Problem z rozruchem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piniovip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 27, 2009 09:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Problem z rozruchem

Post autor: Piniovip » czw sie 27, 2009 09:23

Witam mam problem z moim golfem 1,9 diesel 1995 rok podczas rozruchu nie zawsze zapala sie kontrolka swiec zarowych i kiedy go odpalam to rozrusznik nie lapie za pierwzym razem ale za drugim albo trzecim dzieje sie tak kiedy silnik jest zimny a takze kiedy jest cieply proze o pomoc jak rozwiac ten problem



arwam

Post autor: arwam » czw sie 27, 2009 09:38

Piniovip,

spróbuj zapalać przy otwartych drzwiach bo w przekaźnik świec żarowych ma funkcję włączania świec żarowych po otwarciu i zamknięciu drzwi więc może tu jest pies pogrzebany



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw sie 27, 2009 09:58

Piniovip pisze:kiedy go odpalam to rozrusznik nie lapie
czyli rozrusznik nie chce kręcić czy silnik nie odpala ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Indiosa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 23, 2009 21:52
Lokalizacja: Truskaw

Post autor: Indiosa » czw sie 27, 2009 11:26

Mam podobny problem i proszę o pomoc. U mnie kontrolka świec żarowych zapala się dosłownie na ułamek sekundy. Świece są zimne, nie dochodzi do nich napięcie - to już sprawdziłem. Problem może być na kablu lub przekaźniku. I tu pytanie:
Jaki numerek ma przekaźnik od świec i czy ktoś mógłby zrobić fotkę którędy idą kable do świec?



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Post autor: _model_ » czw sie 27, 2009 14:01

Ale w AAZ'ecie jest tak, że jak przy chlodnym silniku otwierasz drzwi to automatycznie zalacza sie grzanie swiec i zanim wsiadziesz, zamkniesz drzwi i przekrecisz kluczyk to akurat przekaznik rozlaczy swiece. Jak nie siweci ci konktrolka to wylaczasz zaplon i wlaczasz i ponownie grzejesz swiecie i masz konktrolke.



arwam

Post autor: arwam » czw sie 27, 2009 14:47

Indiosa, sprawdź jeszcze bezpiecznik bo one lubią się przepalać



dejf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 26, 2009 19:47
Lokalizacja: Lębork

Post autor: dejf » czw sie 27, 2009 22:42

Fakt, ja bym sprawdził najpierw bezpiecznik. Później świece, ale jak nie grzeją wszystkie, to bezpiecznik pewnikiem. Co do przekaźnika to nie pamiętam n-ry, ale jak powiesz w motoryzacyjnym o jaki chodz to Ci znajdą. Koszt ok 40 zł. Ale przed zakupem sprzwdził bym ten bezpiecznik.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw sie 27, 2009 22:55

Indiosa pisze:U mnie kontrolka świec żarowych zapala się dosłownie na ułamek sekundy. Świece są zimne, nie dochodzi do nich napięcie
I tak ma być w silniku 1 Z TDI bo widzę w podpisie że masz silnik 1 Z a w nim świece grzeją dopiero przy temperaturze poniżej 5 stopni...AAZ TD to zupełnie inna bajka
Ostatnio zmieniony czw sie 27, 2009 22:58 przez munior, łącznie zmieniany 1 raz.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Piniovip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 27, 2009 09:16
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Piniovip » pt sie 28, 2009 11:28

Dzieki za odpowiedzi precyzujac aleznosc jest taka ze jesli jakos losowo zaswieci sie kontrolka swiec zarowych to odpala normalnie a jesli nie to przy pierwszym zakreceniu rozrusznik tak jakby nie lapal i dopiero za drugim lub trzecim razem odpala



Awatar użytkownika
Indiosa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 23, 2009 21:52
Lokalizacja: Truskaw

Post autor: Indiosa » ndz sie 30, 2009 11:54

Ok, bezpieczniki wszystkie całe. Poniżej 5 stopni dopiero grzeją? A da radę jakoś obejść ten czujnik? Ogólnie o co mi chodzi: strasznie długo mi zapala z rana. Kręci i kręci... jak już go raz zapale to potem jakoś łatwiej, ale za pierwszym razem to dramat. Skoro ze świecami jest tak a nie inaczej, to chyba może to być sprawa rozrusznika. A może zwykłe zużycie (250 tys. na liczniku)?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » ndz sie 30, 2009 13:37

[ Dodano: 30 Sie 2009 13:43 ]
Indiosa pisze:Ok, bezpieczniki wszystkie całe. Poniżej 5 stopni dopiero grzeją? A da radę jakoś obejść ten czujnik? Ogólnie o co mi chodzi: strasznie długo mi zapala z rana. Kręci i kręci... jak już go raz zapale to potem jakoś łatwiej,
TDI 1Z powinien w obecnych temperaturach palić z półobrotu bez świec (tak jak pisałem grzeją gdy na zew.poniżej 5 stopni)Jeżeli u ciebie tak trudno pali zimny to przyczyn może być kilka .1 układ paliwowy łapie gdzieś lewe powietrze ewentualnie cofa ci się paliwo.2 Masz żle ustawione dawki paliwa przy rozruchu (do sprawdzenia i korekcji VAG-iem)3 Silnik ma słabe ciśnienie w cylindrach ,raczej mało prawdopodobne przy takim przebiegu o ile jest prawdziwy.Można tu wymyslać jeszcze wiele przyczyn ale te które wymieniłem są najbardziej prawdopodobne .Jak chcesz sprawdzić czy z świecami pali lepiej podłącz je na krótko :kabel (nie za cienki bo pobór prądu ok.50amper)jeden koniec do plusa aku drugi do listwy łączącej świece na jakieś 5 sekund .Ale jak twoje TDI bedzie potrzebować podgrzewania w takich temp.to cienko z nim. Zrób sobie z tym porządek bo jak temp.spadną poniżej zera to nieodpalisz ...
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2009 13:44 przez munior, łącznie zmieniany 2 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości