problem z wodzikami skrzyni biegów

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 09, 2009 14:22
Lokalizacja: Warszawa

problem z wodzikami skrzyni biegów

Post autor: lukasen » czw lis 19, 2009 15:42

Witam mam problem z ustawieniem wodzików skrzyni biegów. Na początku ni było wstecznego i 5tego biegu ale coś tam poprzestawiałem i mam wsteczny ale ciężko wchodzi i nie zawsze chce się wbić no i nie mam 5tki a lewarek od zmiany biegów jest tak jakby skrzywiony do fotelu pasażera. Jak to poustawiać żeby były wszystkie biegi??



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14147
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » czw lis 19, 2009 16:01

W pierwszej kolejności musisz sprawdzić wszystkie cięgna przy skrzyni,ponieważ nawet niewielkie luzy powodują problemy z wrzucaniem biegów.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Chmu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 07, 2009 13:02
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: Chmu » pt lis 27, 2009 15:55

ja też mam taki problem i czytałem, że to chyba trzeba kupić takie zestawy naprawcze jakieś tulejki itp do wyeliminowania tych luzów?? a trudno jest tam je powymieniać??



Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » pt lis 27, 2009 21:47

kolego powiem tyle że wszyscy wmieniają wodziki bo są luzy i kupują nawe części wiadomo że się zużywają ale to tylko chodzi o regulacje na głównym prowadzeniuczyli powiem to poswojemu pręt z biegów co łączy się z prowadnicami wodzików jest do wyregulowania i wszystko będzie grać wiem bo sam spędziłem godziny nadtym by ustawić jest to czaso chłonne ale opłacalne pozdrwiam


LEŚNY PRZYTULAS

pmaslocha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:43
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pmaslocha » ndz lis 29, 2009 11:11

Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinieneś wejść pod auto i sprawdzić, czy drążek zmiany biegów dobrze połączony jest z całym systemem cięgien.
Pod komorą silnika z kabiny wychodzi poziomo taki wałek, który na końcu posiada małe nacięcie. Na tym wałku jest metalowa obejma, która także posiada nacięcie. I teraz musisz sprawdzić, czy jest to skręcone w taki sposób, żeby zewnętrzna krawędź obejmy kończyła się równo z krawędzią wałka, a nacięcia pasowały do siebie. i oczywiście musi to być skręcone mocno, bez możliwości ruchu.

Jak to nie będzie dobrze, to nie ma możliwości, żeby wybieranie biegów działało właściwie, a przechylenie drążka też wskazuje na luzy lub zła skręcenie na tym elemencie.



Chmu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 07, 2009 13:02
Lokalizacja: Zwoleń
Kontakt:

Post autor: Chmu » pn lis 30, 2009 23:06

U mnie po wymianie skrzyni jak pisałem wyżej tez ciezko chodzily biegi, szczególnie wsteczny oraz 1 i 2, przeczytałem na forum gdzieś że posmarowanie tych dzwigienek przy skrzyni może pomóc, popsikałem je WD40 i pomogło, już łądnie wchodzą wszytskie biegi



Awatar użytkownika
noVWy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn cze 23, 2008 17:16
Lokalizacja: GPU-Puck
Kontakt:

Post autor: noVWy » sob gru 05, 2009 01:22

lukasen, od kiedy masz problem z tym wrzucaniem biegów? samo od siebie się to pojawiło czy może zmieniłeś skrzynie biegów z 4 na 5 ?
ja po zmianie skrzyni miałem taki problem bo zostawiłem taki biały plastik ze skrzyni 4 a on jest krótszy niż ten z 5 i nie chciały wchodzić mi właśnie te biegi o których piszesz, kombinowałem jak koń pod górę też regulowałem te wodziki itd po wymianie tego plastiku wszystko działa git, jak coś to mogę zrobić foto jak ten plastik wygląda żebyś wiedział o co chodzi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości