Jak się dowiedzieć jaka jest fabrycznie moc silnika?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

servet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 09:14
Lokalizacja: BP

Jak się dowiedzieć jaka jest fabrycznie moc silnika?

Post autor: servet » czw lis 12, 2009 11:10

Passat B5 kombi 1,9TDI - jak sprawdzić (poza hamownią oczywiście) jaka jest moc silnika (fabrycznie)? Bo w tych silnikach były od dziewięćdziesięciu paru do stu kilkunastu... Chodzi o to że znajoma chce kupić filtr oleju i w sklepach pytają ją o moc silnika. Nie wiem po co bo sądziłem że moc silnika nie ma znaczenia przy doborze filtra bo chyba do wszystkich 1,9TDI z rocznika 1998 szły takie same filtry oleju (no chyba że jestem niedoinformowany)...



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Post autor: szakulvip » czw lis 12, 2009 11:42

sprawdz sobie w dowodzie ile masz kW podane lub na wlepce w bagażniku. Liczbę kW pomnóz przez 1,36 i wyjdzie ci ile masz koni KM.


Obrazek

servet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 09:14
Lokalizacja: BP

Post autor: servet » czw lis 12, 2009 12:14

Wszystko jasne. Tak to jest jak się kobita bierze za naprawę auta. Mówię jej sprawdź moc w dowodzie a ona twardo że nie ma tam. Poszedłem, zajrzałem a tam jak byk 81kW... A ona szukała czegoś z oznaczeniem KM...



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » czw lis 12, 2009 12:32

servet pisze:Wszystko jasne. Tak to jest jak się kobita bierze za naprawę auta. Mówię jej sprawdź moc w dowodzie a ona twardo że nie ma tam. Poszedłem, zajrzałem a tam jak byk 81kW... A ona szukała czegoś z oznaczeniem KM...
czyli 110 ale w pasku w tym roczniku jest chyba jeszcze pucha z Filtrona OP525
Wkłady byly chyba pozniej montowane jak dobrze pamietam to z Manna HU726/2x :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości