Coś "klepie" VW Golf 1.9 tdi 1z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stasiekk19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 25, 2009 21:10
Lokalizacja: szamotuły
Kontakt:

Post autor: stasiekk19 » czw paź 08, 2009 22:26

A zauważyłem że jak naleje lepszego paliwa to jak by ten stukot trochę cichnie. Na stacji "Orlen" po zatankowaniu diesla z werwą silnik ciszej chodzi i jakby te charakterystyczne klepanie cichnie. Po tankowaniu na Lotosie klepanie staje sie twardsze.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw paź 08, 2009 22:27

xmen pisze:ale co mają świece do stukania wtrysków?
Jak wtrysk juz tak nie rozpyla to spalanie w dieslu przechodzi w metaliczny stuk w danym cylindrze w wyniku podgrzania moze lepiej mieszanka sie spalała, ale juz spotkałem sie własnie z przypadkiem kollegi z forum który miał AHF stukał wymienił silnik i tak samo tylko za każdym razem przekładął swoje wtryski a koszty były wszytskiego wyzsze niz by od razu wyeliminował ich przyczyne



xmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw cze 25, 2009 22:27
Lokalizacja: kujawy i pomorze

Post autor: xmen » czw paź 08, 2009 22:34

nie no spoko, tylko że znowu dochodzimy do tematu lejących wtrysków. A wtedy powinno na vagu jednak być to widać. Ale faktycznie warto sprawdzić.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw paź 08, 2009 22:47

xmen pisze:nie no spoko, tylko że znowu dochodzimy do tematu lejących wtrysków. A wtedy powinno na vagu jednak być to widać. Ale faktycznie warto sprawdzić.
Ja miałem korekcje ok i stawiam ze mi wtryski podlewały ale tego nie sprawdzałem u pompiarza tylko podmieniłem i silnik ucichł wiec to nie przypadek



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw paź 08, 2009 23:04

Ja u siebie tez popychacze wymianiałem i nic stukanie zostało. Przyznam sie ze wtrysków nigdy nie brałem pod uwagę i moze to bład. tera przydało by sie dorwac jakies wtryski z AFN-a na podłożenie i wiedzialbym czy sie pchac w koszty.



dialo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sie 17, 2006 14:07
Lokalizacja: skl/czestochowa

Post autor: dialo » śr paź 21, 2009 10:17

Tez kiedyś walczyłem z tym klepaniem i w końcu dałem spokój. Zmieniłem popychacze - nie pomogło, zmieniłem wtryskiwacze na ASV - nie pomogło.

U mnie klepanie występuje okresowo, raz klepie, raz cisza. Klepanie na pewno gdzieś z okolic pompy, wtrysków. Gdy go przegazuje i puszcze pedał gazu klepanie ustaje (wtedy pompa nie podaje przez jakiś czas paliwa), gdy obroty spadną do jałowych i pompa zaczyna podawać paliwo, znowu pojawia się klepanie. Zostaje, więc do sprawdzenie pompa, ale poczekam jak się rozpadnie.

Może ktoś pokusi się o wymianę pompy, dla sprawdzenia :hmm:

Pzdr.



seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

Moim AHU jest to samo

Post autor: seba899 » śr paź 21, 2009 13:28

Mój tdik ma to samo oznaczenie AHU przejechałem 60 tysięcy kilometrów i ani nie jest gorzej ani lepiej, wymienione popychacze i dalej klepie jak się zagrzeje, na zimnym pracuje cicho a jak załapie temperaturę to klepie, olej dobry co 9 tysiecy wymieniany. To klepanie dochodzi jakby z okolic pompy, wtrysków, może rzeczywiście to wtryski bo przebieg już prawie 270 tyś. Jak ktoś ustali przyczynę to będę wdzieczny za wszelką pomoc.



stasiekk19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 25, 2009 21:10
Lokalizacja: szamotuły
Kontakt:

Re: Moim AHU jest to samo

Post autor: stasiekk19 » śr paź 21, 2009 16:24

Witam wczoraj oglądałem kolegi vw też w tdi 1.9 tdi 1z nakulane więcej od mojego i on jakoś tak równiej chodził mój tak się trzęsie na biegu jałowym jakieś porady co do tego ?? był bym wdzięczny :grin: :grin: Dzisiaj postanowiłem nagrać te "klepanie" u was jest podobnie ??




BORAMAN 115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 19, 2009 16:54
Lokalizacja: Lancaster Uk

Post autor: BORAMAN 115 » śr paź 21, 2009 16:45

Witam!! Od jakiegos roku jezdze bora 1,9 tdi 115 km, ostatnie pol roku to prawdziwa burza mozgow wszystkich angielskich mechanikow-co jest nie tak z moim autem??? Otoz kiedy silnik jest rozgrzany, przy predkosci obrotowej ok 1,5 tys/min zaczyna zapalac sie lampka cisnienia oleju,migajacy napis stop,po chwili gdy zwieksze obroty do jakichs 2,0tys/min lampka gasnie,olej wymienialem juz 3 razy razem z filtrami,po wymianie oleju auto chodzi sprawnie przez jakies dwa tyg(ok.600km),potem zaczyna sie dziac dokladnie to samo jak przedtem?? :-k Podobna sytuacja powtarza sie jezeli chodzi o prace silnika-po wymianie oleju auto chodzi plynnie i dynamicznie ,nie klekocze tak bardzo,po 2tyg (ok.600km)jezdzenia auto zaczyna byc ospale i glosne. poziom oleju w normie. olej wlasciwy,staram sie nie katowac auta,a jednak problem pozostaje.Za tydz. zostawiam auto u mechanika na kilka dni,wiec kto wie jak rozwiazac ten problem prosze o pomoc za nim rozloza mi pol auta a i tak pewnie nic nie zrobia...POMOCY!!!!Z gory dziekuje!!


Bartek

arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » śr paź 21, 2009 18:17

BORAMAN 115 pisze:olej wlasciwy
to znaczy jaki konkretnie?



BORAMAN 115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 19, 2009 16:54
Lokalizacja: Lancaster Uk

Post autor: BORAMAN 115 » czw paź 22, 2009 00:08

olej wlasciwy-comma diesel pd 5w40

[ Dodano: 21 Paź 2009 23:13 ]
pelny syntetyk


Bartek

lipek1234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 20, 2008 20:50
Lokalizacja: Białystok

Post autor: lipek1234 » czw paź 22, 2009 00:16

u mnie czy ciepły czy zimny to tak klepie i do tego wpada w wibracje...jak siedze na fotelu to mam masaż za free...jaka tu może być przyczyna?

odrazu mówie jak kupiony to nic nie wymienialem co moglo by się przyczynić do tych anomalii.



stasiekk19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lut 25, 2009 21:10
Lokalizacja: szamotuły
Kontakt:

Post autor: stasiekk19 » czw gru 03, 2009 21:53

podążając dalej śladami klepania podjechałem do gościa co pracuje w serwisie vw. Podłączył auto pod vaga podniósł machę do góry popuścił nastawnik i przestawił dawkę wtrysku z 4.8 na 3.8. Silnik zaczął rowniutko pracować i ustało te wkurzające klepanie :okej: :okej: :okej: spróbuje u was to zrobić może pomoże :grin:



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw gru 03, 2009 23:18

No to super ze w koncu z tym sobie poradziłes. A powiedz czy po zmianie dawki sulnik odpala i jeździ jak dawniej ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości