sprzęgło?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafiti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr paź 21, 2009 09:02
Lokalizacja: Suwałki

sprzęgło?

Post autor: Rafiti » czw lis 05, 2009 14:27

Witam. Pojawił mi się kolejny problem, co prawda miałem to już wcześniej ale to przeszło i po wymianie świec pojawił się ponownie z tymże jest jeszcze gorzej, mianowicie objawy wyglądają tak, że ruszając z miejsca jedzie normalnie, wrzucam na 2 bieg i jest jeszczee normalnie, ale już na 3 biegu dodając gazu nie dostaje mocnego przyśpieszenia i wskakuje mi na obroty...na 4 tak samo, a na 5 to wogóle jest do d... baaaardzo ciężko się rozpędza a na obroty wchodzi... objawy takie jakby się ślizgało sprzęgło. Czy to jest wina sprzęgła? czy to ma związek z wtryskami? co jest przyczyną ?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » czw lis 05, 2009 16:17

Jeżeli wchodzi na obroty, a nie przyśpiesza no to sprzęgło chyba jedynie - z wtryskami może mieć związek, jeżeli zakładałeś większe + program i podnosiłeś w ten sposób moc - w takim razie musisz założyć po prostu mocniejsze sprzęgło.

przyczyną uślizgu sprzęgła jest zwykle jego zużycie ;) a przyśpiesza się je bardzo szybko przez ciągłe stanie na światłach na jedynce ze sprzęgłem w podłodze, czy też trzymanie nogi na sprzęgle w trakcie jazdy



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » czw lis 05, 2009 20:29

ewidentnie sprzęgło. Tez mam ten problem przy mocniejszym wciśnięciu gazu na 3 zaczyna ślizgać i czym wyższy bieg tym bardziej ślizga.


1.9 TDI 110 PS i 247 Nm. ( + wtryski 216)
A to link do mojego golfika.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1363601#1363601

Sprzedam Golfa gg.23238162 tel. 721164930

Rafiti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr paź 21, 2009 09:02
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Rafiti » pt lis 06, 2009 09:51

Arczi to tak jak u mnie, te sprzęgło nie było nigdy przeze mnie wymieniane a mam tego Golfa juz ponad 3 lata (się przywiązałem :helm: ) wcześniej nie wiem czy było wymieniane. Bałem się, że to miało związek z moją wymianą świec, ponieważ odkręcałem przewody od wtryskiwaczy. Czyli jednak to sprzęgło, a wie ktoś jaki jest koszt wymiany?



Piechulak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 06, 2009 22:31
Lokalizacja: Jaworzno

sprzęgło?

Post autor: Piechulak » pt lis 06, 2009 22:39

Witajcie. Jestem nowy na forum i mam pytanie własnie do sprzęgła a raczej do linki sprzęgła z samoregulatorem. Mam jette 2 91 1,6 td. na jedynce i dwójce wszystko ok, ale na 3 zaczyna przy ok 80 km/h ślizgać a na 4 i 5 juz nie slizga, dodam ze sprzęgło łapie na samym końcu. Na tym sprzęgle zrobiłem 50 tyś i nie wiem czy winić sprzęgło czy linkę. pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości