Kłopoty z paleniem TDI 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Kłopoty z paleniem TDI 1Z

Post autor: Pruszkowiak » pt lut 17, 2006 00:18

Dziś ledwo zapaliłem swojego golferka.Ja go kręce na rozruszniku a on prawie prawie załapuje i jakoś niechce zaskoczyć ale po ciężkich próbach jakoś zapala.Z tłumika wtedy idzie biały dym.Po pewnym czasie pojechałem do mechanika i podpiał go pod komputer ale on nic nie wykazał tylko coś z przepływomierzem ale to raczej nic nie ma do palenia.Gościu powiedział mi że się przestawił pasek na ząbku i trza wyregulować pompe olejową czy coś takiego.Jeszcze zobaczyłem że na zimnym silniku to mi się raz grzeją świece a czasami to to przez sekunde zaświecą ale czy świece mają coś do paska rozrządu.Jaka jest wasza opinia?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt lut 17, 2006 16:50

rozrząd sam sie nie przestawił, jesli mechanik nie zauwazył przestawionego kąta wtrysku to jedz do takiego co sie zna. To oczym piszesz to moga byc początki scianania się klina na kole zębatym na wale korbowym. Proponuje problem jak najszybciej zdiagnozować ze szczególnym uwzglednieniem tego nieszczęsnego koła zebatego, bo niedługo przekonasz się ze silniki tdi są kolizyjne.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » sob lut 18, 2006 04:26

o co chodzi z tym scinaniem klina??
ktos spieprzyl cos przy wymianie rozrzadu??

wiem ze zaraz sie ktos znajdzie co napsze ze bylo na forum ale nie w tym dziale

moze ktos mi to wyjasnic??



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » sob lut 18, 2006 04:33

U mnie ostatnio bylo bicie na kole pasowym, nie patrząc wiele pojechalem do mechaniora i wymieniłem rozrząd wraz z kółeczkiem zębatym na wale i do tego nowa śruba po złożeniu wszytko wróciło do normy, poprostu jak kupilem auto i mechanik wymienial mi rozrząd nie wymienił mi tego kółka zębatego na wale, a to jest bardzo ważna rzecz ! Szczególnie w silnikach AAZ gdzie klin na wale jest o wiele cieńszy niz w TDI, własnie wymienia sie to po to aby uniknąć ścięcia klina na wale, te kółko się niestety wyrabia i trzeba to wymieniać. Pamiętajcie o tym pieprzonym kółeczku zębatym !!!


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob lut 18, 2006 09:39

Rysunek poglądowy walu:
Obrazek

TAk wyglada sprawnie i nie koło zebate do TD:
Obrazek

Tak wygląda koło do TDI w koncowym stadium :P:
Obrazek

Uszkodzenie powstaje podczas nieumiejetnej wymiany rozrządu - źle przykręcona śruba która trzyma koło zębate, a do koła zębatego przykręcone jest cieżkie koło pasowe z tłumikiem drgań skrętnych powoduje scinanie się klina na kole zębatym i co gorsza na wale korbowym, moze to też spowodować uszkodzenie czoła wału - a to konczy się już jego regeneracją, bo jak sie czoło wału uszkodzi to za Chiny ludowe tego koła się prawidłowo nie dokręci. Powstały luz powoduje przesunięcie faz rozrządu, a co za tym idzie na początku przestawienie kąta wtrysku i problemy z zapalaniem. W najgorszym przypadku koło żebate sobie swobodnie lata na wale, lub pęka sruba w wyniku dokręcania na siłe czegoś czego się nie da dokręcić. Kończxy się to smutno.

Dodam też że dokręcenie sruby 90 Nm + 90 stopni kątowych powoduje zerwanie jej plastyczności i tak śruba nie nadaje się ponownie do użycia. Najlepiej wogóle tego nie odkręcać - w 1Z nie jest to niezbędne do wymiany rozrządu, kontrolowac stan co jakiś czas - głównie patrzymy czy koło pasowe nie bije - jesli tak to obowiązkowo nowe kolo zebate i nowa śruba


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » sob lut 18, 2006 11:04

Okazało się że u mnie poszła ta śruba od koła pasowego i koło zębate.Mechanik powiedział mi że wina jest tamtych co mi rozrząd wymienili.Wymieniłem to co trza było ale mechanior powiedziław mi że nie ma 100% gwarancji że mi się to znowu nie odkręci bo najlepiej jak bym skombinował sobie jakiś dobry wał bo już drugi raz mam taką sytuacje że odkręciła mi się śruba i to się wszystko wyrobiło trochę.To jest tak jak się oddaje samochód do mechanika który wszystko naprawia młotkiem.Na komputerze nie wykazuje żadnych błędów.Wszystko jest ok gdyby nie ta odkręcjąca się śruba.Wał też może mieć bicie bo jak pierwszy raz urwała mi się śruba to połowe niej zostało w wale a te patałachy nawalały w wał motkiem i teraz wał jest troszkę skrzywiony.Teraz się tylko modle aby ta sytuacja się już więcej nie powtórzyła.Wczoraj jak wyjechałem samochodem z warsztatu to nie ten samochód.Miał takiego buta i wogóle tak wgniatał w fotel że szok.Jednak warsztat a warsztat to kolosalna różnica.Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob lut 18, 2006 12:53

Zgroza - zanim zaczniesz szukac wału (a zaczniesz) to zastanów się nad jego regeneracją.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

sanky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 13, 2006 18:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: sanky » śr mar 01, 2006 02:34

Corvax, ile może kosztować taka regeneracja???



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr mar 01, 2006 11:27

sama regeneracja to koszt ok 250-350pln w zaleznosci od tego kto to robi i co robi, do tego dolicz jeszcze wyciągnięcie i włożenie wału - choć ktoś ostatnio pisał, że znalazł śpeca co to robi bez wymontowywania.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr mar 01, 2006 12:18

tak po prostu, bez wyjęcia z panewek ?? to ciekawa sprawa, jakaś nowa technologia czy co


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

sanky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 13, 2006 18:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: sanky » śr mar 01, 2006 20:57

a znasz moze jakiegoś dobrego mechanika z okolic skierniewic? z tych okolic pochodzę wiec moze masz jakies namiary?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw mar 02, 2006 01:25

Oczywiście - mogę Ci polecić mojego mechanika:
GRADO-CAR
Mechanika pojazdowa Zbigniew Gradowski
96-100 Skierniewice
ul. Górna 11 (Zadębie)
tel. 046 833 02 25

natomiast co do regeneracji wału:
AUTO-SZLIF
Mechanika pojazdowa
95-015 Glowno, ul. Swoboda 35
tel 042 719 31 06


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

mihau
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt maja 06, 2005 07:33
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Post autor: mihau » pt mar 03, 2006 08:45

Corvax, u mnie zauważyłem bicie koła od paska wielorowkowego (z tłumikiem drgań). Zdjąłem obudowe z pod silnika i obserwowałem. Ruch jest góra - dół. Patrząc od strony silnika również można zauważyć minimalny ruch na boki. Oprócz tego mam problemy z popiskiwaniem paska na zimnym silniku i dziwnym buczeniem, które sie pojawia pod obciążeniem (np po włączeniu świateł lub naciśnięciu stopu). Wczoraj zregenerowałem oskę i ramię aluminiowe od napinacza. Było bardzo wyrobione.
Na co obstawiasz? Koło zębate jest wywalone czy moze tylko tlumik drgan?



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pt mar 03, 2006 09:41

Tlumik drgań jest przykręcony na 4 spore śruby do koła zebatego - wiec tu połączenie jest sztywne - jak coś lata to razem. Zeby sam tłumik był uwalony to musiałaby być mocno guma wychetana na nim - przyjrzyj się temu - mała warstewka gumy nie powinna dawać dającego sę zobaczyć bicia - ona ma tłumić delikatne dragania wału, żeby nie przenościć tego na osprzęt.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości