AFN dziwne zachowanie silnika po gwałtownym wciśnięciu gazu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcinwd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 10, 2006 07:48
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

AFN dziwne zachowanie silnika po gwałtownym wciśnięciu gazu

Post autor: marcinwd » śr lis 25, 2009 16:16

Witam. Mam problem ze swoim AFN-em, po gwałtownym wciśnięcu gazu silnik zaczyna dziwnie chodzić, kopci na niebiesko, nierówno chodzi , trzęsie budą i spadają obroty do około 600 - 700 obr/min. Mam zaślepiony EGR i wycięty katalizator, mogło to mieć jakiś wpływ na obecną usterke?? jeździłem tak przez całe lato i było wporzątku. Dodam że auto znacznie wolniej wchodzi na obroty a jak wyłacze silnik i odczekam chwile około 1 min. i zapale to wszystko wraca do normy, czasami mam też wrażenie na 3 -5 biegu przy przyspieszaniu powyżej 3,5 tyś. obrotów czuć delikatnie jakby już nie chciał przyspieszać, co to może być??



Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GeGi » śr lis 25, 2009 16:50

Notlauf - wpisz w wyszukiwarce i znajdziesz wszystko na ten temat :) pozdrawiam


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lis 25, 2009 17:07

IMO podwieszają Ci się szklanki, moze juz warto zmienić ?

sprawdź czy zaworek w pompie oleju jest sprawny - jesli pompa daje za duże cisnienie to hydraulika pada



marcinwd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 10, 2006 07:48
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Post autor: marcinwd » czw lis 26, 2009 13:48

no własnie notlauf to chyba nie jest bo wszyscy piszą że na wysokich biegach to się dzieje a u mnie na 1 biegu a ostanio spróbowałem na postoju wcisnąłem gaz do oporu obroty skoczyły na 4200 - 4500 puściłem pedał gazu i własnie tak zaczął chodzić silnik. jest ktoś z okolic iławy - ostródy co by się znał w temacie?? akcja dzieje się na niedogrzanym silniku koło 70 st. C, na ciepłym śmiga ale czasami czuć jakby nie chciał przyspieszać ale po wycięciu kata było o wiele lepiej



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » czw lis 26, 2009 15:46

marcinwd pisze:no własnie notlauf to chyba nie jest bo wszyscy piszą że na wysokich biegach to się dzieje a u mnie na 1 biegu a ostanio spróbowałem na postoju wcisnąłem gaz do oporu obroty skoczyły na 4200 - 4500 puściłem pedał gazu i własnie tak zaczął chodzić silnik.
Masz podpowiedź wyżej ....

:dol: :dol: :dol: :dol: :dol: :dol: :dol: :dol: :dol: :dol:
cowboy pisze:podwieszają Ci się szklanki, moze juz warto zmienić ?

sprawdź czy zaworek w pompie oleju jest sprawny - jesli pompa daje za duże cisnienie to hydraulika pada


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

damian1203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 31, 2010 22:12
Lokalizacja: Rybno

Post autor: damian1203 » śr mar 31, 2010 22:22

marcinwd, marcinwd,
marcinwd pisze:u
Witam, mam ten sam problem ktory pan kiedys opisal na forum. Chcialbym sie dowiedziec czy znalazł Pan moze rozwiazanie? Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam! damian1203



marcinwd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 10, 2006 07:48
Lokalizacja: Iława
Kontakt:

Re: AFN dziwne zachowanie silnika po gwałtownym wciśnięciu g

Post autor: marcinwd » pn mar 28, 2011 17:04

Samochodzij już dawno sprzedany ale z tego co następny właściciel przekazał to były dwie sprawy 1. jakiś czujnik na turbinie i niedokręcony napinacz paska rozrządu jak normalnie silnik chodził to sprężyna dawała rade jak dostał obciązenie to odginało napinacz i przestawiał sie delikatnie rozrząd i nie chciał odpalić i kręcił jak by był rozprężony, po 5 minutowym postoju odpalał normalnie, teraz to nie wiem co się dzieje bo słuch zaginął po aucie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości