MK4 98' 1,9 TDI AGR spadek mocy wzrost spalania po wym. pask

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jamanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 18, 2008 09:01
Lokalizacja: Elbląg/Pieniężno/Basingstoke
Kontakt:

MK4 98' 1,9 TDI AGR spadek mocy wzrost spalania po wym. pask

Post autor: Jamanek » sob lis 07, 2009 16:28

Witam, mam problem ze swoim mk4. Pierwsza rzecz polega na tym że przy zmianie z pierwszego biegu na drugi lub redukcji na drugi bieg auto szarpie co naprawdę bardzo denerwuje.Podejrzewałem dwumas ale biegi wchodzą idealnie, nie szarpie na innych tylko na tej nieszczęsnej dwójce. Następna rzecz to przytrafiła mi się usterka, mianowicie odpadło mi dolne główne koło pasowe napędzające alternator wspomaganie. Spadając na ziemię postawiło się w pionie i uderzyłem w nie misą olejową. Zorientowalem się po tym jak kontrolka od ładowania się zapaliła (dosłownie 5 sek) i zjechalem i zgasiłem auto. Mechanik mówił że żadnych szkód w silniku nie wyrządziła ta sytuacja. Przy okazji gdy auto stało na podnośniku kupiłem rozrząd, i przechodzimy do sedna sprawy. Auto po wymianie paska stało się bardziej mułowate pali dużo wiecej niż wcześniej.Komputer na mieście pokazywał(średnie spalanie, nie chwilowe) max 6,2 a teraz jest 7,9 do 8,5. Chwilowe wzrasta nawet przy wciśnięciu porządnie pedału nawet na 30l.Czytałem że może być rozrząd źle złożony ale mechanior złożył tak jak był. Ponoć wina leży po stronie kąta wtrysku. Jutro jade na VAG to zrzuce dane i pokaże co i jak.Dzieki z góry za pomoc!!!
Ostatnio zmieniony sob lis 07, 2009 17:27 przez Jamanek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MK4 98' 1,9 TDI AGR spadek mocy wzrost spalania po wym.

Post autor: Haki » sob lis 07, 2009 17:08

Jamanek pisze:Witam, mam problem ze swoim mk4. Pierwsza rzecz polega na tym że przy zmianie z pierwszego biegu na drugi lub redukcji na drugi bieg auto szarpie co naprawdę bardzo denerwuje.Podejrzewałem dwumas ale biegi wchodzą idealnie, nie szarpie na innych tylko na tej nieszczęsnej dwójce. Następna rzecz to przytrafiła mi się usterka, mianowicie odpadło mi dolne główne koło pasowe napędzające alternator wspomaganie. Spadając na ziemię postawiło się w pionie i uderzyłem w nie misą olejową. Zorientowalem się po tym jak kontrolka od ładowania się zapaliła (dosłownie 5 sek) i zjechalem i zgasiłem auto. Mechanik mówił że żadnych szkód w silniku nie wyrządziła ta sytuacja. Przy okazji gdy auto stało na podnośniku kupiłem rozrząd, i przechodzimy do sedna sprawy. Auto po wymianie paska stało się bardziej mułowate pali dużo wiecej niż wcześniej.Komputer na mieście pokazywał(średnie spalanie, nie chwilowe) max 6,2 a teraz jest 7,9 do 8,5. Chwilowe wzrasta nawet przy wciśnięciu porządnie pedału nawet na 30l.Czytałem że może być rozrząd źle złożony ale mechanior złożył tak jak był. Ponoć wina leży po stronie kąta wtrysku. Jutro jade na VAG to zrzuce dane i pokaże co i jak.Dzieki z góry za pomoc!!!
Co do 1 diagnozy - to ja też mam AGR-a z roku 99/00 i mam jedno masowe sprzęgło bo takie podobno było montowane tylko w AGR-ach.

Co do 2 - to droga ,którą wybrałeś jest ok :bajer: Podpinaj pod VAG-a bo na 99% kąt wtrysku się zmienił. Dlatego zaleca się po każdej wymianie rozrządu - wykonać korekty...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Post autor: jaro789 » sob lis 07, 2009 19:39

agr ma koło jednomasowe
nie wiem czy wszystkie ale te z pierwszych lat produkcji na pewno

kąt wtrysku może i przestawiony ale przy takim spalaniu to obstawiam że przeskoczył na ząbku Panom i po prostu tak złożyli
to by tłumaczyło szarpanie

a rano nie kopci?

punkty zerowe do sprawdzenia i będziesz wiedział

a i zmień mechanika jak tak składają, nawet vaga nie podpieli



Awatar użytkownika
Jamanek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 18, 2008 09:01
Lokalizacja: Elbląg/Pieniężno/Basingstoke
Kontakt:

Post autor: Jamanek » sob lis 07, 2009 22:51

jaro860929 pisze:agr ma koło jednomasowe
nie wiem czy wszystkie ale te z pierwszych lat produkcji na pewno

kąt wtrysku może i przestawiony ale przy takim spalaniu to obstawiam że przeskoczył na ząbku Panom i po prostu tak złożyli
to by tłumaczyło szarpanie

a rano nie kopci?

punkty zerowe do sprawdzenia i będziesz wiedział

a i zmień mechanika jak tak składają, nawet vaga nie podpieli
Tak własnie myslalem ze może to byc ten rozrząd. Mechanik mi mowil ze wcześniej ktoś złożył wszystko na odczepnego dlatego to koło odpadło. dwóch śrub nie było a dwie urwane.Jutro jade na Vaga a w poniedzialek na korekty.Dzieki za pomoc!!!!



Awatar użytkownika
perty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 16:18
Lokalizacja: sulejówek
Kontakt:

Post autor: perty » sob lis 07, 2009 23:02

ja mam agr mk4 98 i mam dwumas ktory z reszta sie konczy niestety



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz lis 08, 2009 00:08

perty pisze:ja mam agr mk4 98 i mam dwumas ktory z reszta sie konczy niestety
To chyba komuś się zwykłe sprzęgło skończyło i zapodał dwu masa.....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Buba1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 09:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Buba1 » ndz lis 08, 2009 16:06

Witam to jak to jest wkoncu z tym AGR ja mam MK IV ze stycznia 2000r graty są z 99 i mam normalne czy dwumas :hmm: A TO ZAGADKa



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz lis 08, 2009 18:57

Buba1 pisze:Witam to jak to jest wkoncu z tym AGR ja mam MK IV ze stycznia 2000r graty są z 99 i mam normalne czy dwumas :hmm: A TO ZAGADKa
Sam kiedyś pytałem kolegów na tym forum jak zaczynałem zabawę z moim AGR-em... i kilka mądrych głów :bajer: powiedziało ,że AGR ma sprzęgło normalne i jedno z najmocniejszych jakie montowali w TDI :pub: więc 3mam się ich tezy...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

jaro789
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr lis 12, 2008 23:56
Lokalizacja: ngi
Kontakt:

Post autor: jaro789 » ndz lis 08, 2009 20:09

tak to prawda
te pierwsze mają jednomasy i zestaw sascha taki jak w g60 i to o takich mówią że są niezniszczalne
potem niestety zaczęli pakować nieszczęsne dwumasy
spróbuj po vinie ale nie wiadomo co tam kto włożył jak grzebał
jak zdejmiesz skrzynie to będziesz pewny na 100% :bigok:



Buba1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 09:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Buba1 » ndz lis 08, 2009 21:40

eeee no to fajnie kurcze nie wiedzialem dzieki za info :okej:

dopiero go kupilem i czeka mnie wymiana rozrzadu, chyba mam termostat padniety bo cos dlugo sie nagrzewa i nie stoi na 90 tylko na 85 stopniach :crazy:

wymienilem juz "sam niechwalac sie" filtr paliwa, olej z filtrem no i oczywiscie filtr powietrza
Ostatnio zmieniony ndz lis 08, 2009 21:46 przez Buba1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » ndz lis 08, 2009 22:43

Buba1 pisze:eeee no to fajnie kurcze nie wiedzialem dzieki za info :okej:

dopiero go kupilem i czeka mnie wymiana rozrzadu, chyba mam termostat padniety bo cos dlugo sie nagrzewa i nie stoi na 90 tylko na 85 stopniach :crazy:

wymienilem juz "sam niechwalac sie" filtr paliwa, olej z filtrem no i oczywiscie filtr powietrza
No widzisz :bajer: teraz już wiesz ... a termostat to tylko WAHLER... i nic innego możesz też sprawdzić styki czujnika temperatury cieczy,,,


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 167 gości