mrugająca kontrolka płynu chłodniczego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tenga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lut 09, 2009 15:53
Lokalizacja: turek

mrugająca kontrolka płynu chłodniczego

Post autor: tenga » sob sie 22, 2009 21:34

dzisiaj podczas jazdy zaczeła mi mrugac ta własnie kontrolka po zjechaniu na pobocze zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika zgasła normalnie jak przy kazdym odpaleniu i do tej pory jest ok

czego oznaką mogło byc takie mruganie dodam ze silnik to 1Z



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » sob sie 22, 2009 21:43

tenga, sprawdzic poziom plynu. Jesli w normie to przeczysc wtyczke elektryczna, ktora idzie do zbiorniczka.

Tez mialem taka sytuacje, ze kontrolka zaczela mrugac 300m od domu, wyciekow zero, plyn w normie, silnik utrzymywal rowne 90C.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » ndz sie 23, 2009 15:12

Wykręć czujnik poziomu płynu i przeczyść go, bo może sondy zawalone są czymś i nie przewodzą prądu i dlatego miga kontrolka, chociaż poziom płynu w normie...



Tusi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 20, 2009 22:53
Lokalizacja: Kuźnica

Post autor: Tusi » sob sie 29, 2009 20:21

moze ja podbije ten temat nieco, poniewaz mimo szukania nie znalazlem nic podobnego do mojego przypadku a wiec...

miga mi ta nieszczesna kontrolka temperatury ale nie zawsze.... ot wydaje sie byc jak w totolotku nie ma znaczenia czy cieply czy zimny czy przejade 300m czy 100km... raz miga, raz cala trase przejade bez mrugajacej.... z tym ze jest jeszcze jedno takie male ale.... w momencie jak zaczyna mi ona migac to przy okolo 120km/h przestaje mi turbina ladowac musze pedal puscic i przez moment znow laduje ale i tak rozrywa ciag ( wkurzajace przy wyprzedzaniu) :( zdarza sie tak ze zjade na bok zgasze i odpale silnik wszystko wraca do normy.... ale i tez nie zawsze...

prosze o jakies sugestie co robic, powiem tylko ze wtyczki i czujnik w zbiorniczku jest ok.

dodam moze tylko ze chodzi o ten sam silniczek 1Z



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości