cięzkie odpalanie na ciepłym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: odpalanie

Post autor: rafalvfr » czw wrz 17, 2009 19:30

lukaselmo pisze:To do kogo jechać,podajcie przykład,dajcie namiary bo nie mam pojęcia gdzie jechać,jeśli nie w serwisie to gdzie?Pierwszy raz się spotkałem z takim problemem i nie mam pojęcia gdzie uderzyć?
Ja oczywiście polecam pana z mojej stopki (compsport). Jest o tyle fajnie, że możesz cały czas patrzeć na ręce i zadawać pytania. Choć ich wiedza jest z NASA :-) i w sumie nawet nie wiadomo o co pytać .... A przy okazji i kilka koników można sobie dosztukować - przyjemne z pożytecznym ;-)


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw wrz 17, 2009 19:35

rafalvfr pisze:Trochę jestem zaskoczony ile teorii do uterki, chyba najstarszej jak świat jeśli idzie o VW
Usterka stara jak VW z silnikiem TDI, i każdy ma inną receptę na uleczenie.
To normalne że ilu dyskutujących tyle zdań, a ilu mechaników tyle recept na naprawę.

Są lepsze i gorsze, a wizyta u tunera należy do tych lepszych i droższych, no ale nie każdego stać dlatego pojawiają się wciąż to nowe pomysły za kilkanaście zł a nie za kilka stówek jak zmiana map..


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

odpalanie

Post autor: lukaselmo » czw wrz 17, 2009 19:46

Dzięki.Pomyśle o tym Wrocławiu,za 2 tyg mam urlop to pojade bo teraz to obowiązki rodzinne.A macie jakiegoś tunera z okolic Poznania lub Poznania?No i pytanko podstawowe jaki to może być koszt?Jeden z kolegów pisał,że 400 zł,czy to pewne?żebym się nie ośmieszył jak tam zajade,kużwa ile tych teorii u tych elektryków,masakra,człowiek by wszystko wymieniał i nici z tego.Jeśli macie jakieś namiary na tunera z Poznania lub okolic to odpiszcie.Dzięki.


lukas

Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rafalvfr » czw wrz 17, 2009 19:49

Usterka stara jak VW z silnikiem TDI, i każdy ma inną receptę na uleczenie.
To normalne że ilu dyskutujących tyle zdań, a ilu mechaników tyle recept na naprawę.

Witam Powiem tak: po pierwsze właśnie doczytałem, że chodzi o pompowtyski a to jednak zmienia postać rzeczy, po drugię piszę to na bazie włanych doświadczeń. Na forum mastersa z jakieś 3 lata temu opisywałem swój problem - w sumie mniejsza o to jaki był choć również związany z rozruchem. Tak jak autor tego wątku bujałem sie od serwisu do serwisu. W ciągu 3 tygodni moich zmagań kontaktowałem sie z Patrykiem właśnie z Compsportu (samemu usiłując coś zrobić, zdiagnozować czy choćby znleżć pkt zaczepenia) i tak po 3 tygodniach moge stwierdzić, że 70% pomiarzy do któych jechałem lub dzwoniłem nie wiedzała o czym ja mówie :-( A trzeba wiedzieć, że skończyłem samochodówke wiele lat temu nie pracuje w zawodzie po prostu lubię sobie pogrzebać na tyle co umiem i mam czas. Idąc moim tropem po postu w większości przypadków szkoda czasu na ASO czy innych mechaników. Jeśli autorbył jużu kilku a każdy gada co innego i co najważniesze nie może sie z problem uporać to i tak autor w końcu trafi do ... tunera. Ja po prostu chce mu zaoszczędzić czasu. MIeszkam w Poznaniu a do mechanika pojechałem do Bielska. Dziewne ? Moze ale na pewno tańsze. Oczywiście wracałem do Poznania pociągiem. Po 10 dniach odebałem auto sprawne a nie z propocyzją co można by próbować wymienić.


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: MARTINEZ1027 » czw wrz 17, 2009 21:31

mariusz75 pisze:I pewnie jest to silnik BKC - częsta usterka tych silników.

Odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest rozrusznik i aku.

W serwisie spotykam się z tym problemem bardzo często. Moja rada, a właściwie sposób w jaki my postępujemy w takim przypadku:

1. dobrze naładować akumulator, a następnie zrobić mu test rozruchowy (do tego stosujemy specjalny tester symulujący pobór prądy z aku przez grzejące się świece żarowe i kręcący rozrusznik) Jeśli aku przejdzie test to OK, jeśli nie przejdzie a więc nie trzyma już prądu to do wymiany.

2. dobrze wyczyścić styki przewodów masowych idących od aku do nadwozia i z nadwozia na silnik i na rozrusznik, czyli tzw. czyszczenie mas rozrusznika

3. po ładowaniu aku i czyszczeniu mas sprawdza się prędkość obrotową silnika w czasie rozruch gorącego silnika. Jeśli rozrusznik kręci silnikiem w czasie rozruchu gorącego silnika wolniej niż 380 obr/min to wtedy idzie do naprawy (ogólne czyszczenie i przegląd) lub do wymiany.

W 10 -15 przypadkach ciężkiego palenia golfów na ciepłym silniku z którymi się spotkałem w pracy, to 3/4 razy pomogło czyszczenie rozrusznika i wymiana aku.

A wymiana aku i rozrusznika to 100% pewność że będzie dobrze.

Jeszcze nie słyszałem aby w MK V za ciężkie palenie na gorącym silniku był odpowiedzialny inny element jak aku lub rozrusznik.

przyczyną takiego stanu rzeczy są po prosty zbyt wolne obroty rozrusznika w czasie rozruchu.

Dla znawców tematu napiszę że całe zamieszanie jest spowodowane ochroną koła dwumasowego i zmiana map startowych to również dobre rozwiązanie. (oczywiście w ASO nie wchodzi w rachubę).
A odpięcie czujnika temperatury to zwiększenie na MAX dawki rozruchowej, a nie dowód na to że czujnik jest walnięty.
witam!! ja posiadam golfa 4 AXR mam podobny problem . tzn. umnie jest problem trudny do zrozumienia mianowicie nie ma regóły ...sa dni takie ze pali od strzału rano czy wieczorem gorący czy zimy ..a sa dni takie ze zająknie sie w odpalaniu pali za 2 obrotem np . przez 3 dni tak ma ogólnie autko chodzi super ..nie wiem gdzie szukac przyczyn , byłem ASO ustawic rozrzad bo byl przestawiony lekko ale to nie pomogło , cos mowili ze pomka któras jest słaba i trzeba ja przeczyscic ...nie iwem czy chca mnie naciagnac czy jak ?? czy to ma cos wspolnego z tym ? . co kolega o tmy mysli ??
ps. akumulator jest juz chyba słaby bo jak zostawilem autko na postojówkach przez 4h to juz autka nie odpalilem ...wiec pewnie jais pierwszy przymrozek i bedzie problem



Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » czw wrz 17, 2009 22:20

rafalvfr pisze: Idąc moim tropem po postu w większości przypadków szkoda czasu na ASO czy innych mechaników.
I tu się z tobą zgodzę. W dzisiejszych czasach kiedy to każdy chce zarabiać i ima się każdego zajęcia, mechanikami są ludzie o wykształceniu humanistycznym lub budowlanym. Lubi grzebać przy autach to otworzy sobie warsztat, a może będą z tego pieniądze. Tak powala polska rzeczywistość.

O dobrego mechanika znającego się na rzeczy jest dziś na prawdę trudno.

A wracając do problemu palenia na ciepłym, to jeśli ktoś zagłębił się w temat próbując zrozumieć i poznać przyczynę i mechanizm tego zjawiska to wie że główną przyczyną są zbyt niskie obroty rozruchowe przy których to ECU nie rozpoczyna wtrysku paliwa do cylindra w celu ochrony koła dwumasowego. Dopiero stopniowe zwiększanie dawki paliwa przez ECU powoduje że auto w końcu po kilku sekundach kręcenia zapala.
Ostatnio zmieniony czw wrz 17, 2009 22:25 przez mariusz75, łącznie zmieniany 1 raz.


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt wrz 18, 2009 20:52

mariusz75 pisze:
A wracając do problemu palenia na ciepłym, to jeśli ktoś zagłębił się w temat próbując zrozumieć i poznać przyczynę i mechanizm tego zjawiska to wie że główną przyczyną są zbyt niskie obroty rozruchowe przy których to ECU nie rozpoczyna wtrysku paliwa do cylindra w celu ochrony koła dwumasowego. Dopiero stopniowe zwiększanie dawki paliwa przez ECU powoduje że auto w końcu po kilku sekundach kręcenia zapala.
i to jest cała istota złego palenia TDI z pompowtryskami (oczywiście nie uogólniam bo mogą być inne przypadki i objawy), dlatego trzeba "oszukać" ECU



jar2424
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 16:24
Lokalizacja: london

mama taki sam problem

Post autor: jar2424 » ndz wrz 20, 2009 20:33

Mam taki sam probleem ale juz wiem ze sa to mapy w ECU .wymienilem juz czujnik temp ,swiece itp wsumnie dochodze do tego juz gdzies z polk roku ale teraz w te swieta jade do polski i odrazu lece do tunera.pozd


golf

lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

ciżkie odpalanie

Post autor: lukaselmo » pt paź 09, 2009 22:09

Witam.Byłem dzisiaj we Wrocławiu w firmie DYNOSOFT.Dzięki Mariusz75,odpala na strzałeczke.pozdro


lukas

Awatar użytkownika
mariusz75
Forum Master
Forum Master
Posty: 1235
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 17:31
Lokalizacja: pracownik ASO VOLKSWAGENA wielkopolska
Kontakt:

Post autor: mariusz75 » sob paź 10, 2009 14:35

lukaselmo pisze:odpala na strzałeczke


:bigok:


DIAGNOSTYKA SILNIKÓW TDI
wymiana rozrządów, kompleksowe naprawy
okolice POZNANIA
Info: PW, GG, lub 502 813 462
MOJA CZARNA PEREŁA TDI XX JAHRE

Martens01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 10, 2009 18:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Martens01 » sob paź 10, 2009 18:34

Mam taki sam problem z moim mk2 na zimnym silniku odpala i chodzi normalnie...jednak gdy silnik sie nagrzeje auto bardzo ciezko pali albo w ogóle nie chce zapalić... jest to mk2 1,8 GTI 112km


Martensik

lajki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 15:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lajki » wt paź 27, 2009 12:34

Witam! Mam ten sam problem z odpalaniem na ciepłym. Znacie moze dobrego wartego polecenia tunera z Lublina i okolic lub z W-wy ??
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt paź 27, 2009 12:35 przez lajki, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt paź 27, 2009 13:05




Awatar użytkownika
Yarros
Zielony Varia(n)t
Zielony Varia(n)t
Posty: 495
Rejestracja: sob paź 11, 2008 22:41
Lokalizacja: Czernichów ok/Krakowa
Kontakt:

Post autor: Yarros » czw mar 04, 2010 20:16

Też mam taki problem.. :/ Znacie adres jakiegoś dobrego tunera z KRK? Który się zna na rzeczy i dobrze zrobi? :)



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości