Słabo odpala w minusowych temp. trudnośc z odkreceniem świec

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Szczecin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 13, 2009 13:26
Lokalizacja: Szczecin

Słabo odpala w minusowych temp. trudnośc z odkreceniem świec

Post autor: Szczecin » pt lis 13, 2009 13:32

Witam wszystkich serdeeczniem. W moim golfie SDI był problem jak tem. spadła poniżej -5st zapalał ale telebaniło nim. Sprawdziłem świece i chyba sa spalone- tylko jedna przewodzi prad. Chciałe odkrecic dwie bez prolemu, ale dwie nastepne odkrecaja sie do połowy i stoja i jest duzy opór. Mam pytanie czy moge uzyc dłuższej przedłuzki zeby miec więkrza siłe do ich odkrecenia czy jest innym patent na ich odkrecenie. Czy może mozna mocno szarpnąc celem zerwania gwintu z bloku- może wtedy świeca sie urwac ? Może podgrzac ją palnikiem jak inne śruby co sie cięzko odkręcają?



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt lis 13, 2009 13:36

Sprobuj najpierw polac kilka razy po troche WD-40 (tak zeby po gwincie powoli wciekalo i zebys nie zalal tym magicznym srodkiem calego silnika :grin: ) Dodatkowo, jak polejesz to co juz wykreciles to wkrecaj z powrotem, wykrecaj i tak w kolko, stopniowo powinienes widziec postep wykrecania.



Szczecin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 13, 2009 13:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Szczecin » pt lis 13, 2009 13:41

piotrek1313 pisze:Sprobuj najpierw polac kilka razy po troche WD-40 (tak zeby po gwincie powoli wciekalo i zebys nie zalal tym magicznym srodkiem calego silnika :grin: ) Dodatkowo, jak polejesz to co juz wykreciles to wkrecaj z powrotem, wykrecaj i tak w kolko, stopniowo powinienes widziec postep wykrecania.
Tak je do góry odkreciłem ze w drugaą strone sie tez ciezko teraz wkreca nie mam wyczucia w rekach i nie wiem czy sie ukreci czy nie- chyba ze sa mocne i nie ma obawy. A jak sie powinno prawidłowo je odkrecac może coś źle robię ? Nie miałem wd40 ale z pokrywy cieknie mi olej i świece na dole zalane wiec sa nasmarowane i nie powinny sie zapiec chyba?



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt lis 13, 2009 13:59

Z reguly swiece sie po prostu wykreca, one po prostu ciezko ida. co nie zmienia faktu, ze jak ciezko ida to trzeba im troche pomoc, np WD-40, chociazby zeby nie niszczyc gwintu. Olej z gory p prostu cieknie po tym co widoczne, nie ma on sporych wlasciwosci penetrujacych, ktore ma np WD-40.
Tez nie mam czucia w rekach i niejedna srube i klucz juz urwalem (od czasu jak kupilem klucze yato urywam juz tylko sruby :grin: )
Palnikiem to nie wiem, spore ryzyko ze cos dookola sie przypali, w sumie to chyba cos ponad 2000 stopni :chytry:
Aha, jak nie masz WD-40 lub podobnego to sprobuj plynem hamulcowym, nie jest to tak samo dobre, ale rowniez pomaga.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » pt lis 13, 2009 20:25

Szczecin pisze:Może podgrzac ją palnikiem jak inne śruby co sie cięzko odkręcają?
Szczecin, zamiast wymyslac! nowe patenty z palnikami! . .Lepiej poszukac i poczytać!! np. tu. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=275383 I proszę sie do tego stosowac! . Najpierw czytamy ! a następnie jak nie ma tego tematu piszemy! [-X [-X


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Szczecin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 13, 2009 13:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Szczecin » pt lis 13, 2009 20:47

Rafał 21 pisze:
Szczecin pisze:Może podgrzac ją palnikiem jak inne śruby co sie cięzko odkręcają?
Szczecin, zamiast wymyslac! nowe patenty z palnikami! . .Lepiej poszukac i poczytać!! np. tu. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=275383 I proszę sie do tego stosowac! . Najpierw czytamy ! a następnie jak nie ma tego tematu piszemy! [-X [-X
Super :pub: całe szczescie ze jeszcze sie do tego nie zabrałem :kac:



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pt lis 13, 2009 22:31

Widac na wszystko juz jest opracowany schemat dzialania :) Ja robilem na duzo WD-40 i odkrecanie z czuciem i tez dawalo rady, a co do klucza dynamometrycznego to wiekszosc warsztatow i tak ich nie uzywa przy wykrecaniu :hmm:



damiano_mo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:08
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: damiano_mo » pt lis 13, 2009 23:01

polej octem. tak octem kolego na rozgrzany silnik lub nie jak nie da rady...on reaguje ze stopami lekkimi usuwa zapieczenia i takie tam. polej i zostaw na jakiś czas powiedzmy na noc tyle ze musi być cały czas polane a przy świecach trochę z tym trudno.. :bigok: :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » sob lis 14, 2009 09:17

damiano_mo pisze:polej octem. tak octem kolego na rozgrzany
damiano_mo, zlituj sie! [-o< [-o< Sezon ogórkowy w przyszłym roku dopiero będzie :goof: :grin:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

misiek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 13, 2009 21:37
Lokalizacja: okolice Babiej Góry

Post autor: misiek75 » sob lis 14, 2009 09:40

z tym octem to nie takie głupie. Od dawna jest stosowany przez mechaników o głowic aluminiowych. ocet wchodzi w reakcję ze śniedzią i rozpuszcza ją lepiej jak wd i inne wynalazki. :green_fuck:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob lis 14, 2009 09:48

misiek75 pisze:z tym octem to nie takie głupie. Od dawna jest stosowany przez mechaników o głowic aluminiowych. ocet wchodzi w reakcję ze śniedzią i rozpuszcza ją lepiej jak wd i inne wynalazki. :green_fuck:
TYlko tu nie chodzi o śniedz tylko o sadze która zapycha gwint świecy jak jest źle dokręcona



misiek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt mar 13, 2009 21:37
Lokalizacja: okolice Babiej Góry

Post autor: misiek75 » sob lis 14, 2009 09:58

napewno jak nie pomoże to nie zaszkodzi. Serio spotkałem się kilka razy z tą radą. Kumplowi w trójce ze cztery lata temu różnymi specyfikami próbowaliśmy i nic nie dawło. I wtedy ktoś nam doradził aby na rozgrzanym silniku polać octem po siwecach. Kumpel lał go tak przez dwa dni jak jęździł i ......puściło. Może to przypadek nie wiem nie będę się wymądrzał. Napewno bardziej bezpieczna jak.......palnik :bigok:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » sob lis 14, 2009 10:45

misiek75 pisze:napewno jak nie pomoże to nie zaszkodzi. Serio spotkałem się kilka razy z tą radą. Kumplowi w trójce ze cztery lata temu różnymi specyfikami próbowaliśmy i nic nie dawło. I wtedy ktoś nam doradził aby na rozgrzanym silniku polać octem po siwecach. Kumpel lał go tak przez dwa dni jak jęździł i ......puściło. Może to przypadek nie wiem nie będę się wymądrzał. Napewno bardziej bezpieczna jak.......palnik :bigok:
Pewnie masz rację, ja palnikuzywam tylko do śrób układu wydechowego lub kolektora ktore sa zapieczne , ale żeby świece grzać palnikiem :blush: spłyną jak miód :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości