Cieżko odpala

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marcinb87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 10:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Cieżko odpala

Post autor: marcinb87 » wt paź 06, 2009 19:23

Witam
Przejrzałem forum ale nie znalazłem dokładnie takiego problemu jak ja mam przy odpalaniu.

Problem z odpalaniem pojawia się i na ciepłym silniku i na zimnym.
Za każdym razem grzeje świece, przekręcam kluczyk 4-5 razy pokręci i odpala ale od razu gaśnie muszę go dłużej przytrzymać na rozruszniku ( 2 - 3 sekundy) i wtedy nie gaśnie ale aż całym silnikiem zatrzęsie po odpaleniu...
Nie kopci, po podłączeniu VAG-a błąd 17965 ale on chyba nie ma z tym nic wspólnego.

Dodam że kiedyś miałem Fiata Bravo LPG miałem bardzo podobne problemy wtedy wymiana pompy paliwa pomogła nie wiem czy teraz też mam to samo ?

Aha i akumulator mam słaby



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » wt paź 06, 2009 19:45

zoabcz zaworek zwrotny paliwa ktosy jest na filtrze moz ebyc uszkodzny paliwo si ebedzie wracac i zanim zassa nowe to kreci ( swiece zarowe? )
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2009 19:46 przez tomekzabrze, łącznie zmieniany 1 raz.



marcinb87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 10:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: marcinb87 » wt paź 06, 2009 19:51

świec nie sprawdzałem maja jakieś 15 tys. za sobą



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt paź 06, 2009 20:11

Po pierwsze masz błąd przeładowania zrób pełne logi dynamiczne grup 003, 008, 011 ale to nie ma wpływu na odpalanie. Nie jeździj tak za długo po turbinka może pofrunac. Sprawdz jakie wartosci są dla kąta wtrysku, czy w przewodzie paliwowym jest powietrze. Jezeli żle pali na zimno i ciepło zanim na poczatek sparwdził bym rozrusznik, on musi pokrecic w TDI do ok 400 obr na minute i suw pracy musi byc szybki ze sprezyc mieszanke. W TDI bez świec zarowych do ok -5st pali bez problemu,poza tym one sie uruchamiaja jak płyn chłodniczy ma temp. ponizej 7st C. . Zregeneruj rozrusznik ( nie tylko tulejki ale do wymiany tez szczotki- mimo ze sa np. dobrej długości na koncu sa lekko przegżane i rozrusznik juz na starce ma straty ) , zobacz stan akumulatora, najpierw kąt wtrysku do sparwdzenia , czy ukłąd się zapowietrza. To powinno pomóc. Jak to wyeliminujesz i rozrusznik wg ciebie kreci jak szlifierka a nie tak ze mozesz policz cykle jego pracy wtedy ostatecznie mozna dygnac dawke startowa vagiem. Poza tym podaj jaki to silnik, jakie oznaczenie czy VP czy PD? Ale jak auto zapala i potem gasnie parwdopodobnie mozę układ się zapowietrza.
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2009 20:20 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Post autor: seba198666 » wt paź 06, 2009 20:30

u mnie w mk3 tdi jak bylo goraco odpalal i gasl mialem za pozny kat wtrysku sprawdz wagiem u siebie


seba

Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Post autor: Damian-jg » wt paź 06, 2009 21:07

"PinkFloyd"]zobacz stan akumulatora
Aha i akumulator mam słaby
Tutaj pewnie lezy problem.
Ostatnio zmieniony wt paź 06, 2009 21:08 przez Damian-jg, łącznie zmieniany 2 razy.



marcinb87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 10:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: marcinb87 » śr paź 07, 2009 11:20

A więc zawiozłem dzisiaj auto do mechanika, powiedział mi że kąty były ustawiane przy wymianie rozrządu czyli jakieś 1,5 miesiąca temu.

Mechanik palił i gasił auto chyba z 20 raz i tak mniej wiecej co 5 raz, rozrusznik kręcił a silnik się na sekunde zatrzymywał i znowu kręcił aż odpalił..

Powiedział że rozkręcą rozrusznik o 15 dowiem się czy w tym trwi problem

[ Dodano: 07 Paź 2009 11:22 ]
ps. silnik AJM czyli oznaczenie chyba PD

[ Dodano: 07 Paź 2009 16:48 ]
No i diagnoza mechanika :
do wymiary koło dwumasowe+sprzęgło :shock: Tylko nie rozumiem dlaczego, podobno ma duży luz ale przy jeździe nic nie czuć i co to ma wspólnego z odpalaniem ?
Dla mnie jedynie mogłoby się zgadzać że zatrzepie autem po odpaleniu...

Podobno rozrusznik jest w dobrym stanie w układzie nie ma powietrza.

[ Dodano: 08 Paź 2009 05:49 ]
Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego mechanik postawił taka diagnoze ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 175 gości