pompa wtryskowa problem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maniak121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 11:31
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

pompa wtryskowa problem

Post autor: maniak121 » śr wrz 30, 2009 20:42

Witam
Mam Problem z pompą wtryskową rozebrałem ją i wymieniłem ten oring na cięgnie gazu i po poskładaniu zaczeły sie problemy.
Silnik odpalał ale nie można bylo dodać gazu po ponownym rozebraniu i poskładaniu problem zniknoł ale silnik nie chce odpalić a jak odpala to nie chce wejść na obroty zauważyłem też że pompa jest pusta wygląda tak jakby nie zaciągała paliwa gdy zaleje sie ją ropą to auto odpala chodzi normalnie i gasnie a pompa znów jest pusta i co dziwne raz podaje paliwo na wtryski a raz nie .
Czy to może być skutkiem zapowietrzenia .
Za pomoc z góry dziękuje



Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » śr wrz 30, 2009 21:10

maniak121 pisze:Czy to może być skutkiem zapowietrzenia .
może i elektrozawór sprawdź i niestety ale tam się nie zaglądać bez wiedzy , i coś mogłeś znowu źle zrobić , podaj nr pompy to se luknę co tam mogłeś źle zrobić :bajer:
Ostatnio zmieniony śr wrz 30, 2009 21:12 przez vision, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » pt paź 02, 2009 08:46

maniak121,

lub zawieszające się wtryskiwacze jeśli nie masz zaworków odcinających w nurnikach. poluzuj nakrętki przewodów wtryskiwaczy po zalaniu ropą pompy wtryskowej i zobacz czy nie będzie się pienić paliwo na rurkach jak tak to wieszają się końcówki wtryskiwaczy

ja to miałem przy przesiadce na pompę 11mm
Ostatnio zmieniony pt paź 02, 2009 09:29 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maniak121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 11:31
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: maniak121 » pt paź 02, 2009 12:52

powoli to opanowalem silnik pali chodzi równo tyle że nie można zabardzo gazu dodać po dodaniu gazu obroty zwiększają sie tylko minimalnie po regulacji śrubą od dawki paliwa iliść obrotów lekko sie zwiększa ale w pewnym momęcie wchodzi na max obroty i nie zchodzi z nich.
czy teraz to już tylko kwestja regulacji????



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości