Swiece żarowe kiedy grzeją?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz paź 18, 2009 13:57

ejozwa pisze:A wiec koledzy tak dzis rano poszedlem do samochodu z lapkiem i podlaczylem Vaga nie zaplajac sinika tylko zpalon (kontrolka od swiec tak samo jak na cieplym chwila i zgasła) przeszedłęm do bloku 007 i co mnie zdziwiło temp paliwa +2 stopnie temeratura cieczy +24 stopnie ( przy temeratuze na dwozu moze bylo 2-3 stopnie a w nocy przymorozek). No to trach mu kostek od czujnika odpiałem przekraecam kluczyk swiece jakies 3-4 sek zaczeły grzac no to mu jescze raz podgrzałem i zaplaił od sztrzała :) Wiec nasuwa sie sie pytanie jezli samochod jest rozgrzany do pewniej temperatury czyli jakies 80stopni i mu sie odpenie kostke od czujnika to czy siwece napewno powinny grzać? czy poprostu nie nagrzeja bo jakis inny czujnik odpowiada za grzanie siec jak jest wyzsza temperatura silnika ?
z tego co wiem to brak sygnału z czujnika cieczy ecu wykrywa jako błąd i awaryjnie pobiera informacje z czujnika temp.paliwa, mowa o nagrzanym silniku, a zimny to wiadomo oba czujniki pokazują podobną temp.

[ Dodano: Nie Paź 18, 2009 14:00 ]
damcio151 pisze: jakie napięcie widzi ECU ? u mnie też to nie działało mimo spełnienia wszystkich warunków, nie chciało mi się już z tym męczyć , więc zrobiłem na włącznik
jedno co moim zdaniem u mnie było problemem to napięcie jakie widział ECU, niestety z tym mi się nie chciało bawić, za dużo roboty , masa była OK, więc straty były na zasilaniu plusem - za dużo sprawdzania moim zdaniem
napięcie vag podaje 14v.
miałem kiedyś bład obciążenia altka, ale posprawdzałem wszystkie połączenia i błędu nie ma.
damcio może wiesz jakie obciążenie daja trzy świece w raz załączone.??



ejozwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 16, 2009 11:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: ejozwa » ndz paź 18, 2009 14:05

oky moze i tak jest, tylko dzis rano znow poszedłm do samochodu moze bylo maks 8-10stopni moze. Odpialem wtyczke od czujnika i przerecam zaplon a tu znow kontrolka chwile i gaśnie. MOze cos z przekazninikiem ? bo to dziwne ?



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz paź 18, 2009 15:47

temat jest taki że ecu wysyła 12v na przekaźnik który załącza styki przez które płynie prąd do świec, jeśli będzie on upalony to ecu nie widzi tego, przekaźnik to element wykonawczy, nie ma zwrotnego sygnału do ecu.
proponuję zapodać blok 007, to zobaczymy jak tam jest z temperaturami.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » ndz paź 18, 2009 18:43

piter_s pisze:damcio może wiesz jakie obciążenie daja trzy świece w raz załączone.??
tzn ? pobór prądu , 50-60A tj przy alternatorze 120A prawie 50%



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » ndz paź 18, 2009 19:59

damcio151 pisze:tzn ? pobór prądu , 50-60A tj przy alternatorze 120A prawie 50%
oo to ja myślałem że z 30A tylko.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » ndz paź 18, 2009 22:17

piter_s pisze:oo to ja myślałem że z 30A tylko
Nie wiem ile ciągną te przy podgrzewaczu płynu ale normalnie żarowe w głowicy ciągną ok 10 -12 amper sztuka ,nie sądzę żeby te brały wiecej ,no chyba że kolega który podaje 60 amper mierzył .Ale raczej pobór nie przekracza 30stu kilku amper dla tych trzech swiec.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pn paź 19, 2009 06:38

też tak myślę ze 30A nie przekracza, a są to zwykłe świece żarowe.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn paź 19, 2009 08:50

tak tak, pomyłka, bezpiecznik jest tam 50A ... więc jeśli są sprawne to w fazie rozgrzewania będą pobierać około 30-40A , ale dolicz do tego też inne odbiorniki ( świece żarowe w głowicy , światła , dmuchawa , radio itd)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn paź 19, 2009 09:16

Swieczki ciagna tez zaleznie od ich temp. Momo e sa to swieczki zwykle( takie jak w silnikach z posrednim wtryskiem ) to maja dosc szybki odbior ciepla wytwarzanego przez glikol. Mysle ze tak 10 amper na swieczke to bedzie - nie wiecej. Dla porownania to swieczki jakie sa w TDI te duratermy potrafia jak sa zimne ciagnac nawet 27amper na sztuke lecz pozniej jak juz gorace sa to spada co 5-6 amper i podtrzymuje jedynie temp. Druga sprawa to fakt ze altek 120 A nie daj etych 120 amper juz przy obrotach 1000 czy 2000 a niestety przy 4tys obr/ min silnika. Gdzie smialem ile daja altki przy jakich obrotach ale na jalowym jakies 40 % swojej mocy max.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pn paź 19, 2009 14:54

altek 120 A nie daj etych 120 amper juz przy obrotach 1000 czy 2000 a niestety przy 4tys obr/ min silnika. Gdzie smialem ile daja altki przy jakich obrotach ale na jalowym jakies 40 % swojej mocy max.
myślę że tutaj nie ma aż takiej dużej rozbieżności, to nie prądnica, to właśnie cech.uje altki że nie przy niskich obrotach już mają duży prąd ładowania.
Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2009 15:26 przez piter_s, łącznie zmieniany 2 razy.



ejozwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 16, 2009 11:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: ejozwa » pn paź 19, 2009 20:29

patrzylem blok 007 a wiec tak rano temperatura paliwa 2 stopnie a temp cieczy 24 stopnie czy to mozliwe ? samochod po nocy byl. Czyli wychodzi na to ze czujnik... Ale tez sziwna sprwa ze jak mu odpne wtyczke od czujnika cieczy jak jest nagrzany to nie schodzi do temperatury minusowej tylko przybiera jakies 18 - 24 stopnie tak mi sie wydaje ze pobiera dane z czujnika temp. paliwa. I mam prosbe do posiadaczy ALH czy mogli by sprawdzic jak jest u nich po odpieciu czujnika cieczy na rozgrzanym silniku jak temperatura sie zachowuje?czy spada na minus czy przybiera wartosc temperatury paliwa? A odnosinie tego przekaznika to moze go nalezy wymienic to jednak nie duzy koszt a moze tez pomoc to jest przekaznik 19 czy sie myle. czujnik temperatury cieczy dzis kupilem i sprawdze dopiero w srode rano jak pokazuje wartosci czy nie przekłamuje tak ja tamten co tera go mam.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pn paź 19, 2009 21:10

ejozwa pisze:wydaje ze pobiera dane z czujnika temp. paliwa.
To już ci pisałem.
ejozwa pisze:patrzylem blok 007 a wiec tak rano temperatura paliwa 2 stopnie a temp cieczy 24 stopnie czy to mozliwe ?
samo za siebie mówi, zmień czujnik cieczy i sprawdzisz.



ejozwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 16, 2009 11:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: ejozwa » śr gru 02, 2009 18:00

okazał sie zwarci instalcji przy czujniku temp dwa kabelki byly przerwany i dotykaly do siebie :) bo rozdzieleniu oki :) ale beznadzejny przypadek :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości