Czyżby to dwumasówka ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czyżby to dwumasówka ?

Post autor: szatanek » ndz sie 05, 2007 19:39

Witam, panowie ostatnio w swoim golfiku podczas jazdy zauwazyłem ze jak lekko nacisne sprzegło, tak zeby nie było poślizgu, to czuje jak pedał mi pulsuje poprostu lekko skacze i drży, ewidentnie czuć jakby to były drgania gdzieś ze sprzęgła lub koła zamachowego, tak jakby było na tych elementach jakieś bicie osiowe. Jak myslicie czy to moze dwumasówka daje o sobie znać, czy zuzycie tych mas wirujących moze dawac efekty bicia całego sprzęgła aż przenosi sie to na pedał? Dodam ze ogólnie wewnatrz auta na wolnych obrotach czuć drżenie od silnika, i jest tez cos takiego ze jak wysprzeglam zeby zmienic bieg lub wrzucić luz to przez krótką chwilę czuć mocniejsze drzenie ale to dosłownie przez pół sekundy. Niech ktoś sprawdzi u siebie w AFN-ie czy pedał drży podobnie po lekkim wciśnięciu na biegu podczas jazdy. Z góry dzieki pozdrawiam.



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » czw sie 09, 2007 01:19

nie steresuj sie - tak ma być ...



Awatar użytkownika
Dario84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1431
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 15:37
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: Dario84 » czw sie 09, 2007 12:22

Nie stresuj sie ja tez myslalem ze cos jest nie tak ale tak po prostu ma byc. Dwumase poznac na przyklad po tym jak otworzysz drzwi i na wolnych obrotach sie trzesa, oczywiscie to jedna z kilku metod weryfikacji.


CTR Tuning: CHIPTUNING, DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, HAMOWNIA GG:3995871 tel 693784122
Mój golfik: MK4 ASZ CTR
NASZE PRACE CTR: http://www.facebook.com/ctrtuning" onclick="window.open(this.href);return false;

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw sie 09, 2007 13:09

Skoro mówicie ze tez tak macie to pewnie rzeczywiście ma tak być, bo juz myslałem ze sprzegło mi sie powoli kończy,a z wyjęciem skrzyni jest troche grzebania, dzięki Panowie za pomoc.



willy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr maja 28, 2008 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: willy » sob lis 14, 2009 22:13

Po wymianie na jednomas + sprzeglo z G60 czuje delikatne wibracje na pedale sprzegla, ktore rosna wraz z predkoscia obrotowa silnika. Obawialem sie ze "walniety" dwumas wyrzadzil wiecej szkod (uszkodzenie lozysk w skrzyni, ...) bo troche zwlekalem z wymiana. Skoro mowicie ze to norma wiec nie ma sie czym przjemowac. A moze pojechac na jakas diagnoze ??



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob lis 14, 2009 22:20

willy pisze:Skoro mowicie ze to norma wiec nie ma sie czym przjemowac. A moze pojechac na jakas diagnoze ??
To normalny objaw , nie szukajcie dziury w całym , jeździć i nie przejmować się.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Post autor: phanteon » czw lis 19, 2009 02:15

Witam

Jako, że temat ma ładny tytuł to może Ci którzy mieli przyjemność wymiany dwumasa i Ci którzy mają o nim pojęcie niech wypisują patenty jak się upewnić, że dwumas jest do wymiany.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » czw lis 19, 2009 07:50

mialem astre G z silnikiem 2.0 DTI i tam ni ema dwumasy od urodzenia silnika i tez pulsowalo. W polo tez mi pulsuje a dwumasy sie pozbylem takze na rzecz JM valeo.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » czw lis 19, 2009 10:11

2mas ma spreżyny - jeśli nie ma 2 masa - sprezyny sa w sprzegle - to jest tłumik drgań skrętnych - to on tak pulsuje ...

padnięty (kompletnie) 2mas generuje duże drgania - drgania są tak intensywne ze nie można wbić biegu - efekt podobny do padnitego docisku ...



Awatar użytkownika
piow11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 17:26
Lokalizacja: Krosno

Post autor: piow11 » czw lis 19, 2009 12:06

Też mam delikatne wibracje na pedale sprzęgła i jest to normalny objaw. Dodam jeszcze, że jeśli sprzęgło bierze przy samej podłodze to jest to objaw kończącego się sprzęgła. Mi brało od samego spodu i dodatkowo wibracje przenosiły sie na lewarek zmiany biegów (drgał na boki na biegu jałowym). Po wymianie sprzęgła wibracje lewarka ustąpiły i sprzęgło bierze w połowie. Mechanicy powiedzieli mi, że koło dwumasowe było w porządku i nie zmieniali mi go, ale zauważyłem, że podczas ruszania pojawiają się wibracje. Sprzęgło wymieniałem jakieś 700 km temu i już nie drga, ale jak trochę nim poprzyśpieszam ostrzej to czasem przy ruszaniu z jedynki czuje wibracje całej karoserii, po kilku startach wszystko przechodzi i jest ok. Zastanawiam się czy czasem nie jest to kończące się koło zamachowe. Dodam jeszcze, że na biegu jałowym nie mam żadnych wibracji. Czy miał ktoś z Was taki przypadek, że po wymianie sprzęgła pojawiały się wibracje przy ruszaniu?



bartekpekin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 05:46
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Post autor: bartekpekin » czw lis 19, 2009 16:18

chyba na odwrót kolego jak bierze przy koncu to sprzeglo sie konczy
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 16:23 przez bartekpekin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piow11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 17:26
Lokalizacja: Krosno

Post autor: piow11 » czw lis 19, 2009 16:27

bartekpekin, Kolego, jak mówie, że w MK3 TDI silnik AFN sprzęgło bierze przy podłodze to jest to oznaka zużytego sprzęgła i faktycznie tak jest bo to przerabiałem, ciężko w tedy wbić bieg, a szczególnie objawia się zgrzytem wstecznego. W MK II TD JR, który również posiadałem oznaką padającego sprzęgła było to, że brało wysoko (bardzo wysoko).
Pozdrawiam



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt lis 20, 2009 00:20

Koledzy sprzęgło moze padac na wiele sposobów. Jeśli konczy nm sie tarcza sprzęgła i jest juz cienka to wiadomo docisk jest mały i sprzęgło sieslizga i bierze prz samym koncu. Jesli pada docisk bo np. spręzyna centralna jest juz odkształcona lub nawet gdzies peknieta, to sprzęgło moze zaczynac brac juz przy samej podłodze i praktycznie przez cały skok pedału "ciagnie" , wtedy własnie pojawiają sie zgrzyty przy wrzucaniu biegów głównie wstecznego. Podobnie jest kiedy mamy zapowietrzony układ i skok siłownika jest za maly, oczywiscie w układach z hydraulicznym sterowaniem.



Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » pt lis 20, 2009 00:53

piow11 pisze:Czy miał ktoś z Was taki przypadek
są 2 możliwości
1- koło zamachowe jest OK - mechanicy nie wycentrowali docisku podczas montażu
2- 2mas ma luzy - poczatek końca - jeśli drgania/problemy z wbiciem biegu będą się pogłebiac = 2mas ... myślę że ~ w ciagu pół roku będziesz znał przyczyne :chytry:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości