Dużo pali ON !!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw lis 19, 2009 23:07

wzorekk pisze:czyli nawet jak odkręcił linkę i palcem chciał tą dźwigienkę cofnąć a ona już nie poszła to wymiana automatu coś powinna dać...
No przecież logiczne że w takim przypadku nic to nie da .Masz albo za dużą dawkę albo rozregulowany wydatek szczatkowy tu masz regulację pompy http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=101123


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt lis 20, 2009 02:17

munior, :chytry:
Pompa sama z siebie się nie rozreguluje, na dawce jest plomba, tak samo jak na wydatku resztkowym (przynajmniej powinna być, czerwony plastik) jeśli by to byłą wina dawki to pomogłaby regulacja na cięgnie, jeśli byłby zbyt duży wydatek resztkowy to byłyby inne obroty na zimnym, a inne na ciepłym silniku. Jak było napisane w temacie, który przytoczyłem, siłownik to prosty mechanizm, w którym linkę porusza bimetal (coś jak ssanie w gaźnikach), kiedy się zużyje przestaje reagować na zmianę temperatury i pozostaje w jednym położeniu.



wzorekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 18, 2009 09:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wzorekk » pt lis 20, 2009 09:40

Ok ja w sumie swojego Variata kupiłem dwa tygodnie temu i wydaje mi sie patrząc na tą śrubkę czerwoną strzałką zaznaczoną, że była kręcona...
Czy sam sobie poradze z regulacją pompy tzn obrotów? Zaznacze ze to moj pierwszy Diesel...
Czeka mnie długa trasa i nie chciałbym czegoś skoncić...

A i jeszcze może takie pytanie bo przepatrzyłem forum i żadna z odpowiedzi mnie nie satysfakcjonowała odnośnie linki sprzęgła z automatem... czy mogę kliczyć na pomoc?



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » pt lis 20, 2009 13:53

No jak nie ma takiego metalowego klipsa na śrubie od dawki, to na pewno była, coś mi się wydaje, że jak obniżysz obroty to zacznie migać kontrolka od oleju, niedawno był taki przypadek, na forum, że handlarz celowo zwiększył dawkę, bo na wolnych obrotach żażyła się kontrolka ciśnenia oleju



wzorekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 18, 2009 09:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wzorekk » pt lis 20, 2009 22:07

Witam,
Nie wiem jak ten klips powienien wyglądać, teraz troche ciemno jest ale może coś na zdjęciu widac bo mam zbliżenie choć troche brudna jest... Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości