temp. płynu chłodnicy a temp. oleju w silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pt kwie 10, 2009 17:06

zgadzam się z GRIZLI, dodam tylko że jeśli się zbyt muli, silnik potrzebuje więcej czasu na nabranie temperatury, i dłużej chodzi niedogrzany - co także obniża żywotność. Nie ma złotego środka by określić kiedy i do jakiego stopnia można go butować - jak by tak było nasze silniki osiągały by o wiele więkrze przebiegi. Dlatego najlepiej trzymać się instrukcji, czyli nie czekać aż się rozgrzeje na postoju tylko odrazu ruszać, a dopuki wskaźnik temp. wody nie wyjdzie poza kreskowaną skalę nie obciążać go zbytnio. Nie pisze nic o obrotach bo to w dużym stopniu zależy od temperatury powietrza, i ukształtowania terenu, obciążenia samochodu i kilku innych czynników.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pt kwie 10, 2009 18:23

nic dodać nic ująć



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pt kwie 10, 2009 18:27

bradley pisze:Przy 68C-70C niestety nie poniewaz zdarza sie ze podwiesi mi zawory : /
a to juz czas na popychacze albo plukanke, bo takiej sytuacji nie powinno byc. oliwa tez nalezaloby sie zainteresowac


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pt kwie 10, 2009 18:30

souler pisze:a to juz czas na popychacze albo plukanke, bo takiej sytuacji nie powinno byc. oliwa tez nalezaloby sie zainteresowac
powiem ci ze miałem kiedys z 3 razy podwieszenie, wymieniłem popychacze i nie zdarzyło mi sie jeszcze takie cos, nawet na zimnym silniku przy 4tys.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » sob kwie 11, 2009 00:24

Silnik ma nakulane ok 250tys km i generalnie nie narzekam na jego dynamike, ale podwieszanie zaworow na zimnym lub nie wpelni dogrzanym silniku to norma. Gdy uzytkuje sie normalnie ten silnik w stylu (nie palujemy silnika gdy nie jest nagrzany) podwieszanie zaworow nie zdarza sie. Wszystko jest wina pompy olejowej, a niestety ta, chocbym ja wymienil to przeszlo 100zl musze wydac na sama uszczelke miski olejowej co jest smiechem na sali.

Oliwa dobra, 10w-40 castrol magnatec :P


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » sob kwie 11, 2009 13:29

Ja bym na tym nie oszczędzał na pompie, bo co będzie jak Ci do reszty padnie 500km od domu...



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » śr wrz 23, 2009 12:29

tak czytam jaką wszyscy macie temperaturę oleju i zastanawiam się czy w moim Passacie AFN nie jest ona za niska:
- przy spokojnej jeździe 2-3 tyś obr - 80-83 stopnie wg komputera
- przy częstym wyprzedzaniu, szybkiej jeździe 2,7 - 3,8 tyś obr - 87-88 stopni

Dziś po raz pierwszy podeszła mi temp do 90 stopni jak holowałem inny samochód na 1 biegu, później mój stał odpalony przez 6-8 minut.

Zdaje mi się, że temperatura płynu też niska, bo wskazówka dochodzi do 80 st. po ok. 8-10km porannej jazdy (trasa przy temp.powietrza ok.8-9 stopni)

czy ruszać termostat?

olej 10W40 Motul



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości