Katastrofa...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt lis 10, 2009 12:39

Czasami przy delikatnej jeździe i unikaniu poślizgów, np po trasie sprzęgło odżywa, ale jak masz już cienką tarczę to nikłe są na to szanse.

Miganie kontrolki od oleju było spowodowane spadkiem napięcia w instalacji.



Rafiti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr paź 21, 2009 09:02
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Rafiti » wt lis 10, 2009 12:49

w czwartek oddam auto dla mechanika, wymieni mi sprzęgło, ewentualnie same tarcze o ile to wystarczy. Ja niestety samodzielnie sprzęgłowi nie podołam :helm: ps. stan oleju w normie był i jest ;)



to56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:23
Lokalizacja: Wisła
Kontakt:

Post autor: to56 » wt lis 10, 2009 13:37

barbiq pisze:Czasami przy delikatnej jeździe i unikaniu poślizgów, np po trasie sprzęgło odżywa, ale jak masz już cienką tarczę to nikłe są na to szanse.
miałem podobnie raz było lepiej raz gorzej a okazało sie że sprzęgło było ok, a uszczelnienie w skrzyni biegów puszczało troche oleju na sprzęgło ale i tak trzeba silnik lub skrzynie wyjąć



Rafiti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr paź 21, 2009 09:02
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Rafiti » czw lis 12, 2009 09:17

Witam okazało się, że winą były szczotki w alternatorze. Wymieniłem i jest ok, ale... Na zapłonie kontrolka ładowania jest lekko przygaszona, odpalam auto i przez parę sekund nadal świeci mi sie kontrolka od ładowania i miga od smarowania. Później tak jakby załapie pasek i wszystko gaśnie pojawia się jedynie lekki pisk paska (zawsze mi piszczy strasznie;/ ) no a sprzęgło...nie da się jeździć dziś auto u mechanika zostawiam ;( sam nie dam rady sprzęgło wymienić :(



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » czw lis 12, 2009 12:24

Jeśli już próbowałeś napiąć pasek i nie pomogło to możesz mieć zużyte kolo alternatora.



Rafiti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr paź 21, 2009 09:02
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Rafiti » czw lis 12, 2009 14:08

Być może, wiem, że łożyska w alternatorze są już nieco wyrobione i przydałoby się je wymienić. Wymieniłem szczotki w alternatorze i działa dobrze, z tymże już na samym początku słabo jarzy się kontrolka od ładowania. Pasek jest stary, wymieni go dzisiaj mechanik i będzie wiadomo.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob lis 14, 2009 13:45

słuchaj a czy przypadkiem nie poszedł uszczelniacz i olej nie poszedł na sprzęgło...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości