Dymi przy wysokich obrotach !!!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marc83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 30, 2007 19:53
Lokalizacja: Bereza

Dymi przy wysokich obrotach !!!!!!

Post autor: marc83 » śr wrz 23, 2009 12:50

Witam wszystkich
Problem wygląda tak:
Dymi mi na czarno powyżej 3300 obrotów, przy gwałtownym wciśnięciu pedału nic nie widać a przy wysokich obrotach świata z tyłu nie widać. 2 rzecz problem z obrotami po rozgrzaniu do 90 stopni jest ok 950 ale po większym butowaniu lub po dłuższej trasie obroty spadają do ok 800.
Dodam to że ma pin od 1.6 td wymienione uszczelniacze i pierścienie w silniku, turbo dmucha chyba dobrze bo na max osiąga 1.4 bar., wtryski sprawdzone jest ok. Pali na dotyk.
Z góry dzięki za pomoc!


PIN;DAWKA;CIŚNIENIE
CO DALEJ????

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr wrz 23, 2009 19:29

marc83 pisze:Dymi mi na czarno powyżej 3300 obrotów, przy gwałtownym wciśnięciu pedału nic nie widać
Wygląda to na niespaloną ropkę ,za duza dawka paliwa silnik nie jest wstanie jej przepalić
marc83 pisze:turbo dmucha chyba dobrze bo na max osiąga 1.4 bar
chociaż przy takim ciśnieniu to faktycznie trochę dziwne .Co do obrotów to albo rozregulowany wydatek szczątkowy w pompie albo mocno zuzyta pompa


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
marc83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 30, 2007 19:53
Lokalizacja: Bereza

Post autor: marc83 » śr wrz 23, 2009 20:21

Za duża dawka to raczej nie jest bo kręciłem dawką i było tak samo źle. odłączałem też boost pin i nic. Poci mi się pompa z odpowietrznika LDA, pewnie oring na bolcu ale to chyba nie ma nic do tego.
Tak o tą pompę się martwię, można samemu ten wydatek wyregulować??????
Sprężarkę wykluczam bo dmucha na max
Silnik po remoncie i dalej :butthead: :butthead:
Co robić??

[ Dodano: 23 Wrz 2009 20:24 ]
Zna ktoś może dobrego pompiarza z okolic międzyrzeca białej lub radzynia podl???????


PIN;DAWKA;CIŚNIENIE
CO DALEJ????

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » śr wrz 23, 2009 22:52

marc83 pisze:Za duża dawka to raczej nie jest bo kręciłem dawką i było tak samo źle
Rozumiem że wykręcałeś śrubę od dawki w pompie i po wykręceniu silnik wyrażnie osłabł i dalej dymił?
marc83 pisze:można samemu ten wydatek wyregulować??????
można http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=101123
marc83 pisze:Poci mi się pompa z odpowietrznika LDA, pewnie oring na bolcu ale to chyba nie ma nic do tego.
Nie ma to nic do nadmiernego dymienia.Ja obstawiam w dalszym ciągu winę rozregulowanej pompy wtryskowej


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

arwam

Post autor: arwam » czw wrz 24, 2009 08:45

marc83, dymienie zmniejszysz zakładając IC
marc83 pisze:Sprężarkę wykluczam bo dmucha na max
sprężarka mimo że dmucha nie oznacza że jest dobra. zobacz czy WG się otwiera i czy nie pluje olejem.
i do sprawdzenia kąt wtrysku również dynamiczny, końcówki wtryskiwaczy nie tylko na ciśnienie otwarcia ale również czy dobrze rozpylają.
jak to nie pomoże to zostaje tylko zmiana pompy



Awatar użytkownika
marc83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 30, 2007 19:53
Lokalizacja: Bereza

Post autor: marc83 » czw wrz 24, 2009 09:45

munior pisze:Rozumiem że wykręcałeś śrubę od dawki w pompie i po wykręceniu silnik wyrażnie osłabł i dalej dymił?
Tak dokładne jest, zmniejszenie dawki nie zmniejsza dymienia a strasznie zamula auto.
arwam pisze:dymienie zmniejszysz zakładając IC
myślałem o założeniu ic ale czy założenie oryginalnego da znaczne efekty?
Z tego co wiem to ic schładza powietrze dając większą sprawność silnika ale czy to jest lekarstwo na zmniejszenie dymienia?
arwam pisze: sprężarka mimo że dmucha nie oznacza że jest dobra. zobacz czy WG się otwiera i czy nie pluje olejem.
i do sprawdzenia kąt wtrysku również dynamiczny, końcówki wtryskiwaczy nie tylko na ciśnienie otwarcia ale również czy dobrze rozpylają.
jak to nie pomoże to zostaje tylko zmiana pompy
Co do wtrysków to są raczej dobre.
jeszcze zapytam mechaniora w jaki sposób on je sprawdzał.
Wg to ten zawór przy sprężarce na ampula? jak tak to nie widać tam żadnego oleju.
Ale jak sprężarka dmuch to chyba się otwiera.
Kąt wtrysku dynamiczny? nie wiem o co chodzi?


PIN;DAWKA;CIŚNIENIE
CO DALEJ????

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw wrz 24, 2009 11:32

marc83 pisze:myślałem o założeniu ic ale czy założenie oryginalnego da znaczne efekty?
Efekt da taki że silnik nie straci mocy po dobrym zagrzaniu i w gorące dni ,co ma miejsce w autach bez IC .W twoim wypadku raczej nie tu tkwi problem bo za dużo masz tego dymu .A czy sprężarka nie pluje olejem to musisz ściągnąć gumowe kolanko miedzy turbiną a kolektorem ssącym .Całkiem sucho to tam raczej nie bedzie ale tzw.film olejowy jak najbardziej moze być i to jest ok
Ostatnio zmieniony czw wrz 24, 2009 11:33 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » czw wrz 24, 2009 11:40

marc83, najpierw powiedz jaki kolor dymu, i czy dymienie pojawiło się samo z siebie.
Jeśli nagle zaczął dymić na biało to standard w AAZ klin na wale, jeśli na siwo-niebiesko to może to być wina sprężarki, jeśli na czarno - zatkany filtr powietrza, lejące wtryski, paliwo "rakietowe" w zbiorniku.



arwam

Post autor: arwam » czw wrz 24, 2009 19:25

marc83 pisze:Wg to ten zawór przy sprężarce na ampula? jak tak to nie widać tam żadnego oleju.
Ale jak sprężarka dmuch to chyba się otwiera.
ten zawór jak się otwiera to wtedy ciśnienie doładowania spada.

marc83 pisze:Kąt wtrysku dynamiczny? nie wiem o co chodzi?
kąt dynamiczny jest zależny od ciśnienia wewnętrznego w pompie wtryskowej



Awatar użytkownika
marc83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lis 30, 2007 19:53
Lokalizacja: Bereza

Post autor: marc83 » czw wrz 24, 2009 22:19

munior pisze:Efekt da taki że silnik nie straci mocy po dobrym zagrzaniu i w gorące dni ,co ma miejsce w autach bez IC .W twoim wypadku raczej nie tu tkwi problem bo za dużo masz tego dymu .A czy sprężarka nie pluje olejem to musisz ściągnąć gumowe kolanko miedzy turbiną a kolektorem ssącym .Całkiem sucho to tam raczej nie bedzie ale tzw.film olejowy jak najbardziej moze być i to jest ok
O Ic trochę czytałem i wiem o co chodzi dlatego myślę ze dymienie nic do tego nie ma
Tak jak mówisz delikatny filmik jest. ale nic poza tym.
t0mal pisze:marc83, najpierw powiedz jaki kolor dymu, i czy dymienie pojawiło się samo z siebie.
Jeśli nagle zaczął dymić na biało to standard w AAZ klin na wale, jeśli na siwo-niebiesko to może to być wina sprężarki, jeśli na czarno - zatkany filtr powietrza, lejące wtryski, paliwo "rakietowe" w zbiorniku.
Dym jest czarny jak czarna jest tylna klapa od niego po tygodniu jeżdzenia :helm:
A dymi już od dawna, wcześniej jeszcze olej chlał, ale po remoncie silnika jest spoko i nawet koniki mu wróciły tylko te dymienie zostało, przed remontem to dymił cały czas nawet na skręconej dawce.
Mechanior sprawdzał te wtryski na kompie i podobno są dobre
chyba pompa zostaje tylko do wymiany

[ Dodano: 25 Wrz 2009 12:38 ]
Panowie a czy złe ustawienie przyspieszacza może dawać taki efekt dymienia?


PIN;DAWKA;CIŚNIENIE
CO DALEJ????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości