Problem ze sprzęgłem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Problem ze sprzęgłem

Post autor: tomek08 » pn wrz 07, 2009 21:26

Witam, przepraszam, że piszę o leonie, ale to ten sam silnik co w golfie, a mianowicie ARL. Po wymianie kompletnego sprzęgła tzn. dwmas, tarcza i docisk, sprzęgło bierze od samej ziemi. Było odpowietrzane kilka krotnie, jednak nic to nie pomaga. Kiedy trzyma się nogę na sprzęgle i dodaje gazu sprzęgło (pedał) idzie do góry, a kiedy obroty zejdą do jałowych pedał opada. Dodam jeszcze, że czasem dzieje się tak, że po gwałtownym starcie sprzęgła w ogóle nie ma, nie można wysprzęglić (sprzęgło ciągnie). Na starych częściach było ok. Za wszelką pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 21:26 przez tomek08, łącznie zmieniany 1 raz.


Tomek

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Problem ze sprzęgłem

Post autor: tomch » pn wrz 07, 2009 21:51

Sam wymieniałeś? Może coś jest źle poskładane?



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » wt wrz 08, 2009 21:40

Witam, wymieniał to kolega mechanik. Poskładane jest wszystko dobrze. Dziś z nim rozmawiałem, będą to rozbierać od nowa, bo być może ktoś pomylił się w sklepie i sprzedał nie taki komplet. Ach nie po gwałtownym starcie lecz kiedy samochód zgasi się na biegu to nie można wyjąć biegu na luz. Jak coś będę wiedział więcej to dam znać, żeby innym w razie czego się przydało. Pozdrawiam.


Tomek

roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » ndz wrz 13, 2009 14:17

Może ciasno wchodziła tarcza sprzęgłowa na wałek sprzęgłowy i po prostu nie odsuwa tarczy od koła zamachowego i sprzęgło lekko ciągnie.Spróbuj go lekko przytrzeć.



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: tomek08 » pn wrz 14, 2009 17:42

Witam, to jest autko kolegi, miał jeszcze raz wyciągać tę skrzynię biegów i sprawdzać, czy wszystkie części są w porządku. Niestety nie widziałem się z nim. Jak będę wiedział co i jak to dam znać. Na forum napisałem, ponieważ wszystko poskładał i nie działało. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.


Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości