Jest ktos chetny na grupowe tansze chipowanie?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » śr wrz 05, 2007 10:23

GRIZLI pisze: Ja rozumiem, że wiedza kosztuje ale wkład pracy jest nieproporcjonalny do kosztow aby lekką reką pozbyć się ok 1500zł.
Na tej samej zasadzie mozna by wogule nowych aut nie kupowac bo tam wklad jest nieporównywalny do jakosci, pic wode z kranu i dmuchac panienki z dworca....

Na allegro za 250zl chipsy sprzedaja. Powiem Ci ze patrzac na te wykresy to te allegro softy duzo gorsze nie beda. A cena wogule powalajaca.
Nawet nie wiesz ile czasem trzeba upierdliwych poprawek wprowadzac by turbo dmuchalo dokladnie tyle co ma byc, oraz dawka paliwa byla na rownym poziomie. Zwlaszcza w starych autach gdzie pneumatyka czesto zawodzi. Wiec nie pisz mi o wkladzie pracy...
500m od mojego warsztatu jest firma co za 800zl robi. Jednemu passata AWX zrobili dokladnie tak: otworzyli bagaznik bo chcieli nr sterownika znalesc :rotfl: pozniej cos mu nagadali i auto zostawil. Odebral po godz zdziwiony ze juz a oni ze super lata. Pojechal na obwodnice i nawet nie dojechal bo turbo sie wysralo....oczywiscie przyjechal do mnie na wymiane i przy okazji wgranie orginału bo juz mial dosc chipsow. Zassalem softa i zdrowo sie ubawilem....nie dosc ze od innego auta soft to jeszcze kaszana a wlasciwie hardcore !

Nie mowi ze Ci z brodnicy to tez takie asy, podejzewam ze oni dzieki temu ze za duzo nie wiedza to przynajmniej turbiny nie podnosza i to powinno oszczecic jej zywota.
Ale do Twojego motoru 1Z najlepiej pod wzgledem cena/rezultat = rezystor....
Ostatnio zmieniony śr wrz 05, 2007 10:32 przez rob555, łącznie zmieniany 2 razy.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

diesel-tuning
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 10:32
Lokalizacja: Brodnica

dla Roba

Post autor: diesel-tuning » śr wrz 05, 2007 10:56

Rob - ja się na wasze forum nie pchalem - więc nie musisz mnie tak zwalczać jak najgorszego wroga. Rozumiem ze nie podoba Ci to ze robie czasami auta z 3city (rejestracje widzisz na mojej skromnej stronie i sie pienisz) -
co poradze ludzie czasami robia cos u mnie - trudno tak klienta wygnać jak juz przyjechal !

Znam Cie z innego forum i tam jestes calkiem spoko gościu , tu wypisujesz jakies brednie.
Slyszalem ze u Ciebie ceny sa troche wyzsze i podobno proponujesz tuning bez hamowni bo niby nie musisz niczego sprawdzac - nie wiem ile w tym prawdy ale jesli tak jest to nie swiadczy o fachowosci...

Jesli uwazasz ze oszukuje na hamowni to zapraszam do mnie na hamownie przyjedz swoim autem - adres ogolnie dostepny w dziale kontakt - zhamujemy je w gratisie i zobaczysz jak to robie - a moze czegos sie naucze.

Mysle ze jezeli chialbym oszukiwac klientow to zamiast naciskac hamulec - (co klient odrazu widzi bo najczesciej stoi z tylu i widzi swiatla stop)- zreszta jest to chyba ryzykowne - bo moze ci szarpnac i fura wyfrunie z rolek przy 160-170km/h - nie polecam !
Mozna przestawic w laptopie np. mase rolek i juz bedziesz mial lepsze wyniki - wiecej KM ;)

Jednak po co mialbym to robic - zawsze gosciu moze podjechac na inna hamownie i sie wyda ! A jeżeli cos niby kombinuje ... i jednoczesnie takie kiepskie mialbym wyniki - pojechales po tym Golfie z Jeleniej Góry ze tylko 153 KM !! To jak wciskam hamulec czy nie ?!

Nie pomyslales ze moze z Golfem bylo cos nie tak ? Przyjechal z czesciowo niesprawnym LMM i zalozonym starym sfatygowanym filtrem stozkowym - kazalem to powymieniac i zhammowac auto u siebie - powinno na tym modzie wyjsc lepiej na jakies 160- 165 KM.

Pozdrawiam Rob i dajmy juz temu spokoj ! Mysle ze kazdy robi najlepiej jak umie i stara sie zeby klienta auto jezdzilo jak najlepiej i jak najdluzej !



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » śr wrz 05, 2007 17:29

Może tak bez ironii? Woda i panienki z dworca to nie jest najlepszy przykład na takie porównanie. poinformowano mnie na początku, że sprawa zajmuje około 5 godzin i wiem, co jest zmienane a konkretnie jakie mapy(7 map w tym turbinę też). Próbujesz tak delikatnie pojechać po firmie, masz swoją i wiadomo - konkurencja. Ja powiem Tobie jedno. Pracuję w dużej firmie energetycznej, za określoną pracę firma kasuje powiedzmy 16000 zł. Ja robiąc dokładnie to samo jako fucha po godzinach, kasuję góra 4 tysiaki. I w swoim zawodzie mam wiedzę i umiejętności oraz bardzo duze doświadczenie. Znam wartość swojej pracy i nie kasuję jak żyd, tylko dlatego,że on tego nie potrafi zrobić. Nie mógłbym gosciowi za 5 godzin takiej pracy powiedzieć - 1,5 czy 2 tysiaki należy się. Kupa ludzi za połowę tego musi żyć cały miesiąc a ja musiałbym chyba być doradcą w Pentagonie aby walnąć sobie stawkę 300-400 zł/godzinę.
A co do rezystora....miałem jeszcze checi skorzystania z Twoich usług(bo blisko i ponoć niezły fachowiec), teraz jednak chyba podziękuję za taką usługę. Wolę wymienić wtryski, zmienić program i mieć coś pewniejszego, niż REZYSTOR. To jest bardzo prymitywne rozwiązanie i aż dziwne, ze jako fachowiec takie proponujesz, jakby to był silnik najgoszy z najgorszych. :helm:. Tuning chce zrobić bardziej z ciekawości niż potrzeby a walka pomiędzy firmami zajmującymi się takimi usługami nie przyciaga klientów.
Ostatnio zmieniony śr wrz 05, 2007 18:05 przez GRIZLI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dla Roba

Post autor: rob555 » śr wrz 05, 2007 18:22

diesel-tuning pisze: Nie pomyslales ze moze z Golfem bylo cos nie tak ? Przyjechal z czesciowo niesprawnym LMM i zalozonym starym sfatygowanym filtrem stozkowym - kazalem to powymieniac i zhammowac auto u siebie - powinno na tym modzie wyjsc lepiej na jakies 160- 165 KM.
Pozdrawiam Rob i dajmy juz temu spokoj ! Mysle ze kazdy robi najlepiej jak umie i stara sie zeby klienta auto jezdzilo jak najlepiej i jak najdluzej !
O fajnie ze ktos sie odezwal.
Wiec tak: nie pienie sie bo nie ma o co, naprawde rynek jest duzy. Bardziej chodzi mi o zasady. Sorry ale mnie do zielonej krwi doprowadza wypisywanie bajek (vide Allegro).
Dlatego troche pojechalem po tym gofie bo: nie ma opcji by latal 250km/h :) po drugie mizerne LMM moze dac taki efekt ale tylko czesciowo. Zauwaz ze linie sa w calosci przesuniete. Lmm by raczej cial dawke u gory.. Na Twoim bym sprawdzil jakie on pompki tam mial zalozone.
No ale wracajac do meritum sprawy sam przyznasz sie ze ten golf byl opisany jako prawie rakieta...a daleko mu bylo sadzac po wynikach. I to mnie osobiscie wkurza i po tym pojechalem.. Pozatym naprawde straty rosna po chipsie, mozliwe ze hamownia Swiatka (a taka z fotek wnioskuje ze masz) jest na tyle czula ze nagrzane opony wylapie...
Wasze dokonania sa dla mnie czarna magia bo nie widzalem ani jednej mapy obrobionej. Rzeczywiscie mnie troche ponioslo za to Was przepraszam. Ale w opisie tego asz zmiencie text :) bo razi w oczy :)
Tak ze no offence. Po prostu pisze to co mysle i sie z tym nie kryje. Tak jak napisalem wczesniej widze firmy ktore naprawde robia zla robote i pozniej idzie fama ze chiptuning to zlo.

[ Dodano: 05 Wrz 2007 18:26 ]
GRIZLI pisze: Wolę wymienić wtryski, zmienić program i mieć coś pewniejszego, niż REZYSTOR. To jest bardzo prymitywne rozwiązanie i aż dziwne, ze jako fachowiec takie proponujesz,
Hmm, napisales ze 1500zl jest nie warte chipsa bo wklad za duzy za robote. Wnioskowalem wiec ze chcesz po taniosci zrobic cos z autem. Wybacz ale rezystor w kwesti cena/osiagi jest liderem rynku i chyba tego nie podwazysz. Czy ja prywatnie bym sobie zalozyl. Chyba nie ale to juz inny temat bo znowu wojne wywolam.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » śr wrz 05, 2007 19:07

Rob555
Ja szanuję Twoją wiedzę i umiejętności(jaki i każdej innej osoby). Po taniości to nie jest 850 zł co napisałem, że cena jest do przyjęcia. Tak więc porównanie ceny do możliwości przy wyborze rezystora jest conajmniej nie na miejscu. Miałem rezystor i....wywaliłem go. Fajnie było przez jakiś czas ale potem...niedosyt spowodowany nie brakiem mocy ale jakoś nie pasowało mi to rozwiązanie. Jeśli chce się kupić nowy TV, to niekwestionowanym liderem cenowym do jakości, będzie TV z Biedronki. Kupiłbyś...?
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

maz55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 22, 2007 23:54
Lokalizacja: Kielce

Post autor: maz55 » sob wrz 12, 2009 22:19

kolego podaj minr. kom. do uysy'ego. bo tez che zrobić chipa. a ty jaki motor zrobiłeś i na ile :chytry:


maz55

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości