1.6D problem z olejem pilne:(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
A_X_E
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt paź 02, 2009 16:09
Lokalizacja: gorzow Wlkp
Kontakt:

1.6D problem z olejem pilne:(

Post autor: A_X_E » pn lis 16, 2009 21:53

Witam mam klopoty do swojego golfa wlalem ok 20l oleju przepalonego ze smarzenia frytek z knajpy olej czysty przesiany mialem w baku ok 10 l ropy auto niestety odpalilo i zgaslo teraz odpala na chwile i gasnie tak jak by nie mial wystarczajacej ilosci paliwa jutro wymieniam fioltr paliwa ale czy ten silnik przetrawi te miksture? jedni mowia ze tak a inni ze nie jaka jest prawda te diesle pojada na oleju takim? mój kolega jezdzi juz 3 tyg na tym oleju a ma bmw 3 z 98r 2.5 tds i jezdzi jak powalone jak na normalnej ropie wiec czy to mozliwe ze moj traktorek nie da rady?



Radomianka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 09, 2009 00:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Radomianka » pn lis 16, 2009 21:56

Hahaha dobre hahaha usmaż frytki ;p



Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn lis 16, 2009 22:55

Olej trzeba podgrzać zimny wszystko tylko zapycha. Spróbuj zapalić olej podgrzany olej np. na patelni (tylko ostrożnie), a potem spróbuj zapalić zimny - będziesz wiedział dlaczego tak się stało. Teraz to najlepiej opróżnij zbiornik, wymień filtr paliwa i zalej ropą do pełna (filtr zalej odrazu po założeniu np. strzykawką) powinno wszystko przepłukać. A na drugi raz spytaj kumpla jak przerobił instalację bo może Cię to drogo kosztować. Pozatym oboje robicie bardzo brzydko :P
Ostatnio zmieniony pn lis 16, 2009 22:55 przez kwietek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzysiekj1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: wt lip 21, 2009 10:33
Lokalizacja: Iława

Post autor: krzysiekj1990 » pn lis 16, 2009 22:56

Powinien na tym smigac ale slyszalem ze jezdzi sie na tym w lato bo jak jest zimno to olej za mocno gestnieje



Awatar użytkownika
LemoN8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 18:56
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

Post autor: LemoN8 » wt lis 17, 2009 02:08

To chyba klucz do twojego sukcesu :hmm:
http://www.4kolka.pl/mini-instalacja-ja ... p-245.html
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2009 02:11 przez LemoN8, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
kITA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: wt paź 03, 2006 19:28
Lokalizacja: PIOTRKóW TRYBUNALSKI
Kontakt:

Post autor: kITA » wt lis 17, 2009 08:53

W zimę to ciężko Ci będzie na tym jeździć bez instalacji podgrzewającej,ale w lato można bez-sprawdzone.Jak jest zimno,z oleju wytrąca się dużo parafiny i innych pierdół.



decker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt gru 21, 2007 00:45
Lokalizacja: Slask

Post autor: decker » wt lis 17, 2009 10:55

spróbuj dolać więcej ropy - 10 l to prawie rezerwa była. Dobrze by było żeby ciepły dzień był.



jaku89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: wt mar 31, 2009 11:31
Lokalizacja: z łodzi
Kontakt:

Post autor: jaku89 » wt lis 17, 2009 11:58

wypowiem sie, bo mam trochę doświadczenia z olejami, jeździłem na oleju spożywczym nieprzepracowanym, z tesco kiedy jeszcze był w dobrej cenie, kiedy lalem były problem z rozruchem poniżej 10-15 *c najlepiej stosować instalacje dwuzbiornikowe z dwoma filtrami do tego, i przełączać na frytki kiedy silnik ciepły. W Twojej sytuacji najlepiej podłączyć na krótko zasilanie z bańki i rozgrzać silnik, dopiero wtedy podłączyć znów frytki co do malej dawki, zauważyłem, że z olejami jest tak samo jak z ropą- są różne, i różne są efekty, czasem trzeba podnieść dawkę, dodatkowo z frytkami jest problem filtrowania, jakiego filtra użyłeś? powinien być do iluśtam mikronów, poza tym przydałoby się zrobić temu estryfikacje(chyba tak się to nazywa) poczytaj na necie jest wszystko;] Na koniec dodam, że można jeździć na olejach spożywczych, jednak wymaga to troszkę pracy, i na pewno nie jest tak jak na normalnej ropie;p


seks, drugs, rock'n'roll!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości