jakie paliwo ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

jakie paliwo ???

Post autor: MARTINEZ1027 » sob wrz 26, 2009 10:09

witam!!! mam pytanko jaka jest róznica miedzy zwykłym paliwem DIESEL a ULTIMATE ?? czy warto naprawde tankowac niby to lepsze?



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » sob wrz 26, 2009 11:02

MARTINEZ1027 pisze:witam!!! mam pytanko jaka jest róznica miedzy zwykłym paliwem DIESEL a ULTIMATE ?? czy warto naprawde tankowac niby to lepsze?
było na forum już kilka razy.
W mocy praktycznie zero różnicy, autko może tylko troszke mniej dymi.Różnica pewnie jest widoczna po rozebraniu silnika po 200.000. Pewnie ten na ultimate będzie ładniej wyglądał. :bigok:


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: MARTINEZ1027 » sob wrz 26, 2009 11:18

Ponior pisze:
MARTINEZ1027 pisze:witam!!! mam pytanko jaka jest róznica miedzy zwykłym paliwem DIESEL a ULTIMATE ?? czy warto naprawde tankowac niby to lepsze?
było na forum już kilka razy.
W mocy praktycznie zero różnicy, autko może tylko troszke mniej dymi.Różnica pewnie jest widoczna po rozebraniu silnika po 200.000. Pewnie ten na ultimate będzie ładniej wyglądał. :bigok:
rozumiem dzieki pozdrawiam



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob wrz 26, 2009 14:29

Mniej pali w zimę lepszy rozruch , ma jakieś tam dodatki czyszczące


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob wrz 26, 2009 14:47

to już lepiej zalać STP na pełny bak przynajmniej wiesz co lejesz



MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: MARTINEZ1027 » sob wrz 26, 2009 14:53

Linc pisze:to już lepiej zalać STP na pełny bak przynajmniej wiesz co lejesz
a co to jest STP /??



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » sob wrz 26, 2009 14:59

MARTINEZ1027 pisze:a co to jest STP /??
jakieś gówniane dodatki do paliwa. :bigok:


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob wrz 26, 2009 18:28

Na jeden pełny zbiornik Mixol przed tankowaniem po 10 przejechanych zbiornikach powtórzyć


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » pn wrz 28, 2009 23:29

zalety jakie dają paliwa Orlen Verva ON, Shell V-Power Diesel, BP Ultimate Diesel itp. to wg produncetów tych olejów napędowych:
1) łatwiejszy rozruch auta przy niskich temperaturach - dzięki wyższej liczbie cetanowej w paliwie nie wytrącają się kryształki parafiny (paliwo nie gęstnieje)
2) ochrona przed zanieczyszczeniami, nagarami itp. we wnętrzu silnika i całym układzie paliwowym, a co za tym idzie zwiększenie ich trwałości
3) zmniejszenie toksyczności spalin
4) zwiększenie osiągów silnika (choć ich przyrost jest znikomy i raczej nie powinien być zauważalny)
5) dodatkowe punkty w programach lolajnościowych za zatankowanie lepszego paliwa

Nie słyszałem jeszcze, żeby jakiś producent samochodów narzucał pod groźbą utraty gwarancji itp. stosowanie tego rodzaju paliw. Na standardowym paliwie pojedzie każde dzisiejsze auto z silnikiem Diesla ( co innego w niektórych wysilonych silnikach benzynowych wymagajćych stosowania paliw o wyższej liczbie oktanowej).

W krajach skandynawskich na stacjach benzynowych sprzedawany jest tylko jeden rodzaj oleju napędowego, a nawet często na dystrybutorach można zobaczyć informację, iż w paliwie znajduje się 5% domieszka bioestrów. Jakoś wszystkie auta tam na tym jeżdżą bez problemów.

Warto też zaznaczyć, że TDI z pompą wtryskową mają dosyć niskie wymagania co do jakości oleju napędowego. Silniki wyposażone w pompowtryskiwacze wręcz przeciwinie lecz nie, aż tak by trzeba było lać ulepszone paliwa. Chodzi raczej o fakt, że jak ktoś mądry zaleje opału albo Kujawskiego to daleko nie zajedzie :grin:



ilio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lis 13, 2006 01:30
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ilio » wt wrz 29, 2009 06:37

W krajach skandynawskich na stacjach benzynowych sprzedawany jest tylko jeden rodzaj oleju napędowego, a nawet często na dystrybutorach można zobaczyć informację, iż w paliwie znajduje się 5% domieszka bioestrów. Jakoś wszystkie auta tam na tym jeżdżą bez problemów.


u nas tez jest 5% dodatku w zwykłym dieslu jedynie w diesel Dynamic Lotosa jest czysty



arwam

Post autor: arwam » wt wrz 29, 2009 07:43

Ponior pisze:W mocy praktycznie zero różnicy, autko może tylko troszke mniej dymi
Ponior, z tym się nie zgodzę bo u mnie na silnikach TD różnica jest widoczne jak na dłoni gdybyś inne paliwo zatankował mi to ja z zawiązanymi oczami poznam i po pracy silnika, po mocy , i po spalaniu bo róznica między zwykłym paliwem a ULTMATE potrafiła wynosić nawet do 1,5litra na 100km choć jedyne odstępstwo jakie robiłem od tego paliwa to paliwo na stacji WATKEM w LEŻAJSKU. śmiałbym zaryzykować stwierdzenie że nawet lepsze niż BP ULTIMATE choć jedyny minus jaki zauważyłem to wyraźnie głośniejsza praca na paliwie z WATKEM'u.
na BP po porządnym nagrzaniu silnika ciężko by było odróżnić od beny



Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » wt wrz 29, 2009 08:31

arwam pisze:ULTMATE potrafiła wynosić nawet do 1,5litra na 100km
Gratuluję wyniku ale dla normalnych użytkowników róznica jest praktycznie niezauważalna chodziarz faktycznie tdi chodzi lepiej a w common rail żadnej różnicy nie widzę a cena jest przykra dlatego zostałem przy shell diesel



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » wt wrz 29, 2009 08:53

Nie sprawdzałem jaka jest różnica w spalaniu między paliwem standardowym, a ulepszonym. Mam za to porównanie między standardowym Orlen EkoDiesel, a olejem napędowym ze stacji Tesco. Auto jeździło cały czas nieomal identyczną trasą. Na orlenowskim paliwie zasięg auta wynosił 720-770 km , a na paliwie z Tesco ledwo można było osiągnąć 700 km. Dodam, że nie był to pojedynczy pomiar, sprawdzało się to kilka razy. Mogę więc powiedzieć o różnicy ok. 5 % na korzyśc Orlenu.

Na paliwie zatankowanym za naszą zachodnią granicą zazwyczaj zasięg auta był jeszce minimalnie większy, lecz wyniósł ok. 2 % więcej.

Różnica w spalaniu w zależności od paliwa może być mniejsza lub większa zależnie od silnika. Dlatego niektórzy nie widzą różnicy, a inni widzą.



Awatar użytkownika
losdamianos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: pt sty 18, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: losdamianos » wt wrz 29, 2009 09:06

No dobra a jaki wpływ ma na pompowtryski te ulepszone paliwo? Na PLUS czy raczej MINUS? Od prawie 2 lat zalewam zawsze V-Power,Ultimate, Verve i się zastanawiam czy ma to wpływm na PD?


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/352/d8492da7f466e2ce.jpg[/img][/url]
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości