Wasze spaliny też tak śmierdzą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

Wasze spaliny też tak śmierdzą

Post autor: grze693 » śr gru 02, 2009 22:42

witam mam tdi 1z bez katalizatora przebieg 300tys

spala na 10 tys 0.5 l oleju

i parę tysięcy przeskoczył rozrząd już jest nowy i niby wszystko ok
kat wtrysku idealnie 51 - 53
auto mam od 4 lat -60 tys nim zrobiłem )

nie wiem czy wcześniej tak było ale odkąd mam auto to kat wtrysku był według czujnika 0.20 a nie 0.70(czyli na vagu 51 ) ja to zmieniłem po wymianie rozrządu pare tysiecy temu

i auto odpala ok ale jak zimne zakopci na szaro podczas przyspieszania i jak ciepłe to podczas ostrego przyspieszania tez zakopci na szaro , trochę robią się czarne końcówki na zewnątrz tłumika

kopcenie nie jest chmura bo nie widzę tego w lusterkach (ale jak jadę za moim autkiem nieraz to widzę to )

co to może być i dodam że od jakiegoś czasu czuć bardzo na zewnątrz spaliny diesla, otworze drzwi tylko to już czuje. Jak auto chwile chodzi w garażu to smród spalin okropny ,a mam transita 2.4 tddi też 300 tys km i tak nie smrodzi

Co to może być ???
wykluczam turbo bo nie rzyga olejem i auto ma moc taką jak miało



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr gru 02, 2009 22:46

tak samo jest u mnie



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr gru 02, 2009 23:26

Smród z tdi podobno jest normalny - u mnie też troche daje, zwłaszcza z rana, i też lubi malutką szarą chmurke puścić jak się budzi...



grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: grze693 » śr gru 02, 2009 23:41

więc widzę że każdy coś podobnego ma m tym bardziej że nasze auta mają przebiegi 300tys i więcej przeważnie

więc się nie przejmuje i jeżdżę dalej

świece sprawne ale i tak jak zimno - 5 to leciutko 2 sekundy kuleje silnik mam tak od sprowadzenia

i dodam że mam nowsze auta nie koniecznie vw i tam też lekko kuleją mimo sprawnych silników i świec więc to raczej normalne dla diesla ( podczas ujemnych temperatur )

a jak ktoś pisze że jak jest - 10 i mu nie kuleje nic to chyba kłamie



Awatar użytkownika
skibszczok
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 09:19
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: skibszczok » śr gru 02, 2009 23:48

Mysle ze przy tym przebiegu to norma :P Disle sa twarde ale nie do konca :P Jak nie ma tak ze nie widzisz nic za soba to daj sobie z tym spokoj bo wrabiesz sie w koszta a efekt bedzie nikly.


Mam problemy z powiadomieniami o odpowiedzi jak coś.

grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: grze693 » czw gru 03, 2009 06:58

nie no za sobą absolutnie nic nie widzę

przypatrywałem się to nic nie można zauważyć

nawet podczas ostrego buta

więc zostawiam to bo i nowe diesle mam tourana chyba mocniej zakopcą podczas buta niż mój poczciwy 1 z ( touran 120 tys prawdziwy przebieg 105KM )



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

RE

Post autor: Razal » czw gru 03, 2009 14:28

u mnie jest podobnie...

Jak go odpale z rańca to spaliny faktycznie są trochę drażniące, ale tak jest od kiedy mam TDI i nic się nie dzieje. Jedno jest pewne: minimalnie zawsze da dyma przy odpaleniu, ale jest to praktycznie nie zauważalne, przynajmniej u mnie. Mi na zimnym przydymiał w dwóch przypadkach: pierwszy to wtedy jak były świece do wymiany, drugi to wtedy jak miałem lekko poniżej normy kąt wtrysku ustawiony i to tyle. Jest też coś takiego, że jak jest auto zimne i stoję gdzieś np. na światłach po czym ruszam to widzę że przydymi jak przycisnę na gaz, ale to widzę tylko wtedy jak jest ciemno i gościu za mną ma włączone światłą bo w dzień nic nie widzę za bardzo. Lubi przydymić jak mu się nagle wciśnie, ale to też widzę, że tylko wtedy jak zwiększę obroty z powiedzmy 2000 do ponad 3000, później już nic - tu to pewnie nagłe zwiększenie dawki ma wpływ.

Generalnie zimny TDI pracyje troszeczkę bardziej twardo i jak każdy D musi mieć temp. żeby śmigać jak trzeba.
Ostatnio zmieniony czw gru 03, 2009 14:29 przez Razal, łącznie zmieniany 1 raz.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

grze693
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:01
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: grze693 » czw gru 03, 2009 15:45

mam to samo tylko mogę zaobserwować jak jest ciemno i ktoś stoi ze światłami

więc raczej norma w tdi widzę wszyscy mają podobnie

pozdrawiam dzięki za odp

ps a wam też robią się czarne końcówki wydechu od strony zewnętrznej na 1.5 cm taki osad

po przetarciu szmatką znika



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » czw gru 03, 2009 16:22

U mnie spalin poza odpalaniem wogóle nie widać - nawet jak patrzyłem na wydech od spodu kiedy ktoś inny mi go gazował (ciepły/zimny) to nie widziałem dymka. Teraz z rana potrafi troszke podać, ale są to minimalne ilości, i po minucie znikają



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw gru 03, 2009 17:58

Wasze spaliny też tak śmierdzą
Nie wiem jak inni,ale ja nie wydzielam spalin :blush:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości