba
Jak ktoś ma dużo pieniędzy to niech wymienia wszystkie. Ja nie widzę takiej potrzeby. Rok temu miałem spalone 2 świece i zasugerowałem się podobną odpowiedzią jak Twoja ... i powiedziałem mechanikowi żeby wymienił wszystkie. On jednak dobrze mi doradził, że szkoda pieniędzy i wymienił te 2 spalone.

Minął rok i świeczki wszystkie działają i te 2 nowe i 2 stare ... więc możesz mi wyjaśnić po co pchać się w koszta i wymieniać wszystkie 4 skoro niesprawna jest 1 lub 2?


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz gru 20, 2009 21:23

kompan pisze:Minął rok i świeczki wszystkie działają i te 2 nowe i 2 stare ...
Poczekaj,w lato świece się nie zużywają,a zima się jeszcze nie skończyła :bajer:
Zresztą ile ta świeca kosztuje,40-50zł?Przy jednej robocie się zmienia i tyle :bajer:



Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » ndz gru 20, 2009 21:28

kompan, moze i masz rację ale w w sklepie i niby mechanicy doradzali żeby wymienić wszystkie bo świeca z czasem podobno mają inną "moc" grzania czy cos w tym stylu. A jeśli po roku znowu będę musiał wymienić bo następna się przepaliła? I znowu płacić za wymianę. Hm mam mętlik...

A tak w ogóle to świeca grzeje cały czas tak samo czy może z czasem ich "moc, wydajność") maleje ?



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » ndz gru 20, 2009 21:31

bongo pisze:Poczekaj,w lato świece się nie zużywają,a zima się jeszcze nie skończyła
Zresztą ile ta świeca kosztuje,40-50zł?Przy jednej robocie się zmienia i tyle
Świeczki wymieniłem rok temu w listopadzie, więc już jedną zimę obsłużyły ... No właśnie 40-50zł, więc po co wydawać 100zł jeżeli coś działa? Rozumie jeżeli część tyczy sie podzespołów gdzie sam demontaż jest czasochłonny, ale świece? Ile trwa wymiana? 5minut?


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz gru 20, 2009 21:38

kompan, każdy ma swoje zdanie i ja je szanuję :bigok:



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » ndz gru 20, 2009 21:42

bongo pisze:kompan, każdy ma swoje zdanie i ja je szanuję
Jasne, ja oczywiście szanuje Twoje. Tylko chciałem zaznaczyć, że nie jest konieczna wymiana wszystkich świec (jak widać na moim przykładzie i doświadczeniu mechanika, który mi doradził nie wymieniać 2 sprawnych). A decyzję co do wymiana każdy podejmie sam ...


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
Ł-u-k-a-s-z
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 896
Rejestracja: śr lip 08, 2009 17:40
Lokalizacja: CHRZANÓW/Regulice

Post autor: Ł-u-k-a-s-z » ndz gru 20, 2009 21:42

koledzy przylacze sie do tematu nie moglem odpalic mojego diesekla okazalo sie ze 3 swiece sa do dupy wiec kupilem komplet wymienilem i dalej ni nie zapali przed chwila z kumplem podpielismy kable tylko jego - besposrednio do mojego silnika i zagadal :grin: czy to moze przez slaba mase na silniku niepalic



Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » ndz gru 20, 2009 21:51

Wiem że jest problem z wymianą świec bo się zapiekają i przy próbie okręcania urywają. Więc dla świętego spokoju lepiej wymienić wszystkie bo czym dłużej są używane tym większe prawdopodobieństwo że będzie z nimi problem. Słyszałem też o przypadkach puchnięcia świec ale nie wiem czy w to wierzyć. Ja mam już 200tys km od nowego i nigdy świece nie były wymieniane. Jedna świeca nie działa co byście poradzili ? Wszystkie czy jedną?



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » ndz gru 20, 2009 21:54

Wszystkie kolego ;) Jakieś dobre firmóweczki :)


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » ndz gru 20, 2009 21:59

A wiecie może jakie są montowane oryginalnie w silniku ASV -> 1.9 TDI 110km ?
I czy są jakieś różne wersje świec? chodzi o szybkość grzania/pobór mocy tip ?



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » ndz gru 20, 2009 22:00

SvR pisze:I czy są jakieś różne wersje świec? chodzi o szybkość grzania/pobór mocy tip ?
Tak, są świece które mają czerwoną obwódkę i one grzeją się szybciej


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » ndz gru 20, 2009 22:03

A może wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Oznaczenia czy coś? Bo idąc do sklep sprzedawca wyciąga katalog i za chwilę przynosi mi świece, a do wyboru mam tylko firmy (Bosch, NGK)



Awatar użytkownika
Rafica
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt lip 25, 2008 22:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Rafica » ndz gru 20, 2009 22:42

Kup sobie świecę, wykręć spaloną ,wkręć nową i po robocie,tak sobie czytam i widzę że jeszcze trochę to wymiana świec będzie traktowana jak remont silnika ](*,)



Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » ndz gru 20, 2009 22:47

Rafica, No bo masz trochę racji z tym remontem. Poczytaj trochę o urywaniu się świec. np. Wymiana świec żarowych

Myślę że teraz zrozumiesz obawy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości