EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kromek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 18, 2009 16:12
Lokalizacja: szczecin

Post autor: kromek » wt paź 27, 2009 23:27

zaślepił już ktoś egr w AHU?



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » wt paź 27, 2009 23:31

niejeden! poczytaj!



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob paź 31, 2009 10:01

PinkFloyd pisze:Ja zrobiłem taki motyw ze zaślepiłem tylko wezyk do EGR- nie oczekiwałem efektów, ale tu zdziwienie :blush: zmiana jest w zakresie obr 1000-1800 potem jak było wcześniej czyli zmiana przypada na zakres wysterowania EGR. Autko ciagnie juz od 1200 obr a wyczuwalny przypływm momentu obrotowego przypada juz na 1400 obr a wczesniej od ok 1700- ciagnie z dołu jak autko wolnossące i to mi sie podoba :hmm: Nie wiem czy to samo sugestja ale wydaje mi sie ze wolniej się nagrzewał do 90st.I mam pytanie po zdjęciu wężyka i zaślepieniu wartości przepływki są wyższe czy to nie wpływa na wzrost spalania na biegu jałowym?
PinkFloyd a czy po odłączeniu EGR w PD (poprzez wężyk czy VAG=iem) nie będzie generował błędów albo niechcianych objawów? I jeszcze jedno pytanie w którym bloku i kanale VAG-iem odłączyć EGR?



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob paź 31, 2009 10:04

mettenos pisze:PinkFloyd a czy po odłączeniu EGR w PD (poprzez wężyk czy VAG=iem) nie będzie generował błędów albo niechcianych objawów? I jeszcze jedno pytanie w którym bloku i kanale VAG-iem odłączyć EGR?
błędów nie będzie , vagiem nie wyłączysz EGR , jedynie możesz trochę zmienić zakres jego działania w adaptacjach



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob paź 31, 2009 10:11

damcio151 pisze: jedynie możesz trochę zmienić zakres jego działania w adaptacjach

a jest w ogóle sens, bo napisałeś "trochę"?



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob paź 31, 2009 10:13

mettenos pisze:a jest w ogóle sens, bo napisałeś "trochę"?
sens jest zawsze ...
pytanie po co ? co chcesz osiągnąć ? teraz w jesień/zimę EGR się przydaje , silnik dużo szybciej łapie odpowiednią temp.
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2009 10:13 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » sob paź 31, 2009 10:21

damcio151 pisze: pytanie po co ? co chcesz osiągnąć ? teraz w jesień/zimę EGR się przydaje , silnik dużo szybciej łapie odpowiednią temp.
nic nie chcę osiągnąć, chodziło mi o sam fakt. Dzięki



Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: inside » sob paź 31, 2009 19:13

Witam po przeczytaniu całego tematu postanowiłem przeczyścić kolektor i zaślepić EGR, wcześniej postanowiłem ściągnąć gumowa rurę idącą z kolektora do IC i zobaczyć czy jest tak jakiś syf i tu zdziwienie jest tam czysto, czy to coś znaczy np.czy dalej w kolektorze nie ma syfu itp.? daje zdjęcie podglądowe (zdjęcie użytkownika broda192):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/104 ... 82d53.html



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » sob paź 31, 2009 19:18

W rurze to zawsze jest pieknie i czysto. Sprawdz sobie gniazda w glowicy i w kolektorze tuz przy laczeniu z glowica. Ulep mazutowy.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: inside » sob paź 31, 2009 19:25

bradley pisze:W rurze to zawsze jest pieknie i czysto.
Aha to czyli to nic nie wnioskuje ? i tak trzeba odkręcić i wyczyścić kolektor ?



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » sob paź 31, 2009 19:32

Sprawdzic nie zaszkodzi. U mnie w kolektorze bylo czysto z gory, ale juz dalej nie. Chociaz i tak nie bylo az tak wielkiej tragedii jak u niektorych, ze syf ma 2mm grubosci i wiecej.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: inside » sob paź 31, 2009 20:08

bradley pisze:Chociaz i tak nie bylo az tak wielkiej tragedii jak u niektorych
Patrząc na niektóre zdjęcia z tematu to wygląda jak by jakieś piece czyścili :D, a nie kolektory jeszcze jedno pytanie czy można zaślepić ten przewód co idzie do tej gruszki przy kolektorze zamiast pakować zaślepki w ta rurę od EGR czy będzie to spełniało taka sama funkcje jak ta zaślepka ?.



Razan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 18, 2007 19:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: Razan » sob paź 31, 2009 21:08

Ja właśnie dziś zaślepiłem EGR, zdjąłem wężyk, ale nie przy zaworze lecz przy sterowniku. Do wężyka wkręciłem śrubkę i dodatkowo zaożyłem opaskę. Początkowo nie zaślepiałem sterownika, lecz później zobaczyłem że otwór zasysa powietrze, ukroiłem kawałem wężyka i zaślepiłem podobnie ten otwór.

WRAŻENIA:
+najważniejsze: auto przestało szarpać przy wyprzedzaniu na 4-rce około 90-130kmh i na piątce powyżej 110km/h. Nigdy nie myślałem że to ERG, zawsze myślałem że coś z Turbo nie tak, wkońcu ma już 360tyś. Teraz wyprzedzanie jest płynniutkie, wiem na czym stoje podczas manewru :food:
+silnik lepiej ciągnie od niskich obrotów
+turbinka zaczęła bardziej gwizdać
+silnik lepiej ciągnie powyżej 3 tyś obr
+po odpaleniu z tyłu zasłona dymna :D, po prześmiganiu golfa już ani grama dymu. :satan:

-spaliny tak śmierdzą, że jak testowałem silnik na postoju z garażu po 5 minutach musiałem wyjść, bo myślałem że się uduszę(mam też wywalony katalizator)
-silnik twardziej pracuje na biegu jałowym(po otworzeniu maski miałem wrażenie że mam 1.6D :P :okej:
-dłuższe grzanie silnika(około 5 km)
-silnik gorzej się gasi. Tzn z diałającym EGR gasił się płynnie, a teraz nim szarpie, ale to do przebolenia :ass:

Ogólnie to jestem zadowolony, głównie lepszym ciągiem i gwizdaniem turbawki,

W zamian zaczynam sergegować śmieci, bo faktycznie takich śmierdzących spalin to jeszcze w życiu nie wąchałem :okej:
Ostatnio zmieniony sob paź 31, 2009 21:24 przez Razan, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
inside
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:25
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: inside » sob paź 31, 2009 21:46

Razan pisze:-spaliny tak śmierdzą, że jak testowałem silnik na postoju z garażu po 5 minutach musiałem wyjść, bo myślałem że się uduszę(mam też wywalony katalizator)
-silnik gorzej się gasi. Tzn z diałającym EGR gasił się płynnie, a teraz nim szarpie, ale to do przebolenia
Czy możne to potwierdzić więcej użytkowników którzy robili ten zabieg ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości