15W40 na 10W40

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn gru 14, 2009 19:15

Nie masz się czego bać takie przypadki są ale w polonezach i w przyrżniętych silnikach zmieniaj i ciesz się zobaczysz same plusy

-ciszej klepie-
-łatwiejszy rozruch zimą
-pompa ma lepsza wydajnośc
-polsynetyk za3wieta dodatkicz yszczace
- nie bedzie brał oleju


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » pn gru 14, 2009 21:38

Przewodnik pisze:wymieniając olej znajomi namówili mnie na 15W40,
Pozazdrościć takiego znajomego skoro ci takie "dobre rady" daje .Żeby przy takim przebiegu zmieniać z 10w na 15w i jeszcze na zimę to trzeba mieć (bez urazy)coś z głową .Ja mam 270 tys ,auto nawet dymka nie puści przy odpalaniu .Jak go kupiłem miał 240 tys i zalane jakieś szczyny (podejrzewam jakiś tani minerał)bo jak spuszczałem olej to konsystencja przypominała wodę .Zalałem 10w40 valvoline max life .Silnik chodzi jak zegarek zero wycieków zero dymu .Tą zmianą z 10w na 15w zrobiłeś tak jak w powiedzonku "zamienił stryjek siekierkę na kijek"
Ostatnio zmieniony pn gru 14, 2009 22:42 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pn gru 14, 2009 22:43

Mobil super M bardzo dobry olej zrobisz jak będziesz chciał. Na tym forum każdy Ci odradzi mineralny bo jest jakies takie dziwne przeswiadczenie jeden cos powiedzial reszta powtarza. Ja mialem golfa z tym silnikiem jak kupilem mial 200kkm jak sprzedawalem 315kkm i caly czas na mobil super m 15w40 i nie bylo zadnych problemow motor chodzil elegancko.
Pomyśl sobie ze jak ktoś konstruowal ten silnik to jeszcze nie bylo takich super olejow. Takze na pewno mineral mobila bedzie przewyzszal tamte zalozenia konstruktorow i na pewno bedzie lepszy niz polsyntetyk lotos.

Co do gęstości to zobacz w specyfikacje różnica jest znikoma niezauważalna w naszym klimacie.
http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lube ... 15W-40.asp

http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lube ... 10W-40.asp
Ostatnio zmieniony pn gru 14, 2009 22:49 przez marcin999, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: Fucker » pn gru 14, 2009 22:57

To_mas pisze:olej mozesz sobie zmieniać nawet co 1 tys
A ja bym tego nie radził. Bo po każdej wymianie i odpaleniu silnik dostaje w dupę. Bo przez parę sekund silnik nie ma smarowania, aż wypełni filtr oleju.

Zalecam w TDI'u zalewać filtr olejem przed przykręceniem. Akurat w TDI'ku się da, bo filtr jest odpowiednio odwrócony. Zauważyłem, że mało który mechanik tak robi, w sumie jeszcze nikogo nie widziałem żeby tak robił. Ja zalewam aż do pełna i jeszcze chwile czekam, aż wkład nasiąknie i jeszcze raz dolewam. Wtedy dopiero przykręcam. Po odpaleniu już nie muszę patrzeć jak kontrolka oleju miga przez ok. 5 sekund.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » wt gru 15, 2009 00:07

Fucker pisze:Zauważyłem, że mało który mechanik tak robi
omijać ich szerokim łukiem ,wymiana oleju żadna filozofia jak wymieniamy sobie sami przynajmniej wiadomo co wlewamy
Fucker pisze:w sumie jeszcze nikogo nie widziałem żeby tak robił.
Ja tak robię od zawsze i również polecam wszystkim zalewanie filtra po wymianie ,zarówno oleju jak i paliwa


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt gru 15, 2009 00:20

Fucker pisze: A ja bym tego nie radził. Bo po każdej wymianie i odpaleniu silnik dostaje w dupę. Bo przez parę sekund silnik nie ma smarowania, aż wypełni filtr oleju.
Jest coś takiego jak zalanie filtra oleju


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: Fucker » wt gru 15, 2009 00:32

grandi pisze:Jest coś takiego jak zalanie filtra oleju
Przeczytaj mój cały post !!!

Przecież napisałem.



kkolekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob lis 15, 2008 13:37
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: kkolekk » wt gru 15, 2009 08:45

olej wymieniaj na 10 w 40 filtra nie trzeba zalewać tylko posmarować olejem uszczelkę



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » wt gru 15, 2009 10:45

kkolekk pisze:filtra nie trzeba zalewać
O zalewaniu filtra paliwa też nikt nie wspomina i spróbuj odpalić jak nie zalejesz.Filtra oleju nikt nie musi zalewać ale zalany szybciej puści olej w obieg, napełni się również nie zalany tyle że potrwa to ze 2-3 sek.dłużej


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Fucker
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
"KAMELEON" BLACHARSTWO/LAKIERNICTWO
Posty: 616
Rejestracja: pn sie 31, 2009 23:02
Lokalizacja: okolice Kędzierzyn Koźle
Kontakt:

Post autor: Fucker » wt gru 15, 2009 10:48

munior pisze:napełni się również nie zalany tyle że potrwa to ze 2-3 sek.dłużej
Jak kkolekk nie chce zalewać to niech nie zalewa. Może silnik mu kiedyś podziękuje za to.



redbullracing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lis 21, 2009 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: redbullracing » wt gru 15, 2009 11:03

marcin999 pisze:Mobil super M bardzo dobry olej zrobisz jak będziesz chciał. Na tym forum każdy Ci odradzi mineralny bo jest jakies takie dziwne przeswiadczenie jeden cos powiedzial reszta powtarza. Ja mialem golfa z tym silnikiem jak kupilem mial 200kkm jak sprzedawalem 315kkm i caly czas na mobil super m 15w40 i nie bylo zadnych problemow motor chodzil elegancko.
Pomyśl sobie ze jak ktoś konstruowal ten silnik to jeszcze nie bylo takich super olejow. Takze na pewno mineral mobila bedzie przewyzszal tamte zalozenia konstruktorow i na pewno bedzie lepszy niz polsyntetyk lotos.

co do mineralnego to sie z Toba zgodze ze nie jest to zly olej jakos moje auto przejechalo na nim te 110kkm i wydaje mi sie ze jego kondycja jest wporzadku i moim zdaniem jednak technika poszla troche do przodu i obecne oleje mineralne to zupelnie inna bajka niz 15-20 lat temu i jakosc tych srodkow smarnych znacznie sie polepszyla

i podstawa to regularna wymiana i trzymac sie jednego produktu a nie eksperymentowac i co zmiana to inna firma

jednak mysle ze mineralny bedzie sie gorzej spisywal w zimowych warunkach bez garazu i jakos slabo mnie przekonuje co do swojej skutecznosci po nocnym postoju a mrozie


chyba jednak sprobuje z tym polsyntetykiem ale pozostane przy jednej marce ( Mobil) zobaczymy jak by bylo cos nie tak ( zaczal by go pozerac czy pocic na uszczelkach wroce do mineralnego chyba nic innego sie stac nie moze )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości