Dziwna sytuacja, mała moc w AHF

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomibull
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 27, 2008 10:48
Lokalizacja: Płock

Potwierdzam to co mówił skulek

Post autor: tomibull » pt wrz 04, 2009 00:02

Czyszczenie przepływki obowiązek. Ja też wszystko wymieniłem poczyściłem dolot, turbo nowe, rurki podciśnienia nowe a autko było wciąż muł-140km/h max.
Czyszczenie przepływki zrobiłem jak opisane na forum w innym temacie:
wd40 z pewnej odległości, potem czysty spirytus z apteki przez strzykawkę potem do wyschnięcia. założyć
U mnie efekt fenomenalny- :bigok:
dziś śmiało z Audikiem A6 3,0 tdi - był silniejszy ale na trasie uciec mi nie mógł siedziałem mu na ogonie przez 50km. zgubić mnie nie mógł.
Polecam ten patent



felix85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 15:32
Lokalizacja: Radom

Post autor: felix85 » pt wrz 04, 2009 11:53

wyciecie kata na 100% Ci nie pomoze ale zawsze mozesz wyciac i sprzedac ok.150zl jak bys mial zapchany to by sie nie wkrecal na obroty

[ Dodano: 04 Wrz 2009 12:04 ]
wyciecie kata na 100%Ci nie pomoze ale jak go wytniesz zawsze mozna sprzedac ok150zl.ja wyciolem i bez rezultatu,podmienialem przeplywke i dalej padlina



Impulso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 20:57
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Impulso » pt wrz 04, 2009 13:36

Dzisiaj rano wyciąłem katalizator, efekt: ogólnie samochód lepiej się zbierał, było czuć lekką różnicy. Pojechałem do znajomego pożyczyć przepływkę (wyglądała tak samo, te same numery BOSCH, tylko że miała większy rozmiar rury, więc wyjąłem sam bolec i przełożyłem do siebie). Wsiadłem przejechałem się, samochód w ogóle przestał jechać do 100km/h jeszcze leciutko przyspiesza ale powyżej setki KONIEC, pomyślałem że ta przepływka w ogóle nie nadaje się do użytku, wyczyściłem w benzynie swoją, zakładam i ten samo efekt co z poprzednia :O Może trzeba skasować błędy, ale dodam że wszystko robiłem na odłączonym akumulatorze.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pt wrz 04, 2009 14:56

W dieslu to trudni nazwac tak naprawde ta puszke katalizatorem. Nie ma innej nazwy no i w zsadzie pelni ta sama funkcje co w benzynach (zmniejsza toksycznosc spalin) W tym kacie nie ma platyny i w zasadzi ejet to ubozsza wersja DPFa. DPFy maja kontrole w postaci czujnikow i nadzoru elektroniki ( ECU) a w VPkach nie bylo niczego takiego- poprostu filtry ktory sam sie oczyszczal jak ktos depnal od czasu do czasu. Wzrost wymogow czystosci spalin (EURO 4 czy 5 ) spowodowal iz trzeba czegos nowszego. Kat od diesla jest raczje niewiele wart a i usprawnic( oczyscic) go tez mozna w zasadzie dosc latwo. Metoda gazowa oczyszczania tatow skutkuje praktycznie w 100% Trzeba tylko miec stanowisko do tego. Jesli w aucie kat jest zawalany w dosc szybkim czasie to albo emerycki tryb jazdy albo trzeba szukac przyczyny w niesprawnej motorowni- Wtryski leja, dawki zla itp.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

tomibull
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 27, 2008 10:48
Lokalizacja: Płock

Post autor: tomibull » pt wrz 04, 2009 16:39

Ja po czyszczeniu przepływki odpiąłem klemy na 5 minut( podobno skasuje błędy) u mnie poskutkowało :bigok: .
Ewentualnie umów się na diagnostykę Vagiem tak jak piszą powyżej- u mnie w mieście 70-150zł w zależności czy z hamownią czy bez.



Impulso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 20:57
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Impulso » pn wrz 07, 2009 15:48

Po podłączeniu auta do kompa wyskoczył błąd:

16485 Przepływomierz - zakres/możliwości
brak sprzętu/nie związane ze sprzętem

Co ten błąd dokładnie oznacza?

[ Dodano: 07 Wrz 2009 21:41 ]
Wreszcie mam logi:

Moja stara przepływka:

http://img201.imageshack.us/img201/5162 ... plywka.jpg

Używana (od razu dodam, że nie wykręciłem jej z pewnego, działającego samochodu, pochodzi z samochodu po wypadku):

http://img98.imageshack.us/img98/294/3r ... aadama.jpg

Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony pn wrz 07, 2009 22:39 przez Impulso, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości