Powietrze w wezyku od filtra do pompy paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

biegi4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 20, 2009 17:42
Lokalizacja: 3miasto

Powietrze w wezyku od filtra do pompy paliwa

Post autor: biegi4 » wt paź 20, 2009 18:23

Witam , dopiero co zakupilem VW Bora 1.9 tdi , wymienilem w nim filtr paliwa. Problem jest w tym ze w wezyku od filtra paliwa do pompy jest powietrze i samochod mi gasnie . Filtr nie jest zapchany. Ma moze ktos pomysl co moze byc nie tak?? DZiekuje za pomoc


Biegi

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » wt paź 20, 2009 18:29

Temat o wymianie filtra paliwa :chytry:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=10827

Pokręcisz trochę rozrusznikiem i powinien zaskoczyć, jak nie zalałeś filtra paliwa, to może to trochę potrwać... Ja zalałem przy wymianie i tak musiałem z 3 razy zakręcić po 5s żeby zaskoczył..

[ Dodano: 20 Paź 2009 18:31 ]
No chyba, że masz PD a nie VP- to może być inna procedura-ale tego to już nie wiem..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

hudy87mlody
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 20, 2009 10:28
Lokalizacja: stargard szczeciński
Kontakt:

Post autor: hudy87mlody » wt paź 20, 2009 18:39

cześć posiadam Golfa mk3 1.9 tdi i mam z nim następujący problem: jak jest ciepły traci moc lecz kilkurazowe gaszenie i uruchamianie silnika przywraca moc i przy przyśpieszaniu ma zacięcia czyli ciągnie do 120 i tak jakby odcinało paliwo po puszczeniu gazu i ponownym naciśnięciu ciągnie do 140 i znowu ma zacięcie. Wymieniłem przepływomierz, czujniki temp., i nic nie pomogło... Pomużce co to może być?? pozdrawiam i czekam na wskazówki.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » wt paź 20, 2009 18:47

hudy87mlody pisze:cześć posiadam Golfa mk3 1.9 tdi i mam z nim następujący problem: jak jest ciepły traci moc lecz kilkurazowe gaszenie i uruchamianie silnika przywraca moc i przy przyśpieszaniu ma zacięcia czyli ciągnie do 120 i tak jakby odcinało paliwo po puszczeniu gazu i ponownym naciśnięciu ciągnie do 140 i znowu ma zacięcie. Wymieniłem przepływomierz, czujniki temp., i nic nie pomogło... Pomużce co to może być?? pozdrawiam i czekam na wskazówki.
Nie chce być nie miły na początek, ale powinieneś założyć własny temat a nie pisać w temacie kolegi który jest o czym innym.. :bajer:
Jest coś takiego jak wyszukiwarka i należało by z niej skorzystać.. Powinieneś opisać dokładnie pojemność, moc, oznaczenie silnika..
Szukaj w wyszukiwarce pod hasłem notlauf


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

biegi4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 20, 2009 17:42
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: biegi4 » wt paź 20, 2009 20:39

filtr paliwa zostal wymieniony , tez myslalem ze to to ale po wymianie bylo wszystko ok dopiero po rau dniach znowu w wezyku jest powietrze. Patrzyem teraz i filtr jest oj nie ejst zapchany . Ma ktos jakis pomysl??


Biegi

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » wt paź 20, 2009 20:48

biegi4 pisze:filtr paliwa zostal wymieniony , tez myslalem ze to to ale po wymianie bylo wszystko ok dopiero po rau dniach znowu w wezyku jest powietrze. Patrzyem teraz i filtr jest oj nie ejst zapchany . Ma ktos jakis pomysl??
Sprawdź spinki przy filtrze czy dobrze trzymają..
Pod zaworkiem który wciska się w filtr paliwa powinny być gumowe uszczelniacze- założyłeś- wymieniłeś na nowe??
- sprawdź przewody paliwowe przy połączeniach z filtrem- czasami "kruszeją"- pękają i zapowietrzenie gotowe ... wtedy wystarczy je "przyciąć z 1.5-2cm
Sprawdź zaciski przewodów przy filtrze czy dobrze trzymają..
- na dole filtra masz korek sprawdź czy jest dobrze dokręcony
- i najważniejsze, te całe kłopoty wystąpiły po wymianie filtra, czy wcześniej się tez układ zapowietrzał?? Jeśli tak to przewody od baku do silnika trzeba całe przejrzeć, czy nie puszczają na złączach(pocenie się)...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości