Dziwne odgłosy po uruchomieniu silnika - (film)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ryszkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 18, 2006 15:57
Lokalizacja: Białystok

Dziwne odgłosy po uruchomieniu silnika - (film)

Post autor: ryszkiewicz » śr lis 18, 2009 12:46

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z silnikiem w swoim aucie, tzn, przy uruchamianiu po "puszczeniu" rozrusznika silnik po około sekundzie wydaje taki dziwny dźwięk, jakby tryby o siebie nawzajem zawadzały. Szukałem info i przez przypadek znalazłem filmik, który to najlepiej pokazuje, widocznie problem nie wystąpił tylko u mnie, silnik jest ten sam co na filmiku:
1,9 TDI, ATD, 101 KM



Nie mam pojęcia co to może być. Czy to może być związane z padającym kołem dwumasowym ?, u mnie są następujące dolegliwości:
- metaliczny stuk przy gaszeniu auta, raz większy raz mniejszy, a na pewno zastuka coś jak gaszę silnik po przejechaniu bardzo małego dystansu, np 100, 500 metrów. Po rozgrzaniu silnika stuk jest coraz mniej słyszalny i mniej zabuja autem.
- nie wiem czy też już nie dochodzą problemy z tarczami sprzęgła, przy mocnym wciśnięciu gazu, 4 bieg, przyśpieszamy i tak przy około 2000 obrotów odczuwalny jest poślizg sprzęgła. Również przy zmianie biegów podczas wyciskania sprzęgła słychać niepokojące dzwięki, taki dzwięk tarczy obracającej się z dużą prędkością, ale tylko przy wysprzęglaniu

nie wiem czy powyższe objawy łączą się ze sobą, czy parę rzeczy jednocześnie należy już wymienić
Ostatnio zmieniony śr lis 18, 2009 12:52 przez ryszkiewicz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » śr lis 18, 2009 13:01

to co na filmiku nagrane to najprawdopodobniej rozrusznik taki odgłos daje :grin:


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bora_TDI » śr lis 18, 2009 13:08

to rozrusznik, kiedys mi to mechanik robil.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » śr lis 18, 2009 14:17

Bendix w rozruszniku. Nie przejmuj się bardzo duzo VW tak ma poki dziala to nie ruszaj jak przestanie wskakiwac to zmienisz na nowy i po kłopocie.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » śr lis 18, 2009 15:24

Na filmiku się zgadzam z opinią kolegów - mam to samo, tylko troszke mniej zaawansowane.
metaliczny stuk? pewnie dwumas umiera.
Przy wymianie dwumasu raczej wymienia się też sprzęgło, więc możesz 2 na raz załatwić. Co masz na mysli mówiąc poślizg? oboty idą w góre, a samochód nie przyśpiesza? jak tak, to chyba będzie sprawa docisku



ryszkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 18, 2006 15:57
Lokalizacja: Białystok

Post autor: ryszkiewicz » śr lis 18, 2009 18:24

dzięki za odpowiedzi

poślizg sprzęgła tj. ---- tak jak mówisz, obryty się zwiększają a auto ma się takie wrażenie że już nie przyśpiesza, odpuszczę trochę gazu i jest w porządku



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości