Drgania przenoszone na bude

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bluder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 14, 2007 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Drgania przenoszone na bude

Post autor: bluder » pt paź 23, 2009 06:52

Witam.Mam problem z drganiami karoserii.Otoz jak przytrzymam lekko gaz tak do okolo 1000 obrotow to pojawiaja sie mocne drgania,wszystko sie trzesie i drży.Bylem u kilku mechanikow ,sprawdzali poduszki,mowia,że OK,ze to na pewno nie od poduszek,lecz nie potrafia jednoznacznie wskazać co jest przyczyną.Zauważylem też,że przy gaszeniu silnik dosyć mocno sie zatrzęsie.Sam też sprawdzałem te poduszki według wskazówek z forum,lecz nic nie zauwazyłem podejrzanego.Wczesniej bylem tez na VAG,to mechanior stwierdzil,ze dawka paliwa jest ustawiona prawidłowo,może lekko na granicy minimum.Drgania pojawiaja sie rownież przy ruszaniu i wtedy są chyba najintensywniejsze. Gdzie mam szukać jeszcze przyczyny,bo już naprawdę ręce opadają od tego.Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam dzięki



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pt paź 23, 2009 07:06

Niedomagający wtryskiwacz,słabsze sprężanie na którymś baniaku (niedomykający się zawór),to rzeczy które jeszcze warto sprawdzić.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » pt paź 23, 2009 12:27

Poduszka pod skrzynią czasem jest ciężko rozpoznać czy jest uszkodzona///Być może to wina właśnie jej...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
bluder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 14, 2007 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: bluder » pt paź 23, 2009 14:38

Poduszka pod skrzynia była wymieniana,no chyba,że była jakaś wadliwa. wtryskiwacze wedlug mechanika,ktory sprawdzal je na kompie sa OK.
Ostatnio zmieniony pt paź 23, 2009 14:53 przez bluder, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » pt paź 23, 2009 14:45

Przy gaszeniu to i moim AFN-em zatrzęsie dosyć mocno,ale to nic strasznego-brak klapy gaszącej w tych silnikach...U Ciebie jest jednomas,ale u mnie jest dwumasowe koło zamachowe i gdy było na wykończeniu to czuć było drgania i może masz podobnie...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pt paź 23, 2009 15:40

jak dwumas mi padl to tez najbardziej mi telepalo jak ruszalem i nawet na luzie jak u ciebie, zanim sie spostrzeglem ze to dwumas wymienilem wszystkie poduchy, powiem krotko albo poduchy albo cos ze sprzeglem, to moja wersja, moze to dziwne ale kiedys na forum wyczytalem ze gosc w 1z mial dwumas i teraz zonk, albo ktos go tam wlozyl albo juz byl albo przeszczep, sprawdz czy ty go niemasz ewentualnie mogla sie rozsypac tarcza sprzegla w co jestem sklonny bardziej uwierzyc



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » pt paź 23, 2009 15:55

W 1Z nie były montowane dwumasy,więc teraz kolega musi wziąć się za robotę i popatrzeć co jest nie tak...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
bluder
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 14, 2007 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: bluder » pt paź 23, 2009 19:11

No skrzynia jest już na wykonczeniu,ale sprzegło jeszcze dobrze bierze,nie slizga.Ale czy możliwe,że wsadzili tam dwumasa?auto było sprowadzone z Niemiec.I jeszcze jedno,jak nacisnę sprzęgło i przygazuje to efekt jest ten sam,dalej drga.Chyba,że te drgania mogą pochodzić od koła pasowego wału,bo bardzo ostatnio piszczy pasek,bicia wprawdzie dużego nie ma,ale może to właśnie to?



gregorion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 14:37
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: gregorion » pn paź 26, 2009 22:42

Podpinam się pod temat. Mam ten sam problem i silnik 1Z. Silnik drży i przenosi drgania na karoserie. Przy 1200 obrotów od drgań wydech wpada w taki rezonans, ze trzęsie się na lewo i prawo i buczy strasznie jak wydech sportowy. Sprawdzałem już wszystko i u wszystkich i ręce rozkładają. Wymieniłem cały wydech i wieszaki, wyciąłem kata, wymieniłem łącznik elastyczny wydechu , poduszki pod silnikiem, rozrząd, paski napinacze i nic. Sprawdziłem wtryski świece filtry itd. na Vagu zero błędów. Wszyscy stawiali na dwumas ale 1Z nie ma dwumasa i nie ma co drżeć. Moja irytacja sięga zenitu, a jak mechanicy i diagności rozkładają ręce to już nie wiem gdzie tego szukać. Silniczek ma jedyne 178 tys km, oryginalny lakier i żadnej ryski w środku i na zewnątrz wygląda jak igł, a to drżenie powoduje ze czuje jakbym jeździł jakimś szrotem. Przeczytałem już chyba wszystkie pomysły na forum i nic nowego się nie doczytałem. Zostaje tylko ściągnąć skrzynie i wymienić sprzęgło.. albo skrzynie.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » wt paź 27, 2009 00:23

gregorion pisze:Sprawdziłem wtryski
Jakim sposobem?
Kopci może troche na niebiesko po rozruchu?


www.elektrotom.eu

gregorion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 14:37
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: gregorion » śr paź 28, 2009 11:16

Wykręcili mi wtryski i sprawdzali czy nie leja. To sa proste wtryski a nie pomkowtryskiwacze wiec nie ma tu zbytnio komplikacji. Auto ogólnie nie kopci. Jesli juz to troche na czarno ropa a nie na bialo.



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » ndz lis 01, 2009 09:49

gregorion pisze:Wykręcili mi wtryski i sprawdzali czy nie leja. To sa proste wtryski a nie pomkowtryskiwacze wiec nie ma tu zbytnio komplikacji
Pytałem celowo, bo w aucie żony telepie silnikiem po rozruchu (wrazenie nie palenia na wszystkie cylindry) i dodatkowo podkapca na niebiesko siwy dym).

Zaczęło się wszystko dziać jak oczywiście temperatura zbliżyła się do 0.
Zainteresowałem się wiec sprawą i spr vagiem odchyłkę wielkości dawki w cylindrach:
-0.24 / 1.57 / 1.29
(dla porównania odchyłki w moim 1Z: 0.16 / 0.47 / -0.28)
Logów nie zrobiłem ale pomiary oscylują w okolicach danych które podałem. Co Wy na to?

Nie zaobserwowałem jeszcze czy bierze olej (jak pisałem wyżej kopci, więc czy to palony olej)


www.elektrotom.eu

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz lis 01, 2009 11:01

u mnie jest to samo przerabiałem już wszystko, nowe poduchy wydech itd.
dawki paliwa korekcje wszystko ok.
może to koło pasowe na wale ma drgania i przenosi na budę.
a co ciekawe to buczenie słychać na środkowym w tłumiku w zakresie 1000-1500obr.



gregorion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 18, 2009 14:37
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: gregorion » pn lis 02, 2009 10:37

Tez cały czas myślę o nowym komplecie koła zamachowego i sprzęgła, albo jednak coś jest nie tak z wałem korbowym(może koło pasowe, albo na panewkach jest luz bo się przytarły). Nobla dam mechanikowi jak któryś da radę to okiełznać. Powodzenia panowie... Ja szukam dalej (NIE ODPUSZCZAM)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 111 gości