vw vento 1.9tdi 110KM 1997r po zatkaniu kata. brak mocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kawasaki79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 17:49
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

vw vento 1.9tdi 110KM 1997r po zatkaniu kata. brak mocy

Post autor: kawasaki79 » ndz sie 30, 2009 18:04

Witam juz pół roku temu gdy docisnełem gaz na max zatkał mi sie kat. turbo nie doładowywało nie wpadłem na to ze kat mi sie zapchał bo tydzien wczesniej kupiłem to auto i niewiedziałem ze wogle ma kata. Jezdziłem po mechanikach chyba z 5ciu (najleprzych) i wszyscy oglondali i tez nie wpadli na to ze kat. Zrobiłem tak z 1000km na zatkanym kacie i wrescie kolega spojzał na tłumik od spodu i wszystko wyszło na jaw :) Wsadziłem dwa nowe tłumiki bo tamte juz pognite były (jeszcze orginalny vw jeden po całosci miałem 2 jako 1) zamiast kata strumienice i w autku turbo juz doładowywało ale autko było jakkos czułem leciutko słabsze, i tak z biegiem czasu coraz słabsze i do teraz taki zamuł sie zrobił ze szok :( niewiem co robic bo kazdy mechanik (podłacza pod kompa) muwi ze jest dobrze bo to automatyczna skrzynia biegów i on sa słabsze (bo ina przekłądnia) a ja wiem ze było o niebo 2x lepiej bo pamientam jak było przed zatkaniam kata.

Zmieniłem turbine razem z grucha podcisnienia, przepływomieze z 4 zakłądałem, zawury sterowania turbina tez z 4, tak samo zawur sterownaia erg z 4 (mało tego erg zatykałem jak pisze w necie i ruznicy nie było) , wezyki od podcinienia nowe załozyłęm, wtrysk sterujacy zmieniłem, komputer sterujacy (pod szyba) .....

Dwie zeczy jakie mnie zastanawiaja to ze gdy

- Odłkocze czujnik cisnienia w interculerze auto jezdzi bez zadnych zmian turbo chodzi jak chodziło a jak podłocze jeszcze kompa pod samochód i ustawie na grupe 11 nadal jadąc z odłoczonym czujnikiem pokazuje zerowe doądowanie a auto jedzie jak jezdzi na dodzien po podłoczeniu spowrotem czujnika doładowanie jest prawidłowe jak w ubryce obok ponad 2 a dalej niema nawet minimalnej zmiany jest jak byo.
TO TEN CZUJNIK: http://odsiebie.com/pokaz/5157615---34ff.html

- Czy przez to ze zrobiłem 1000km z zatkanym katem cos sie mogło stac

Dodam jeszcze ze auto zawsze pali na dotyk rano nawet pełnego obrotu nie zrobi tylko kluczy przekrec i juz pali nic nie dymi.

Bardzo prosze o podpowiedz co sie mogło stac bo przez puł roku zmieniłem juz wsszystko co mozliwe a do nizego nei doszłem wtopiłem juz kupe kasy a nadal lipa z góry wielkie dziek za podpowiedzi i przeprasam za mały mentlik w tym co napisałem pozdrawiam :)



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz sie 30, 2009 18:18

Zrób logi i wszystko będzie jasne co siedzie i co nie działą poprawnie.

Pozdro

ZC



kawasaki79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 17:49
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: kawasaki79 » ndz sie 30, 2009 18:21

Pisałem ze 5 mechanikuw logi robiło i muwią ze jest ok a ja wiem ze nie jest bo wiecej pali i bardzo czuje to pod gazem



Awatar użytkownika
GeGi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: GeGi » ndz sie 30, 2009 18:24

robiles logi dynamiczne ? w trakcie jazdy ? jak nie, to zrob grup 003 008 i 011 i pokaz tu na forum.


Obrazek
http://www.TuningShirts.pl - sklep z koszulkami tuningowymi !

kawasaki79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 17:49
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: kawasaki79 » ndz sie 30, 2009 18:32

Ja loguw nie robiłem tylko mechanicy wiec ich nie mam ale zrobie chodz nie bardzo wiem jak mi to wyjdzie bo mam automata i on se sam przezuca biegi. grupa 03 przepływka, 08 ?,
a 11dla turbiny czego dotyczy 08? pozdro klikne jak bende miał logi



Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » ndz sie 30, 2009 19:49

Powiedz mi kolego, powiedzmy ze bedziesz jechal na ostatnim biegu. To przy kickdownie z 1500 obr zrzuci Ci bieg dwa nizej czy nie? Moim zdaniem wyczaj obroty przy ktorych juz nie zrzuci biegu nizej i tyle. Innego sposobu nie widze. Albo nie rob mu kickdowna np na 5 biegu tylko spokojnie dodawaj gazu do polozenia max np przez 5 sekund i jak osiagniesz max polozenie to trzymaj tak do zakonczenia loga. Byle by komp dodawnia gazu nie odczytal za kickdown lub obciazenia i celowosci zrzucenia biegu nizej.
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2009 19:51 przez micky, łącznie zmieniany 1 raz.



kawasaki79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 17:49
Lokalizacja: zielona góra
Kontakt:

Post autor: kawasaki79 » ndz sie 30, 2009 21:23

Nie da rady od 1,5 obr. Jak mu pocisne do dechy to zaczyna od ponad 3 tys. Juz robiłem mnu logi z 3 miesice temu ale skasowałem je z kompa. Zrobie jeszcze raz z tym ze on se zmieniał biegi na 3.6 obr., wtedy zrobiłęm od 0 km/h do 160km/h. Jak zrobie logi to wstawie na forum.
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2009 21:25 przez kawasaki79, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 84 gości