[AFN] gdzie idzie ten wężyk?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojt_bb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 31, 2006 11:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[AFN] gdzie idzie ten wężyk?

Post autor: wojt_bb » śr wrz 16, 2009 15:10

witam, dzisiaj pod maską zauważyłem, że jeden wężyk z rury ic lata sobie luźno, możecie podpowiedzieć skąd się odpiął? pozdrawiam

btw potrzebowałbym także namiar na dobry zakład regenerujący/czyszczący turbosprężarki w bielsku lub okolicach.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 15:12 przez wojt_bb, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr wrz 16, 2009 15:30

to jest wężyk idący do czujnika ciśnienia doładowania umieszczonego w sterowniku silnika, wypiął się i dlatego sterownik nie widzi jak turbo pompuje, wepnij go gdzie trzeba a potem zobaczysz czy potrzeba Ci zakładu od czyszczenia/regeneracji turbosprężarek ;)

jak dostaniesz się do sterownika silnika to po jego lewej stronie od wtyczek jest króciec metalowy do założenia tego wężyka
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 15:52 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

wojt_bb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 31, 2006 11:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: wojt_bb » śr wrz 16, 2009 16:24

dzięki wielkie, znalazłem wejście, ale jestem w szoku jakim cudem się to wypięło, bardzo możliwe, że mechanik u którego auto było na przeglądzie po zakupie sprawdzał sporo i zapomniał podpiąć... bo nawet nie jest poprowadzony za tą przegrodę i tutaj drugie pytanie, w którym miejscu powinien być poprowadzony przez przegrodę? bo nie mogę dla niego dziury znaleźć.

btw notlaufy łapie już jakiś czas (do tego co raz wcześniej), a ten wężyk zauważyłem ostatnio, może wcześniej tak nie wisiał po prostu. dlatego myślę, że kierownice i tak są zapieczone (oby tylko).

edit: dobra, znalazłem wejście, potem się przejadę sprawdzić jak się sprawuje :]
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 16:53 przez wojt_bb, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr wrz 16, 2009 16:50

wojt_bb pisze:w którym miejscu powinien być poprowadzony przez przegrodę? bo nie mogę dla niego dziury znaleźć.
posiadaczy AFN-ów prosimy aby wkleili fotkę gdzie on idzie "bo ja takiego foto nie posiadam.


Obrazek

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » śr wrz 16, 2009 16:55

Obrazek



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr wrz 16, 2009 16:57

no tak to zdjęcie jest dostępne w dziale FAQ, myślę że intuicyjnie wojt_bb odnajdzie tam otworek po tym foto.


Obrazek

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » śr wrz 16, 2009 17:22

Sztomel pisze:no tak to zdjęcie jest dostępne w dziale FAQ, myślę że intuicyjnie wojt_bb odnajdzie tam otworek po tym foto.
Wezyk wchodzi do rynny plastikowej pod grodzia, a nastepnie do grodzi. Znajdzie napewno :)



wojt_bb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 31, 2006 11:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: wojt_bb » śr wrz 16, 2009 17:36

jak już wyżej napisałem udało mi się znaleźć dziurę, nie wiem czy jest od tego bo jest dosyć spora i bez żadnych plastików/prowadnic, ale swoją rolę spełnia. po krótkim test drive mogę powiedzieć, że poprawiło się na pewno ^^ wcześniej nie było szans cisnąć pod górę na 4 i 3000rpm, bo zaraz notlaufa łapał. niestety trasa za krótka, żeby stwierdzić czy problem całkiem zniknął, ale i tak jestem zadowolony :] wcześniej, czytając forum, wyczyściłem n75 i nic, więc byłem pewny, że to turbo takie zababrane jest, a tu taki zonk. Sztomel i SToRM - dzięki przez duże d za szybką i konkretną pomoc :]
Ostatnio zmieniony śr wrz 16, 2009 17:39 przez wojt_bb, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 105 gości