1Z Problem z kontrolką oleju.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ezin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 19, 2007 22:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

1Z Problem z kontrolką oleju.

Post autor: ezin » śr paź 07, 2009 16:34

Witam.

Mam następujący problem. W mk3 silnik 1Z kilka dni temu podczas jazdy na trasie przy około 120km/h nagle zaczęła mrugać czerwona kontrolka oleju razem z sygnałem dzwiękowym [przerywane piszczenie]. Oczywiście pierwsza reakcja to hebel awaryjne i na pobocze lecz problem ustał po zwolnieniu do około 100km/h. Zrobiłem już tak kilkaset km ponieważ po prostu musiałem ale problem nasila się.
Następnego dnia działo się to już po przekroczeniu 100-110km/h. Co ciekawe dzieje się to rzadziej na zimnym silniku. Dolałem mu około litr oleju ponieważ poziom na bagnecie był dość niski [ale powyżej minimum]. Po dolaniu samochód przez następne 150-200km chodził ok [prędkości do 140km/h]. W tej chwili problem znów się nasila i występuje czasem nawet przy 80km/h.

Olej będę wymieniał na dniach (poprzednio był wymieniany niecałe 10tyś temu), aczkolwiek boję się że może to być pompa oleju. Czy ktoś mógłby coś doradzić co można jeszcze wziąć pod uwagę jako przyczynę usterki?

Dodam jeszcze że już od dłuższego czasu po odpaleniu silnika [gdy jest zimny] przez chwile mruga kontrolka oleju. Gaśnie po około pół minuty - minucie postoju lub po kilkunastu sekundach jazdy.

Jeżeli chodzi o moc to nie odczułem jakiegoś mocnego jej spadku aczkolwiek wydaje mi się że samochód jest ciut słabszy.

PS. Po zapaleniu się kontrolki przy np. 110km/h jadąc na 5 biegu, przy redukcji na 4 i obniżeniu prędkości poniżej 100km/h kontrolka gaśnie i pikanie ustaje, mogę potem znów bez problemu wrzucić 5 i jechać do 110km/h.

PS2. W momencie gdy kontrolka zaczyna mrugać i piszczeć samochód nie traci nagle na mocy i dalej ładnie ciągnie. Raz tylko zdarzyło się że szarpnął [podczas wyprzedzania kontrolka zaczęła mrugać i nie miałem już jak zwolnić :P].

[ Dodano: 07 Paź 2009 18:43 ]
aha zapomniałem dodać - olej półsyntetyk 10W40 Mobil,


MK3 1.9TDI [1Z], style tuned.

Taki świeżak ^^

Dziadek81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 13:40
Lokalizacja: okolice Sochaczewa

Post autor: Dziadek81 » śr paź 07, 2009 18:46

zanim zaczniesz myśleć o wymianie pompy wymień olej podobne objawy może powodować zapchany filtr oleju



Awatar użytkownika
ezin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 19, 2007 22:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: ezin » czw paź 08, 2009 12:50

oki, dzis mam zamiar to zrobic i lece od razu trase 140km do poznania wiec zobaczymy jak bedzie :)


MK3 1.9TDI [1Z], style tuned.

Taki świeżak ^^

wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: wojtekma » czw paź 08, 2009 16:51

Kolego zanim wrzucisz jakis temat przydaje sie szukajka podobnych zeby nie powiedziec takich samych tematow bylo juz co najmniej kilka:) ale skoro juz napisales to problem najprawdopodobniej tkwi albo w elektryce (czujnik albo jakies zwarcie) albo w cisnieniu oleju poniewaz ten czujnik mierzy nie tylko poziom oleju ale rowniez cisnienie.
Podjedz do jakiegos dobrego warsztatu niech wypna czujnik i wepna manometr i poprostu zmierzcie cisnienie jesli bedzie ok to moim zdaniem cos nie tak z czujnikiem (czyli konieczna wymiana) natomiast jezeli cisnienie bedzie za male to najprawdopodobniej pompa.



Awatar użytkownika
ezin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob maja 19, 2007 22:40
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: ezin » czw paź 15, 2009 17:31

wymiana oleju i filtra nic nie dała. dalej piszczy teraz równo przy 100km/h.

Zdjąłem dziś miske bo była trochę pogięta, problem tkwi najprawdopodobniej w wgieciu miski przy smoku. Smok od pompy jest cały, wygląda jakby przy większych obrotach smok nie miał skąd brać oleju [za mało miejsca na przepływ]. Spróbuję ją podklepać i zobaczymy a jeśli nie to wychodzi na pompę oleju :/


MK3 1.9TDI [1Z], style tuned.

Taki świeżak ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości