[MK2 1.6D] czujnik temperatury...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

[MK2 1.6D] czujnik temperatury...

Post autor: chabina » czw lut 02, 2006 11:38

kto wie gdzie dokładnie w mk 2 1.6 D znajduje sie czujnik temperatury płynu chłodzącego
bo u mnie wskaznik generalnie lezy martwy czasem tylko jak mu sie zachce to pokazuje temperature ale generalnie szybko pada
Ostatnio zmieniony wt sie 29, 2006 16:40 przez chabina, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw lut 02, 2006 11:58

z głowicy wychodzi wąż idący do chłodnicy, zaraz przy głowicy jest plastikowy trójnik i w nim czujniki


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

Post autor: chabina » czw lut 02, 2006 17:26

dzieki sprawdze go jak bede mial chwile



krosta lukasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 00:03
Lokalizacja: kielce

Post autor: krosta lukasz » czw lut 02, 2006 17:32

dobrze ci kolega mowi tylko kolego tam sa dwa jeden chyba od swiec a drugi od temperaturki napisze ci pozniej jakiego koloru sa przewody odchodzace od niego Ja zmienialem wczoraj i dziala kosztowal chyba 25 zł



Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

Post autor: chabina » czw lut 02, 2006 17:57

Lukaszdzieki za odp jak mozesz to sprwadz ten kolor zebym przypadkiem zlego nie wymienił :)
a swoją drogą piszesz ze jest tam tez czujnik od świeczek czy on jest po to zeby świce "wiedziały" czy mają grzać czy nie ??
aha i jeszcze pytanko :u mnie kontrolka grzania swiec pali sie zawsze niezaleznie czy silnik cieply czy zimny tak ma być ? czy może to wlasnie dlatego ze ten czujnik swieczek jest padnięty??



krosta lukasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 00:03
Lokalizacja: kielce

Post autor: krosta lukasz » czw lut 02, 2006 21:32

tez tak moze byc.Przy temperaturce ok 60 - 70 stopni wogule sie niepowinna zapalc. Moze jeszcze dzisiaj sprawdze te kolory jak wyjde na papieroska

[ Dodano: Pią Lut 03, 2006 16:50 ]
do tego czujnika od temperatury idzie zołty i brazowy Jak zmienisz to napisz co a tego wyszło



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » sob lut 04, 2006 13:50

możesz mieć też tak jak ja :) jeden od przodu silnika przy głowicy( tam mam wskaźnik ) a drugi z tyłu głowicy po tej samej stronie ( tam mam świece )


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

lorduho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 28, 2006 22:23
Lokalizacja: Roztoka
Kontakt:

duzy problem z wskaznikiem temperatury

Post autor: lorduho » pn sie 28, 2006 22:44

ja tez mam ten sam problem ze swiecami i temperatura ! wymienialem juz kazdy czyjnik z 3 razy ! za kazdym razem nic a nic nie pomagalo ! i za kazdym razem jechalem do nowego mechanika i pytalem co to moze byc ! kazdy mowil ze to jest wina czujnika mowili 10 zl za sztuke i masz to z glowy ! a tu ni grzyba to nie dZiala !
probowalem tez juz zmieniac kable (klasc nowa instalacje) tez nic nie pomoglo !
i juz nie mam pojecia co z tym zrobic ! prosze o pomoc .......................



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » wt sie 29, 2006 09:44

ja juz tez powymieniałem czujniki i nadal sie kontrolka świec zapala...tzn. jarzy sie podczas jazdy (silnik ciepły) :( próbowałem juz wszystkiego.. i nic. szkada swiec... zaczełem jeżdzic bez przekażźnika.. :D



Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » wt sie 29, 2006 20:55

Chabina w moim silniku czujnik temperatury cieczy chłodzącej jest z przodu. Prowadzi do niego jeden kabelek, czujnik jest taki malutki. Jeśli nie działa ci często wskaźnik temperatury, to może padać, u mnie właśnie padł, najpierw czujnik wymieniłem i dalej nic. Wczoraj dostałem wskaźnik inny, dziś wymieniłem i działa. Jeśli po wymianie wskaźnika i czujnika dalej będzie martwy to zostaje jeszcze taki mały scalak przykręcony do prędkościomierza, może to być tez jego wina. Ogólnie sprawdź czy wskaźnik działa, najlepiej w 2 osoby jedna niech wsiądzie do auta i przekręci stacyjkę bez zapalania, a druga niech zewrze na sek. kabelek od czujnika z masa (np. silnik) Jak wskazówka podskoczy to wskaźnik działa, a jak nie podskoczy to albo padł, albo jest przerwa gdzieś na kablu... Pozdrawiam...



Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » pt sty 05, 2007 14:56

a mi z kolei nie drgnie nawet wskaźnik - a ta kontrolka czerwona mruga przez chwilę jak przekręcę kluczyk......więc mam nadzieje że scalak i wskaźnik jest OK i co najwyżej czujnik padł - czy dobrze myślę


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » sob sty 06, 2007 16:36

mtworus pisze:a ta kontrolka czerwona mruga przez chwilę jak przekręcę kluczy
to normalne że mrugnie przez chwilkę :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » śr sty 10, 2007 07:14

mtworus, molg sie lepiej zeby t byl wskaznik, bo latwiej dostac i wymienic...


Czas na jakiś zabytek :>

Awatar użytkownika
DJ_Mouse
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: wt lut 22, 2005 20:33
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: DJ_Mouse » śr sty 10, 2007 10:44

Można jeszcze przy zapalonym aucie zamienić kabelki z jednego czujnika do drugiego (jeśli świece nie zagrzewają się jak silnik jest ciepły to jeden czujnik napewno jest ok) bo podczas pracy silnika świece się nie załączą, a po zamianie kabli wskaźnik powinien pokazywać dobrą temperature, chociaż w paru przypadkach już mi się zdarzyło że obydwa były padnięte...


Ja mam inne pytanie, gdzie szukać przyczyny jeśli po przekręceniu kluczyka wskaźnik wychyla się (niezależnie od temp. silnika) do samego końca i kontrolka miga cały czas ? (mk2) U mojego brata jest coś takiego i nie wiem za co się łapać, wymieniłem sam wskaźnik temp. bo miałem z zegarów mk2 i jest to samo, czujniki na 100% dobre bo sprawdziłem.. Czego szukać dalej? Bo nie mam drugich zegarów żeby sprawdzić...


VW GOLF mk1 81' 1.8T AGU ++
SEAT TOLEDO 1M 01' 1.9 TDI ARL 150KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości