Kontrolka abs przełącznik komputera, serwis turbo (wawa)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

carlos58
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 04, 2009 22:03
Lokalizacja: Siedlce

Kontrolka abs przełącznik komputera, serwis turbo (wawa)

Post autor: carlos58 » sob sie 29, 2009 22:09

Witam mam kilka problemów z moim golfem 4 1.9 TDi 2000r 115KM
1. Po ok tygodnia postoju, po odpaleniu mojego golfa palą się kontrolki ABS oraz kontroli trakcji, czy może to być wina niskiego stanu płynu hamulcowego (hamulce działają ok) czy raczej wina układu ABS, na marginesie to jak mogę sprawdzić poziom płynu, w którym miejscu znajduje się zbiorniczek.
2. Nie działa mi przycisk reset od komputera oraz pozycja czasowego włączania wycieraczek, czy wg Was to wina włącznika?
3. Poszukuje serwisu turbin z Warszawy ponieważ często łapie notlaufa, znacie jakiś sprawdzony?
Nie podaje logów z komputera ponieważ w tym momencie nie mam możliwości podłączenia ale był podłączany ok miesiąc temu i były błędy turbiny: przepływomierz oraz błąd regulacji turbiny doładowania
Proszę podpowiedzi
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob sie 29, 2009 22:15 przez carlos58, łącznie zmieniany 1 raz.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz sie 30, 2009 20:04

Przy turbinie - przeczyść kierowniczki to moze przestanie łapać notlaufa, a zaoszczędzisz słuchania od "majstrów" że turbina do wymiany, i że koszt 3000zł ;)

Co do przełączników - strzelam że na 90% przełącznik. Jeżeli wiesz jak, to zdejmij kierownice, i przełącznik cały, i zobacz miernikiem na przełączniku czy działa (rozpiske od mfa znajdziesz na forum, od wycieraczek sam musisz kombinować)

Co do abs i esp - palą się i nie gasnął? można by sprawdzić czy któryś czujnik nie padł (bo od esp i abs są te same)



carlos58
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sie 04, 2009 22:03
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: carlos58 » ndz sie 30, 2009 22:40

Co do turbiny to już wogóle nie działa, wczoraj jeszcze chodziła a dzisiaj już wogóle się nie włącza, co do abs to raczej czujnik bo poziom płynu jest ok i napięcie z alternatora też ok,
Prosiłbym o jakiś sprawdzony adres z Wawy gdzie robią turbo



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz sie 30, 2009 22:44

carlos58, podjedz do mnie z autem i zobaczymy co sie dzieje z turbo


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 225 gości