Jakie turbo najlepsze dla silnika AAZ ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arwam

Post autor: arwam » czw paź 29, 2009 20:07

Biperr0,

jak chcesz to mam skrzynię 4T na dużych flanszach. najdłuższa montowana w MK2.
sprawna oddam za 300zł



Awatar użytkownika
Biperr0
I choose You!
I choose You!
Posty: 816
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 22:55
Lokalizacja: TarnoVWskie Dziury
Kontakt:

Post autor: Biperr0 » sob paź 31, 2009 17:46

Sytuacja ze skrzynią opanowana! Okazało się że koło zamachowe sie popuściło i skosiło wszystkie śrubki mocujące.Powodów mogło być pare...przez to że jak zmieniałem silnik to nie zmieniałem całego kompletu tylko kupiłem najtańszą tarcze od 1,6td...mogłem nie dokręcić jakiejś śrubki albo jakaś była już przekręcona i sie popuściło... Dobrze że skrzynia cała i silni,bo obierałem najgorszą opcje-wiecie jak to z naszymi AAZ-tami... :rolleyes: Teraz jest już prawidłowe sprzęgło od 1,9 td z kołem zamachowym. Pojeżdże troche dla sprawdzenia i zakładam turbinke:)

[ Dodano: 11 Lis 2009 23:31 ]
Dzisiaj sobie założyłem w końcu turbinke:D Różnica jest i to dość spora ale troche mało jak dla mnie... Ciśnienie się reguluje na gruszce? Wkręcając czy wykręcając?



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Post autor: DaroD » czw lis 19, 2009 15:30

Witam wszystkich, jestem nowy. Tez mam w swoim goferku silnik AAZ i turbo k14 i mam takie pytanie. Czy ktos moze wrzucic fotke tej turbiny z zaznaczana srubka regulacyjna? Bo tez zabieram sie za mody mojego silnika i wiem juz o IC (zamierzam zamontowac ic od bmw e34 2.5 Tds przed chlodnica) Boost pin od 1.6 td juz mam tylko zamontowac, dawke na pompie zwieksze no i mam juz miernik cisnienia ale nie wiem która to jest sruba. Prosze Pomocy! Z gory dzieki



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw lis 19, 2009 16:02

DaroD,
Obrazek
Jest ona pod rurą idącą do filtra powietrza, trzeba wymacać. Najpierw luzujesz nakrętkę kluczem 10mm i małym imbusem (rozmiaru nie pamiętam) wkręcasz śrubkę, po czym znowu kontrujesz nakrętką.



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Post autor: DaroD » czw lis 19, 2009 18:05

Podziekowal Piori :grin: . Tak myslalem ze to bedzie ta tylko jak czytalem po roznych postach o srubce na imbus to spodziewalem sie min 6-stki a tam nie wiekszy rozmiar jak 4. Jeszcze raz dzieki



kkolekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob lis 15, 2008 13:37
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: kkolekk » pt lis 20, 2009 10:56

tylko jak zwiększacie ciśnienie na turbince to ic konieczny bo uszczelka pod głowicą pójdzie a co do kkk24 jak macie zamiar mątować to zacznijcie szukać wzmocnionego sprzęgła



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Post autor: DaroD » pt lis 20, 2009 15:10

A jak myslicie, jakiego wzrostu mocy silnika moge sie spodziewac jak porobie wszystko tak jak napisalem wyzej tylko turbo tak na 1.3 bara. co myslicie?



arwam

Post autor: arwam » pt lis 20, 2009 15:22

A jak myslicie, jakiego wzrostu mocy silnika moge sie spodziewac jak porobie wszystko tak jak napisalem wyzej tylko turbo tak na 1.3 bara. co myslicie?
tego nie da się jednoznacznie określić bo to zależy od wielu różnych czynników takich nim. jak stan silnika turbiny układu wtryskowego, zastosowanych paliw i olejów



Awatar użytkownika
Biperr0
I choose You!
I choose You!
Posty: 816
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 22:55
Lokalizacja: TarnoVWskie Dziury
Kontakt:

Post autor: Biperr0 » pt lis 20, 2009 16:09

Jedno jest pewne że napewno będzie się to opłacało :bigok:



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Post autor: DaroD » pt lis 20, 2009 16:22

To spoko ze sie bedzie oplacalo. Tylko powstal mi inny problem. Przed chwila zagladam na bagnet a tam oleju ni ma (2 litry wlalem) a jakies 2 miechy temu wymiana byla. Musze poobserwowac. A narazie dzieki wszystkim :)

AH te stare auta, wiecznie cos



Awatar użytkownika
Biperr0
I choose You!
I choose You!
Posty: 816
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 22:55
Lokalizacja: TarnoVWskie Dziury
Kontakt:

Post autor: Biperr0 » pt lis 20, 2009 16:59

Też miałem taki sam problem z moim starym silnikiem.Ale no jeśli chcesz zacząć modzić no to w takim przypadku nie masz po co...



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Post autor: DaroD » pt lis 20, 2009 17:23

Biperr0 pisze:Też miałem taki sam problem z moim starym silnikiem.Ale no jeśli chcesz zacząć modzić no to w takim przypadku nie masz po co...
I co zrobiles? wymieniles motor? Twoja dwójeczka miala wczesniej 1.6D/TD??



kkolekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob lis 15, 2008 13:37
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

Post autor: kkolekk » pt lis 20, 2009 21:38

przyczyny brania oleju mogą być cztery
-wycieki widoczne można usunąć
-turbo -regeneracja
-pierścienie - będziesz miał słabe ciśnienie na cylindrach- wymiana ale od razu proponuje metalowa uszczelke pod głowice
-no i uszczelniacze to byłoby najtańsze co może cię spodkac ale jak na dwa litry to raczej nie to



Awatar użytkownika
Biperr0
I choose You!
I choose You!
Posty: 816
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 22:55
Lokalizacja: TarnoVWskie Dziury
Kontakt:

Post autor: Biperr0 » pt lis 20, 2009 22:42

DaroD pisze:
Biperr0 pisze:Też miałem taki sam problem z moim starym silnikiem.Ale no jeśli chcesz zacząć modzić no to w takim przypadku nie masz po co...
I co zrobiles? wymieniles motor? Twoja dwójeczka miala wczesniej 1.6D/TD??


Ano tak:) Miałem 1,6 td.Ale miałem taką samą sytaucje jak ty że po 1000km mogłem dolewać cały ubytek oleju. Zapewne i pierścienie i uszczelniacze.Auto już potem niechciało się zbierać,później jeszcze doszła uszczelka...makabra.Chciałem remontować,ale troche poczytałem,zacząłem główkować i wsadziłem AAZ :D Nie żałuje :D Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości