rozgrzebana pompa wtryskowa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kery62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 13, 2009 14:03
Lokalizacja: Rogow
Kontakt:

rozgrzebana pompa wtryskowa

Post autor: kery62 » wt paź 13, 2009 15:05

Czesc.Mialem wyciek z pompy wtryskowej z pod tego bolca na ktory przychodzi linka od gazu.Wiec poczytalem forum dosc sporo i zabralem sie do roboty,rozebralem pompe wymienilem oring i zorientowalem sie ze sa dwa elementy do nastawiania na ktore nie zwrocilem uwagi przy rozbieraniu pompy a nigdzie takiej podpowiedzi nie znalazlem.Jak sie zapewne domyslacie o te dwa miejsca mam prosbe.

[ Dodano: 13 Paź 2009 15:09 ]
Obrazek
to moja pompa i miejsce z ktorego wyciekala ropa a zarazem 1 punkt jak ma byc ustawiony bolec po poskladaniu pompy?

[ Dodano: 13 Paź 2009 15:11 ]
Obrazek
czzyli czy ma byc w pelni przystawiona do tej scianki co widac,czy do nastepnej czy moze gdziejs po srodku?

[ Dodano: 13 Paź 2009 15:15 ]
Obrazek
a to 2 element,i tak samo niewiem czy ma byc bardziej do prawa czy do lewa,domyslam sie ze sprezyna ma byc tak zeby popychal do prawej strony ale niewiem jak mocno ma byc napieta i gdzie jest punkt poczatkowy

[ Dodano: 13 Paź 2009 15:20 ]
Mam nadzieje ze mi ktos pomoze bo o pompiazu niema mowy. Z gory dziekuje za wszystkie porady,a i moze ma ktos schemat budowy takiej pompy bo ja przetrzoslem cala siec i nic nie znalazlem.Dzienki panowie.



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » wt paź 13, 2009 23:23

Co do jedynki, to u siebie ustawiałem kąt pomiedzy ośką a dzwignią ok 90 st, potem już na złożonej pompie poprawiałem metodą prób i selekcji osadzenie dzwigni gazu na ośce.

Co do dwójki to dzwignia powinna być przesunieta nieco w lewo, po przekręceniu w prawo będzie obcinało dawke na wysokich obrotach w skrajnym położeniu silnik zgaśnie,
Jeżeli modzisz silnik pod kątem podniesienia mocy to jest ona niepotrzebna i należy ją wyciąć...


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

kery62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 13, 2009 14:03
Lokalizacja: Rogow
Kontakt:

Post autor: kery62 » śr paź 14, 2009 16:45

dzieki,w sobote sprubuje cos z tego zrobic a jak nie to juz sam niewiem!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości