Mk4 SDI co sprawdzić Vagiem aby ocenić stan silnika ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Mk4 SDI co sprawdzić Vagiem aby ocenić stan silnika ??

Post autor: Neoarti » ndz wrz 06, 2009 12:58

Dziś będę oglądał golfa z silnikiem SDI prawdopodobnie podepnę go pod Vaga (jeśli po oględzinach będzie sens) i tu moje pytanko co sprawdzić za pomocą Vaga jakie grupy na co zwrócić uwagę w tym silniku ?


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz wrz 06, 2009 13:19

ogólnie to najpierw zapisane błędy (jeśli nie są systematycznie kasowane przez sprzedającego) - kilka ponownych odpaleń silnika, przejażdżka i ponowne sprawdzenie czy ECU zapisał jakieś błędy, odczyt wartości bloków mierzonych zgodnie z zeszytem diagnostyki silnika wg. pdf-a kolegi figurela (dostępne na necie - trzeba tylko poszukać albo poprosić samego autora), ponadto sprawdzenie ciśnienia sprężania na garkach ale to już nie Vagiem, logi dynamiczne ale nie wartości ciśnienia powietrza doładowanego :grin:


Obrazek

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Mk4 SDI co sprawdzić Vagiem aby ocenić stan silnika ??

Post autor: tomch » ndz wrz 06, 2009 13:20

Neoarti pisze:Dziś będę oglądał golfa z silnikiem SDI prawdopodobnie podepnę go pod Vaga (jeśli po oględzinach będzie sens) i tu moje pytanko co sprawdzić za pomocą Vaga jakie grupy na co zwrócić uwagę w tym silniku ?
Jeśli chodzi faktycznie tylko o stan silnika to w SDI raczej nic nie sprawdzisz. Sprawdzisz tylko faktyczną temperature, obroty czy nie falują...pomyślę jeszcze...



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz wrz 06, 2009 13:34

tomch pisze:stan silnika to w SDI raczej nic nie sprawdzisz. Sprawdzisz tylko faktyczną temperature, obroty czy nie falują..
no właśnie... lepiej jeszcze pomyśl.

[ Dodano: 06 Wrz 2009 13:46 ]
tu masz bloki wartości mierzonych, zarówno AGR, ALH, AHF jak i interesujące Cię silniki czyli AGP i AQM :
http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=183 Master's się tutaj akurat pomylił podając, że są to bloki silników PD :jezor:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 13:47 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » ndz wrz 06, 2009 13:51

Sztomel pisze:no właśnie... lepiej jeszcze pomyśl.
Przecież nie będę pisał "spr błędy". Sądzę, że jeśli ktoś ma Vaga to taką podstawową czynność robi w pierwszej kolejności i w zasadzie odruchowo.
Do logów dynamicznych trzeba mieć już trochę wiedzy aby je poprawnie interpretować.
Sztomel pisze:ponadto sprawdzenie ciśnienia sprężania na garkach ale to już nie Vagiem
Oczywiście masz racje, niemniej prośba kolegi dotyczyła sprawdze Vagiem,
Sztomel pisze:ale to już nie Vagiem
zresztą jak sam napisałeś
Sztomel pisze:odczyt wartości bloków mierzonych zgodnie z zeszytem diagnostyki silnika wg. pdf-a kolegi figurela
Tu masz niepodważalną rację, "pomyślałem" i polecam



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz wrz 06, 2009 13:55

tomch pisze:Sądzę, że jeśli ktoś ma Vaga to taką podstawową czynność robi w pierwszej kolejności i w zasadzie odruchowo.
i tu masz rację ale trzeba pamiętać, że ktoś może błędy systematycznie kasować więc rozsądnie jest zrobić kilka prób drogowych i kilka serii odpaleń silnika aby zobaczyć czy błędy się jakieś pokażą - nie sądzisz ?


Obrazek

tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » ndz wrz 06, 2009 14:09

i tu masz rację ale trzeba pamiętać, że ktoś może błędy systematycznie kasować więc rozsądnie jest zrobić kilka prób drogowych i kilka serii odpaleń silnika aby zobaczyć czy błędy się jakieś pokażą - nie sądzisz ?
Oczywiście, faktycznie przy zakupie auta obecny właściciel może się już wcześniej "postarać o czysty komp" pozdro, miłej niedzieli bo ja na rower...


www.elektrotom.eu

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » ndz wrz 06, 2009 14:57

Nie wiem jakie to oznaczenie silnika bo auta jeszcze nie widziałem najpierw się przejadę potem podepnę i zobaczę czy jest jakiś syf podobno w tych autach sypią sie skrzynie czy to prawda ?
wić pewnie warto zwrócić uwagę na jej odgłosy wycie itp.. oraz łatwość wrzucania biegów ?


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

sw6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 23, 2008 22:01
Lokalizacja: jaseło RJS

Post autor: sw6 » ndz wrz 06, 2009 19:19

Neoarti pisze:Nie wiem jakie to oznaczenie silnika bo auta jeszcze nie widziałem najpierw się przejadę potem podepnę i zobaczę czy jest jakiś syf podobno w tych autach sypią sie skrzynie czy to prawda ?
wić pewnie warto zwrócić uwagę na jej odgłosy wycie itp.. oraz łatwość wrzucania biegów ?
tak samo sie sypią skrzynie w sdikach jak turbiny w tdi:P
pozdrawiam zadowolonych użytkowników sdi


sw

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn wrz 07, 2009 01:14

moim zdaniem z racji mniejszych sił występujących w SDI skrzynia powinna właśnie wytrzymać więcej



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 212 gości