Zapieczone kierownice turbiny czy można tak jeżdzić ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt lip 24, 2009 14:15

Neoarti pisze:A może to wina przepływomierza ? może trzeba go przeczyścić ?
wczoraj ruszam z parkingu daje 1 i muł daje 2-kę i nadal muł tak jak by dostawał mało paliwa czy coś w tym stylu obroty ponad 2 tys i dopiero zaczął przyspieszać i już dalej było ok dzieje się tak czasami ale wkurza mnie to bo czuję ze już nie ma takiej mocy jak dawniej ale nie łapie trybu awaryjnego
a sprawdzałeś status pompek w grupie wskazań 018? powinny być cztery zera 0....0.....0.....0



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Re: Zapieczone kierownice turbiny czy można tak jeżdzić ??

Post autor: Bronco » pt lip 24, 2009 15:23

Neoarti pisze: Zapieczone kierownice turbiny czy można tak jeżdzić ??
:gora: Niby nikt nie zabrania...ale z drugiej strony po co...


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
cosmoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 19:58
Lokalizacja: GRW / WG XXXXX
Kontakt:

Post autor: cosmoo » pt lip 24, 2009 15:46

mettenos pisze:
Neoarti pisze:A może to wina przepływomierza ? może trzeba go przeczyścić ?
wczoraj ruszam z parkingu daje 1 i muł daje 2-kę i nadal muł tak jak by dostawał mało paliwa czy coś w tym stylu obroty ponad 2 tys i dopiero zaczął przyspieszać i już dalej było ok dzieje się tak czasami ale wkurza mnie to bo czuję ze już nie ma takiej mocy jak dawniej ale nie łapie trybu awaryjnego
a sprawdzałeś status pompek w grupie wskazań 018? powinny być cztery zera 0....0.....0.....0
akurat ta grupa, jak dla mnie jest mało miarodajna, ponieważ wiem nie od dziś że moje pompki nadają się na złom a w tej grupie mam cały czas same 0.

lepiej sprawdzić BIP'y i korekcje dawki ;)


[b]The discipline of writing something down is the first step toward making it happen.[/b]

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » śr sie 05, 2009 21:09

u mnie korekcja dawki jak i status jest OK Pompki mam w super stanie :)
ostatnio autko dostało solidnie w du.... po obrotach bo ja dorwałem sie do jazdy na trasie :)
i jak ręką odjął teraz ciągnie jak głupie już przed 2tyś obrotów ale kierownice i tak sobie wyczyszczę bo moim zdaniem czasem trochę się już przycinają szczególe jak żona zamuli go po mieście :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

zaspany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 31, 2008 22:04
Lokalizacja: kielce

Post autor: zaspany » sob paź 31, 2009 21:26

Nie dawno nabyłem toledo 110 AHF no i jest mułowaty do 2000 obr/min.
Od razu próbowałem nacisnąć ręcznie sztangę na turbo i tak pod ręką to ugina się z 2mm.
Natomiast jak użyłem klucza 14 czyli większe ramie na sztangę spokojnie ruszam 2 cm.
Ale dlaczego tak ciężko chodzi skoro chodzi? Za mocna sprężyna?
Mam też bore silnik ten sam i pod naciskiem kciuka sztanga spokojnie ugina się ile trzeba.
Jak rozruszać kierownice bez wyciągania turbo? Bo na razie chce wypróbować metody mało pracochłonne.

Jeszcze jedno mnie zastanawia jak po wyłączeniu silnika zsunę wężyk który idzie od N75
nr 5 z podanego linku niżej

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... chemat+n75

to słychać syk czyli podciśnienie nie schodzi w bora nie ma tego.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob paź 31, 2009 21:45

nie da sie rozruszać ręcznie na dłuższą metę po chwili problem powróci jedyna rada wyjąć i porządnie wyczyścić turbawkę wiem bo sam to przerabiałem :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

bartek2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 09:35
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: bartek2 » ndz lis 01, 2009 13:48

Panowie mam pytanie: czy temperatura silnika na vagu nie większa niz 80 stopni ma wpływ na zbierający sie nagar na kierownicach turbo? Moje VNT było czyszczone, nie uprawiam PSJ a kierownicy po pewnym czasie dalej lekko sie zacinają. Powinno być 90 tylko niewiem czy te 10 stopni różnicy ma aż taki wpływ.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości