Dziwne cykanie przy odpalaniu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Respekt!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 15:36
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontakt:

Dziwne cykanie przy odpalaniu.

Post autor: Respekt! » czw paź 01, 2009 16:30

Panie i panowie, jest taki oto problem że dwa dni temu podczas zapalania samochodu usłyszałem dziwne cykanie które dochodzi z okolic włącznika świateł. Wcześniej tego nie było, jakiś tydzień temu wsiadłem, przekręciłem kluczyk kontrolki się zapaliły, później do odpalenia i w tym czasie jakoś tak dziwnie cykło coś jakby zwarcie auto zapaliło i zgasło. Po tym przekręciłem kluczyk aby odpalić ponownie ale już kontrolki się nie świeciły, jak chciałem odpalić to było tylko słychać to cykanie. Szukałem szukałem przyczyny, zdjąłem obudowę stacyjki i docisnąłem kostkę stacyjki po czym auto zapaliło. Dwa dni temu z rana chciałem odpalić i znowu to cykanie, w tym przypadku auto pali normalnie ale cykanie nadal występuje. Jak myślicie co to może być? Czy może to być np. przekaźnik od świec, bo akurat teraz z rana temperatura jest niska to wpadło mi do głowy że to może to. Co wy o tym sądzicie? Później postaram się nagrać filmik na którym będzie widać i słychać co się dzieje.

Filmik: http://img202.imageshack.us/i/v01100918.mp4/
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 15:34 przez Respekt!, łącznie zmieniany 1 raz.


..:: GOLF V BLACK PEARL ::.. - viewtopic.php?f=90&t=475628" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
scols11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 18:03
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: scols11 » czw paź 01, 2009 18:10

Co do odpalania to zbliza sie kostka stacyjki do wymiany, a co do cykania to czy aby napewno cyka z paczki z bezpiecznikami ??? Takie charakterystyczne cykanie wydaje N75 wiec moze to on. A przekaznik swiec zarowych zalacza i rozlacza wiec cykanie raczej odpada.



Awatar użytkownika
Respekt!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 15:36
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Respekt! » czw paź 01, 2009 20:01

Powiem tak, filmik już mam tylko teraz nie mam jak wrzucić, ale to co zauważyłem to dźwięk tego cykania jest identyczny jak ten po przekręceniu kluczyka i zaświeceniu się kontrolek. to może coś z tym ma wspólnego?


..:: GOLF V BLACK PEARL ::.. - viewtopic.php?f=90&t=475628" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
KACPER.PL
Grupa Opolska
Grupa Opolska
Posty: 265
Rejestracja: czw lis 06, 2008 22:33
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: KACPER.PL » czw paź 01, 2009 22:47

Respekt!, - może Ci się przyda: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269579

Pozdrawiam. :bigok:



Awatar użytkownika
Respekt!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 767
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 15:36
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Respekt! » pt paź 02, 2009 20:45

Nie wiem czy mi się to przyda, bo mi odpala normalnie tylko że za każdym razem słychać to cykanie które jest identyczne jak dźwięk gdy zapalają się kontrolki. Jutro chyba będę jechał do mechanika to zobaczy, bo wole jechać za wczasu niż jak będzie za późno ;). Więc jak coś dam znać co się działo.

Filmik: http://img202.imageshack.us/i/v01100918.mp4/
Ostatnio zmieniony ndz paź 04, 2009 15:34 przez Respekt!, łącznie zmieniany 2 razy.


..:: GOLF V BLACK PEARL ::.. - viewtopic.php?f=90&t=475628" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości