Cięzko odpala - rozrusznik kręci wolno - golf II td

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

alan_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 06, 2008 13:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Cięzko odpala - rozrusznik kręci wolno - golf II td

Post autor: alan_23 » śr gru 16, 2009 09:57

Witam serdecznie . problem jak w temacie.

problem : zimno -> 0 stopni... czy -5.. zaczynają się problemy z odpaleniem.

zeszłej zimy było tak, pomimo że przed nią kupiłem nowy aku Centra +:

rozusznik kręcił wolno dosć.. chechłam go chechłam.. i nic. w miarę krecenia jakby się rozpedzał.. szybciej szybciej.. i tak po paru próbach i chechłaniu go jak zarzynaną świnkę odpali.czasme szybciej..czasem wolniej.

tak było zeszłej zimy. akumulatro był nowy więc zastanawiające było to juz wtedy. ale oczko kontroli aku zielone jeszcze było

początek tej zimy.( cały rok wiosna lato jesień akumulator i odpalanie OK. )
te same problemy..tylko po 2 dniach stania ( mróz wiadomy - 10 stopni) po 2 min chechłania rozrusznikiem aku zdechł.
przypomnę że mam roczną bateria CENTRA. zmierzyłem napięcie - marne 12 V. no to do ładowania.

Ustawiłem niski prąd ładowania . przez pierwsze pare godizn było około 5 amperów ( aku 56 Ah).. potem dobił jescze z 10 h na prądzie 2 -1,5 A.

oczywiscie autko odpaliło . sprawdziłem napięcie ładowania
- najpierw od razu w garażu przed grzebaniem w kablach i stykach- 13.95V, potem po przeczyszczeniu wszystkich styków na drodze altek - rozruch - aku - na zaciskach aku dostałem 0.02 V więcej.

pomiędzy masą a zaciskiem alternatora - to samo- 13.97V.

rano na ciepłym silniku sprawdziłem jeszcze jaki wpływ mają obroty na napiecie ładowania.

tak samo - radio włączone, światła mijania, grzanie szyby - niezależnie czy obroty jałowe czy około 2500 obrotów - na zaciskach aku 13.96V. wiec reg. napięcia ok chyba.

- na klemach aku przy obciążeniu ( światła mijania, radio całkiem głośno ( 8 głośników) i grzanie szyby tylnej) - bieg jałowy . silnik ciepły - 13.90. bez grzania szyby i radia 13.94V.

zaraz po przyniesieniu aku z domu ( ciepły - temp pokojowa i z 1.5 h po końcu ładowania ) odpalił jak złoto. kręcił szybko. ( wina KAUMULATORA? ROCZNA CENTRA???? )

pytanie? O co chodzi? czy mam jakieś łozyska wysypane? czy to normalne ze tak ciężko kręci od poczatku a ja msuzę doładować aku mocniej( oczko nie zzieleniało jeszcze:/)

czy mieszanka do rozruchu nie taka(zeszłej zimy odpalałem na 10000 sposobów manewrując ssaniem, ale i tak trzeba było chchłać

czy może naprawde mam za niskie .. ładowania, czy i jak doładować prawidłowo aku ( bezobsługowy przypomnę - centra+ 56Ah, rozruchowy 600A - może go podepnę jeszcze na 24 h pod 1A ?)

Co zrobić z akumulatorem? skoro ładnie odpala na ciepłym, ładnie odpala na dopiero co ładowanym akumulatorze, a po nocy juz chechłać go trzeba. pewne kilka dni czy moze wiecej poodpala.. a potem nmoze umrze znów? dodam ze im wiecej i częsciej jeżdzę tym lepiej.

czy napięcie ładowania nie jest za niskie? czytąłem że powinno być 14.5 V. moze diody padły w alt? szczotki wylizgane?

prosze o podpowiedź co najlepiej w jakiej kolejności sprawdzić.. no i może jak to zrobić. połączenia aku - rozruch - alternator - oczyszczone i są ok.

dziękuję z góry z pomoc.



Awatar użytkownika
A_X_E
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt paź 02, 2009 16:09
Lokalizacja: gorzow Wlkp
Kontakt:

Post autor: A_X_E » śr gru 16, 2009 11:33

Filtra paliwa zmieniałes? jesli nie to polecam jak znam zycie całe lato na opale xD ale pozatym zbiera sie w nim parafina itp. wiec 1 filtr paliwa ja zmienialem przed zima 25 zl chyba nowy bosha a po zatym koncowki wtysjkow. jesli sie z nich leje a nie rozpyla ladnie to ciezko ci odpalic bedzie zima no i paliwo na czym smigasz olej napedowy? opalowy? czy roslinny?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr gru 16, 2009 11:41

alan_23 pisze:56Ah, rozruchowy 600A
Zdeczko mały ten akumulator jest do diesla.
alan_23 pisze:rozusznik kręcił wolno dosć.. chechłam go chechłam.
No to jeszcze rozrusznik do sprawdzenia,ja jednak przełożył bym aku z innego autka i wtedy sprawdził jak kręci.



pioczel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 21:59
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: pioczel » śr gru 16, 2009 16:38

przecie jak roczny na gwarancji to pojedz na sprawdzenie pod obiązeniem na testerze i wszystko bedzie jasne,czy to centra czy inny przecież moze się np oberwać cela



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » czw gru 17, 2009 08:26

Dla Mnie masz tulejki w rozruszniku zjechane,a napięcie ładowania mogłoby być wyższe,ale z tym też da się żyć



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » czw gru 17, 2009 19:49

Ja też obstawiam tulejki.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

alan_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 06, 2008 13:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alan_23 » pt gru 18, 2009 07:59

jak sie wsadzi aku swieze to tteż nie chce.. jak ciepło w garazu.. i auto postoi długo..pali.. jak zimno.. nie pali... nawet po pracy pod kablami połaczony z passatem b5 musiałem go chechłać dłuuugo zanim sie wreszcie ruszył. wymieniłem świece żarowe wczoraj( troche kombinatoryka:/ :D) .. ładuje aku po pracy wsadzam aku..i zobaczymy..

ps: co do tych tulejek to jeślu by to to.. ..to czy samemu da się to zrobić?

[ Dodano: 18 Gru 2009 07:02 ]
paliwo - zwykła ropka. latem ekodiesel z bliskiej.

latem odpala bez problemu. filtr paliwa wymieniany 18 tys. temu.

pod iinym aku też nie odpalał. jak zimno to nawet.jak jzu napisałem wyżej. pod klemami się męczył z 5 min...



gruby1990PL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 10, 2009 15:04
Lokalizacja: Kuźnia Raciborska
Kontakt:

Post autor: gruby1990PL » pt gru 18, 2009 13:47

do diesla to masz za maly ten akumulator ja mam 70 Ah z centra standard. a co do rozrusznika to go rozkrec i przecysc tam sa trzy sruby i rozrusznik trzymasz w rece.



Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » pt gru 18, 2009 21:58

Tak tylko zapomniales dodac koledze ze aby wyciagnac rozrusznik trzeba silnik podwiesic lub od spodu podniesc go lewarkiem bo sruby trzymajace rozrusznik trzymaja łapę przedniej poduszki :bigok: POZDRAWIAM



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Post autor: anaba255 » pt gru 18, 2009 22:08

alan_23 pisze:latem odpala bez problemu. filtr paliwa wymieniany 18 tys. temu.
W dieslu powinno się wymieniać co 10kkm, ja zawsze wymieniam przed zimą.
Załóz rozrusznik na prubę z innego samochodu, zobaczysz czy to jego wina.



stefan1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 25, 2009 22:36
Lokalizacja: Sląskie

Post autor: stefan1982 » pt gru 18, 2009 22:19

Ja bym obstawiał brak dobrej masy silnika.Wez dodatkowy kabel przytknij do "-" akumulatora i obudowy silnika tylko żeby dobrze łączyło i sprubuj dopalić.
Co do akumulatora to ja mam z malucha od 3 lat i pali bez problemu :bajer:



alan_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 06, 2008 13:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alan_23 » sob gru 19, 2009 01:36

dzięki chłopaki.

1) połacenia jak napisałem przeczyściłem. masę też sprawdzałem i jest ok.

2) świeczki 3 wymieniłem. do czwartej zabrakło czasu wieczorkiem. dziś barowałem się z hamulcami( jak sie wali to w komplecie kilka rzeeczy,.. ech..)
po pracy zaniosłem.. aku się wreszcie naładował. na 3 świeczkach zupełnie co innego. słychać było i widac po lampce w środku spadek napięcia( wcześniej nie przygasała)

autko odpaliło. słycać było że nierównomiernie proacowął przy rozruchu..ale odpaliło.
świeczki te o wyciągnąłem miałem 2 spalone.. 1 w miarę..ale nie całkiem..a na 4tej jest wieksza rezystancja niz powina być .wiec tez wymienie..tylko musze juz wtryskiwacz wywalić na chwile..bo nie sięgam.

ogólnie rozusznik teraz zaczął lepiej kręcić.

zapalił juz za 2 razem.. :D zbaczymy jak będzi ejutro rano

teraz muzzę rozbroić układ hamulcowy jescze.. bo sie tak zapowietrzył..( od upalania na ręcznym??? )

a rozrusznik rozbroję jakby coś..jeśli nie będzie palił prawidłowo po wymianie 4tej świeczki.



Awatar użytkownika
Zbyniek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 16, 2009 22:59
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Zbyniek » sob gru 19, 2009 01:46

Akumulator ma za mała pojemnośc a tym samym prąd rozruchowy. Diesla jest dużo ciężej zakręcić niż benzyniaka (stopień spręzania w dieslu około 20 a w benzynie około 10) U Ciebie powinien być 70-75Ah. Każde 10 stopni chłodniej to około 10% mniejsza sprawność akumalatora. Powiedzmy że teoretycznie przy +30 ma 100% sprawności to przy -10 będzie miał około 60%.



alan_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 06, 2008 13:30
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: alan_23 » sob gru 19, 2009 17:23

aku jest ok. ma prąd rozr. 600 amperów. zeszłą zime przesmigał bez problemów mi mo już, jka doszedłem teraz, problemów ze świecami żarowymi.

po wymianie 3ech z 4 świec zapalił po całej dobie bez problemów.. trochę bulgotało.. ale jak wymienię 4tą świecęto powinno być ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości